KROK 7 - Szkielet

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Nie jestem ekspertem od drewna ;) ale opieram się na informacjach Tomka i na poszycie uzyję czeresni Amerykanskiej ktorej troszkę kupiłem na składzie drewna egzotycznego a pokład będę robił z brzozy . Niestety takiego drewna jak Holly nie widzialem i nie mogę nic na ten temat powiedzieć . Rozważam również sugestię Tomka co do zastosowania Buku na pokład ale to jeszcze daleka droga :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: grzesiek »

Mirku bardzo dziekuje jutro bede mial próbki drewna to napiszę jakie to drewno
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Och gdybyś zdobył to słynne Holly to by bylo super :unsure:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: RomekS »

Dzisiaj dzwonilem do DHL http://www.dlh.pl/ftp/fil/kantowka_tarcica_fornir05.pdf . Maja rozne egzotyczne drewno. Niestety w ilosciach hurtowych.
I tak najmniejsza deska z czeresni amerykanskiej 300cm x 5,2cm x 15cm ok. 280 zl
Paczka forniru mahon ok 10 m2 ok 80 zl.
Drewno jest rozniste.
Holly w wykazie chyba nie ma.
Moze to jakos inaczej sie nazywa ?
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: Zbyszek »

Też dzisiaj przeglądałem ich stronę ale Holly nie ma wogóle na wykazie, a studiowałem dokładnie opisy gatunków drzew jakie mają.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: KID »

Byłem osobiście ze dwa razy w tej firmie. Jedyną korzyścią z tych wizyt były darmowe próbki różnych fornirów. Drewna nadającego się do szkutnictwa raczej nie mają. Po prostu na ich segmencie rynkowym jest zapotrzebowanie na drewno z wyrażnym rysunkiem, które z kolei na modelu źle wygląda.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: grzesiek »

Witam
Dostalem dzisiaj próbki 4 gatunków drewna: Cedr, Machoń, Afzelia i Afromozja. I teraz pytam się doświadczonych kolegów czy któreś z tych gatunków nadaja sie na poszycie, pokład lub inne elementy modelu.
Dziekuje za podpowiedź
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Też odwiedzilem firmę NOVA w Łodzi wybór wręcz niesamowity :blink: ale dla naszych potrzeb to raczej jest mało :( jest oczywiście Czeresnia Amerykańska i Orzech Amerykańsi , Samba ( Abahi ) i widziałem po raz pierwszy w życiu prawdziwy Hebam, drewno piękne bez rysunku słoi same ach i och ale cena zwala z nóg, ponad 350 zł za 1 kg. A jest diabelnie ciężkie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Z wymienionych gatunków to znam tylko Mahoń i ten gatunek jest głównie stosowany przez wielu producentów zestawów szkutniczych jako drugie pokrycie . Może Grzesiu zrób jakieś zdjęcia lub opisz te próbki . Najlepszymi gatunkami do naszych modeli to są takie które nie mają wyrażnego rysunku słoi czyli wszystkie owocowe i parę liściastych
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: maciejza »

ehh udało mi się stocznie poskładac w 98,2% ...

Obrazek
Obrazek

wręgi przekalkowane na sklejke, jutro będzie walka ;)


--edytowane pozniej ;)--

prosze admina o przeniesienie postu do wątku o stoczni, zmeczony garazowymi robotami nie kliknalem gdzie trzeba ;)))
ODPOWIEDZ