KROK 6 - Drukowanie

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

KROK 6 - Drukowanie

Post autor: jerry_bee »

W końcu dotarliśmy do momentu, kiedy pojawił się pierwszy dokument kursu. O tym jak, skąd ściągać pliki pisał już Radek, ja ograniczę się do krótkiego info na temat samego drukowania. Nasze dokumenty przygotowane są w formacie PDF, co oznacza, że każdy - bez względu na posiadany sprzęt i oprogramowanie - otrzyma na papierze taki sam egzemplarz. Do otwierania plików nadaje się każda przeglądarka PDF, ja proponuję sięgnąć do źródeł i skoorzystać z Acrobat Readera. Ci, którzy jeszcze nie mają tego programu mogą skorzystać z tego LINKA.
Żeby jak najbardziej ograniczyć przykre wpadki arkusz wydruku to po prostu strona formatu A4, czyli 21/29,7 cm, z założonym marginesem po 1 cm z każdej strony. Myślę, że większość drukarek poradzi sobie z takim dokumentem.
Drukować można oczywiście albo hurtem caly dokument, albo wybrane strony. Drukując należy pamiętać tylko o jednym - nie należy pozwolić Acrobatowi na manipulacje z pomniejszaniem / powiększaniem skali wydruku. Dlatego w okienku wydruku należy tak odhaczyć odpowiednie opcje, żeby powiększenie dokumentu przy wydruku wynosilo dokładnie 100%. Inaczej może być problem. Wiekszość rysunków podajemy w konkretnej skali, więc jest to bardzo ważne.


Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: grzesiek »

Witaj Jerry
Mam maly problem i moze ty bedziesz wstanie mi pomoc. Chodzi o ustawienia Acrobata przy drukowaniu. Nie wiesz gdzie mozna zmienic ustawienie zoomu u mnie jest ustawione na 96% i za nic nie moge znalesc gdzie ten parametr zmienic, bo reszta ustawien jest taka sama jak w twoim przykladzie. Mam angielska wersje acrobata 7.0. Drukarka HP LaserJet 2200 seria PCL6. W ustawieniach drukarki mam ustawienie 100% normalnego rozmiaru.
Dziekuje za wszelkie sugestie jak to rozwiazac.
Pozdrawiam
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: grzesiek »

A jeszcze zapomnialem ci Jerry podziekowac za link do microstation udalo mi sie to sciagnąc ale mam pewne problemy i jak moglbym z toba nawiazac jakis kontakt poza forum w tej kwestii to byłbym bardzo wdzieczny (jesli mialby to byc dla ciebie problem to oczywisci nie ma tematu bo niechcialbym ci sie narzucac)
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: jerry_bee »

nie wiem jak to wygląda w wersji 7 i do tego angielskiej, zobaczę jutro w pracy. ale na pewno jest opcja podobna do tej, którą widzisz na obrazku wyżej. jest pewnie coś takiego jak np. SHRINK PAGE TO FIT albo cos podobnego. to należy odhaczyć. tzn. ta opcja powinna być wyłączona.
jeśli chodzi o microstation, a raczej powerdrafta, to niewykluczone że za jakiś czas pojawi się na Kodze jakiś mały przewodnik do tego programu. wszystkie rysunki kursu są wykonywane właśnie z pomocą tego programu.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: grzesiek »

To super bede czekal nie cierpliwie chociaż najpierw musze cos zrobic by z wersji edukacyjnej dzialajacej 15 min zrobic dzialającą dluzej :rolleyes:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: radek »

Właśnie stworzyłem nowe forum - Projektowanie i tam umieściłem materiał o PowerDrafcie - autorstwa Jerrego - i jest to efekt "skrytych" prac nad Kum.
Oto link:
Powerdraft, jak to ugryźć
Przeniosłem tam też inne wątki pokrewne.
Zapraszam do lektury - i zabawy w projektowaniu komputerowym. To jest naprawdę fajne. No i mając na stronie Jerrego ;) Wszystko możliwe.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: jerry_bee »

dla Acrobata 7 jest odrobinkę inaczej. należy zaznaczyć opcję tak jak na obrazku poniżej.

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 6 - Drukowanie

Post autor: grzesiek »

Witam
Wielkie dzieki Jerry ustawialem tak ale nie bylem pewien czy bedzie ok. Nie jestem zbyt dobry w te klocki
ODPOWIEDZ