KROK 4 - Materialy

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: Łukasz_Oleś »

Mam pytanie, czy drewno dębowe nadaje się do czegoś i czy przyda się przy budowie K&M ?
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: mirek »

Na pewne elementy napewno drewno dębowe się przyzda ;) Ale napewno nie na pokrycie kadluba
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: krzysztof »

Dziś pobuszowałem w Castoramie. Znalazłem Czeresniowy parkiet, Cena 1m2 około 130pln, ale można kupować klepki na sztuki. Co myślicie o takim pozyskaniu materiału. Mają również wiele inych gatunków drewna zwłaszcza egzotyczne włącznie z deskami z BAMBUSA !!!!.
Ps. Udało mi się również kupić u sympatycznego stolarza kawał czereśniowej dechy - suszonej, długość 150cm szerkość średnia około 20cm grubość 25mm za 26PLN. Jeśli ktoś jest blisko Gdańska to mółbym spróbować namówić go - stolarza na dalsze kawałki. Jeden problem to dojazd w okolice Władysławowa. Po większą ilość może się opłacać.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: mirek »

Widziałem ten parkiet w Castoramie w Łodzi i coś mi nie pasuje to drewienko , ma porostu zbyt wyraźny słój i kolor też zbyt jasny jak na Czereśnie Amerykańską . Jestem w posiadaniu paru klepek i rownież mam trochę tego materialu ze składu drewna egzotycznego jak na moj gust to zupelnie dwa rózne gatunki drewna . :unsure: :unsure: :unsure: . Porównaj sobie na zdjeciach
Obrazek


Jak widać to zupełnie co innego :( :( coś ci nasi handlowcy robią nas w konia :mad: :mad: :mad:

Cena u tego stolarza jest rewelacyjna o ile to jest Czereśnia Amerykańska na wspomnianym skladzie balik 54x200x 2700 mm kosztuje ok 500 zł
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: krzysztof »

Nie jest to czereśnia amerykańska, tylko decha przetarta z naszej poczciwej czereśni. Musiało być niezłe drzewo bo decha jest po byku.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 4 - Materialy

Post autor: banderas »

Apropo materiałów jestem początkującym 'drewniarzem' więc stąd pytanie skąd bierzecie listwy na poszycie bo większość materiałów typu sklejka i inne mam ale listwy 6x2 ??? Prosze o podpowiedż.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 4 - Materialy

Post autor: golasz »

Jak już kiedys wspomniałem, przyłącze się do projektu K&M. Narazie zbieram materiały. I w związku z tym mam pytanie: Czy nie mozna okleić kadłuba samymi paskami forniru bo jak piasał Pan Mirek można okleic listewkami, a pózniej fornirem. I jeszcze jedno pytanko czy do oklejania kadłuba mogą być listewki ANEGRE. A jakie wymiary na pokład i jakie wtedy listewki a może fornir. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 4 - Materialy

Post autor: golasz »

Jeszcze zapomniałem może listewki machoniowe? pozdrawiam golasz4
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 4 - Materialy

Post autor: Marecki »

golasz4 napisał:
Czy nie mozna okleić kadłuba samymi paskami forniru


Nie radze !!!
Fornir jest bardzo cienki i delikatny .
Przykleja się go na jakąś twardszą powierzchnie tylko w celach dekoracyjnych .
Przy modelu tej wielkości (odstępy wręg) poszycie z samego forniru
będzie giętkie jak papier - najmniejsze dotknięcie i może pęknąć .
Masz trzy wyjścia :
- kadłub z litego klocka i na to fornir
- wręgi plus poszycie z listewek i na to fornir
- wręgi plus poszycie z ładnych listewek i bez forniru
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 4 - Materialy

Post autor: Zbyszek »

Słuchaj fornir ma grubość max około 1mm więć przy oklejeniu nim samym by się gioł. Dlatego najpier się listewkami. Al co ci będę tłumaczył wejdź w relacjach z budowy K&M na moją . Ja robię poszycie dwówarstwowe i zobacz jak to wychodzi.

Jeśli chodzi o materiały to też jest w mojej relacji. Drzewo miękkie np. topola, osika lub coś podobnego z egzotycznych.
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ