KROK 7 - Szkielet

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Zbyszek »

Tak na szybkiego to narazie tylko taki pomysł wpadł mi do głowy.

Nie będę opisywał chyba w miarę widać o co chodzi.

Obrazekn
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Jedno rozwiązanie mamy :) ale to troszkę za malo jak na konkurs :rolleyes: :rolleyes: Myślę że , nagroda jest dość atrakcyjna i inni też coś pokarzą . Piszcie o swoich rozwiązaniach tu w tym watku bedzie nam wszystkim łatwiej ocenić rozwiązania jakie zaproponują koledzy . Nieśpieszcie się mamy czas :) :) . No bez przesady ;) powiedzmy dwa tygodnie :rolleyes: :rolleyes:
Pozdrawiam Mirek Rybus
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: grzesiek »

Witam
Mam male pytanko, czy jakis rysunek typu mozntazowego, pogladowego z masztami bez otaklowania pojawi się bo jak sa już wręgi to łatwiej przynajmniej mi jak mam taka zestawieniowke i łatwiej wykombinowac osadzenie masztow (takie zastawieniowe jakie widzialem w roznych planach)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Rysunek bedzie , ale to troszkę potrwa . W tej chwili i tak jest nam nie potrzebny :rolleyes: Obecnie skupiamy się nad szkieletem i konkursem ;) ;) Jak byśmy pokazali wszystko to konkursu by nie bylo :laugh: :laugh: :laugh:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Rychu »

a może takie cuś tylko to by trzeba było odpowiednio dobrze rozrysować
Przepraszam za zaporzyczenie se planów autora :unsure:
Obrazek
Obrazek
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Rychu »

A zapomniałem dodac że w ten sposób szkielet będzie niesamowicie osłabiony ale można go jakos zabezpieczyc przed tym, ale takie rozwiazania wydaje mi sie spoko, bo maszty niema co osłabiać przecinając go na 2 części bo jest to trudne troszeczke do wykonania bo trzeba by było go przeciąc pod odpowiednim kątem, a może pan marek lub Tomek coś by doradzili ;) :)
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Rychu »

A może przesunąć wręge za maszt lub przed maszt :laugh:
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Łukasz_Oleś »

Korzystając z tego, że złapał mnie jakiś wirus i siedze chory w domu postanowiłem też troche pogłówkować. ;) Mam niewielkie doświadczenie, ale uważam, że będzie trzeba w kilu zrobić otwór na maszt, a nie kombinować z przecinaniem masztu. Tak jak powiedział Rychu - szkielet będzie osłabiony... więć trzeba go sobie wzmocnić. Na rysunku nr jeden jest szkielet z wyciętym miejscem na maszt. Wymyśliłem sobie, żeby w tym miejscu zrobić jakby takie "pudło", w któym będzie umocowany maszt. A więc na rysunku nr 2 są pokazane po dwie wstawki z każdej strony kilu, które tworzą dwa boki "pudełka" na maszt. Aby wzmocnić szkielet, a przy tym zrobić pozostałą parę scianek można wmontować po każej stronie płytę (dokładnie takiej długości jak odległość od jedej wręgi do drugiej, jak na rysunku - kolor niebieski). Zamknie ona przestrzeć, w której będzie maszt a jednocześnie (ciasno spasowane między wręgami) będzie uzupełniała tą wyciętą część skleiki i w tym miejscu kadłub będzie bardzo sztywny (przynajmniej tak sadze ;) ). Przy tym trzeba zadbać, żeby wymiary powstałego "pudełka" były takie, aby maszt ciasno siedział, opierając się w czterech miejscach o ścianki.
Można także samo "pudełko" zrobić szersze aby potem wmontować do niego kwadratowe płytki z wyciętymi na środku ( część "A" na rysunku nr 4) otworem, który będzie pasował wymiarami do średnicy masztu. Należało by wtedy, chyba zrobić conajmnej dwie takie wstawki do środka, aby maszt był stabilny.
Myśle, że dokładnie opisałem o co mi chodzi. ;)
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/_bez tytulu3.JPG[/img]
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/_bez tytulu.JPG[/img]
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/_bez tytulu2.JPG[/img]
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/__bez tytulu3.JPG[/img]
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/_bez tytulu4.JPG[/img]
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Łukasz_Oleś »

Coś mi w eksplorerze w ogole nie pokazuje zdjęć i jest ich za duzo (powtarzaja sie, ale widze tylko miejsca, gdzie powinny byc .jpg) ale w Mozilli jest ok, tylko ze wrzucilem niechcacy jeszcze raz rysunek nr3.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Odpowiadając na liczne pytania pragnę potwierdzić i pokazać nasż nagrodę w konkursie i tak od góry Są
1. Fornir Sapelli
2. Fornir Teak
3. Fornir Olcha
4. Listwy 6x2x1000 Abahi

W trakcie naszej zabawy beda oczywiście inne konkursy i rownież z nagrodami :laugh: :laugh: :laugh:
No te konkursy napewno nie będa tak często :rolleyes: :rolleyes: ale jeszcze bedą i tematów
nam nie braknie . Dla przypomnienia to czas biegnie a nagroda czeka :) :)

Obrazek
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ