KROK 5 - Stocznia

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: krzychkam »

Witam Marku :laugh: :laugh: :laugh:

okram napisał:
...jesli beda jakies pytania to sie polecam ...


Czy mógłbyś zamieścić jakieś rysunki, szkice itp swojej stoczni - wielu kolegom by to pomogło - mnie napewno - zdjęcia są super ale rysunek to rysunek. ;)
Jeśli to nie kłopot bardzo bym prosił :) :)
Metatron
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: Metatron »

Witam wsyztkich jestem nowy zaruwno na forum jak i w modelarstwie szkutniczym przedtem sklejalem z kartonu glownie budowle na moja makiete koejowa w skali 1:85. Chwilowo prace zatrzymane z powdu niecheci po przewroceniu sie calej makiety i zniszczeniu wikeszosci pracy(2 lata):( :( .
Ale przejdzmy do sedna sprawy, otorz wziolem sie za budowe stoczni, przeczytalem wczesniej wsyztkie posty dokladnie od poczatku do konca oraz strone mirka o budowie stoczni i niezabardzo wiem (moze niedoczytalem) jak zrobic ten element ktory na zdjeciach jest pokryty czyms czarnym (pionowy) i do czego on sluzy. Z gory dziekuje za odpowiedz. :laugh:
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: jerry_bee »

proszę o trochę cierpliwosci - lada chwila opublikujemy rysunki montażowe stoczni, łącznie z opisem montażu. wzorujemy się na stoczni autorstwa Marka Mroza, z drobnymi poprawkami, więc możecie powoli przymierzać się do zakupów materiałowych. jak już pisał Mirek ze szczegółami stoczni możecie zapoznać się tutaj
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: okram »

Witam
Kilka odpowiedzi i podpowiedzi
Co do rysunku stoczni to moge go zrobic jesli uzbroicie sie w cierpliwosc bo teraz mam malo czasu na cokolwiek
nawet moje przeznaczenie czeka na chwile wolne aby zaczac nad nim dalsze prace
stocznia służy jak już było wyjaśniane do zmontowania szkieletu który będzie prosty i wmiare malo poskrecany
po zmontowaniu szkieletu mozemy korzystac ze stoczni w dalszej budowie
wykonanie poszycia i elemetnow znajdujacych sie na pokladzie
maszty olinowanie
stabilizuje ona model
moja stocznia byla zaprojektowana tak aby wykorzystac ja do wielu modeli nie tylko do jednego
dlugosc 60 cm pozwala budowac wszystkie modele w skali 1:100
oraz mniejsze jednostki w skali 1:50
w trakcie budowy wylazlo pare bledow ktore popelnilem
nie sa to duze bledy ale mysle ze warto zmienic te pare rzeczy
głownie chodzi o elementy które trzymaja dziób i rufe (zdjecia od 4 do 6)
http://img9.imageshack.us/img9/659/szkielet022xb.jpg
na tym zdjeciu sa widoczne kolki rozporowe które powoduja ze elementy te nie przemieszczaja sie
a druga zmiana to taka ze te male trójkąty
powinny byc troche wieksze tak aby nie odksztalcaly sie elementy stykajace sie ze stepka
nie wiem czy dobrze to wyjasnilem
jak cos to naprawde postaram sie zrobic rysunki
i tak jak wczesniej pisalem stocznia jest mojego projektu ale nie jest doskonala
mam nadzieje ze podczas waszych prac dopracujemy stocznie tak aby wyelyminowac bledy i aby byla dla wszystkich modelarzy dostepna i pomocna w pracach nad ich wspaniałymi modelami
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: jerry_bee »

cześć Marek,
właśnie rozrysowuję stocznie w/g Twojego wzoru, jutro jakies pierwsze arkusze powinny być dostępne na forum. jeśli miałbyś jakieś uwagi to chętnie je uwzględnimy!
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: maciejza »

jerry_bee napisał:
jeśli miałbyś jakieś uwagi to chętnie je uwzględnimy!


o Jerry pomyliles sie ... nie chętnie a koniecznie B)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: jerry_bee »

No to nadeszła ta wiekopomna chwila i pierwszy produkt kursu możecie pobrać z tej loklizacji:
Wirtualna Modelarnia
Zgodnie z zapowiedziami Radka i Mirka zaczynamy od budowy stoczni. kto jeszcze nie rozpoczął budowy swojej lub ma problemy z jakimiś elementami - proszę nie krępować się i śmiało pobierać!
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: mirek »

Dziś rozpoczęliśmy umieszczanie naszych rysunków do budowy modelu Karl und Marie. Nasz projekt nie jest obligatoryjny ale jest wskazówką jak taka stocznia ma wyglądać . Będzie nam niezmiernie miło jeżeli koledzy skorzystają z naszego projektu i taką stocznię sobie zbudują . Możecie wprowadzać poprawki czy modyfikacje . Indywidualnie dopasujcie sobie nasz projekt do własnych potrzeb i możliwości . Materiały i wymiary dopasujcie tak jak wam to odpowiada , my zaprojektowaliśmy raczej stocznię uniwersalną do małych i dużych modeli . Jak wykorzystacie nasz projekt ? Jesteśmy niezmiernie ciekawi . Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi . Życzymy wszystkim powodzenia w pracy nad stocznią a niebawem rozpoczniemy już pracę przy modelu Karl und Marie :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: krzychkam »

WItam

jerry_bee napisał:
No to nadeszła ta wiekopomna chwila i pierwszy produkt kursu możecie pobrać z tej loklizacji:
Wirtualna Modelarnia


Kurcze u mnie w Wirtualnej Modelarni za wyjatkiem ogłoszenia o poszukiwaniu grafika nic nie widać :mad: :mad: :(
Zadnych plików, linków .............
Co mam zrobić czy to u mnie IE zwariował ???? :(
vito1
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 5 - Stocznia

Post autor: vito1 »

Niestety jerry_bee

U mnie też nie ma nic oprócz ogłoszenia o pracy dla grafika.
Ja używam Opery.

Pozdrawiam Witek.
______________________________________________

Pozdrawiam
Witek
ODPOWIEDZ