KROK 3 - Narzędzia

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

KROK 3 - Narzędzia

Post autor: mirek »

Rozpoczynając budowę naszego modelu musimy posiadać odpowiednie narzędzia . Zapewne każdy z nas posiada doskonale wyposażony Warsztacik ale tak dla przypomnienia pokazujemy jakie podstawowe narzędzia powinien posiadać każdy budujących modele .
Oczywiście nie sa to wszystkie narzędzia jakie będą nam potrzebne do pracy . Parę narzędzi a raczej przyrządów pokażemy w trakcie pracy przy naszym modelu .
Zapewne wielu z nas posiada sprzęt zmechanizowany tzn. wyrzynarkę , szlifierkę , wiertarkę elektryczną itd. Narzędzia te są oczywiście wskazane ale nie są niezbędne !
Polecałbym jeszcze uzupełnić ten wykaz jaki mamy na załączonych zdjęciach o papier ścierny na klockach o granulacjach od 80 do 320 oraz gumowy młotek i duży kąpielowy ręcznik.
:rolleyes:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: RomekS »

mirek_1953 napisał:
...... duży kąpielowy ręcznik.
:rolleyes:

:laugh:
Mirku, czyzbys planowal kapiel po wodowaniu ....
:laugh:
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: mirek »

Ręcznik naprawdę beędzie potrzebny :laugh: ale nie po kapieli :rolleyes: wszystko w odpowiednim czasie powiem ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: jerry_bee »

ja odrobilem zadanie domowe i dziś uzupełniłem zestaw narzędziowy. brakuje mi jeszcze kilku drobiazgów (pilniki, imadło, szczypce), ale zestaw startowy chyba już mam. więc proszę Prowadzącego o wpis do dzienniczka i zaliczenie przedmiotu ;). jeśli kogoś interesowałyby koszty to proszę o sygnał.

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Inland_skipper
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: Inland_skipper »

Cze Wszystkim. Pytanko: gdzie można kupić albo gdzie mam szukać mini hebla (struga)??? I ile kosztuje??? Dzięki Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: mirek »

Temat od biedy można zaliczyć na 3= . Brak recznika i gumowego młotka! Dlatego obnizona ocena z pracy domowej ;) Zestaw prezentuje się nieźle, proszę jednak o uzupelnienie zestawu o w/w przedmioty i moim skromnym zdaniem brak odopwiednich naczyń :laugh:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: stefan »

Hmmm... tak rozmyslam nad tym recznikiem i gumowym mlotkiem... do czego to moze byc potrzebne... i tak mi sie przypomnialo, dawno temu kiedy jeszcze wedkowalem, kochany wojaszek tak powiadal kiedy szedlem na ryby: nie zapomnij zabrac gumowego mlotka, recznika i mydla... a po jakiego grzyba??? " zebys se wybil ryby z glowy! a jak zlapiesz g... to zebys sie mial czym umyc" :laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: mirek »

A jakże mydło też będzie potrzebne!!!! Ale po robocie przy modelu . A wspomniane narzędzia bedą potrzebne w trakcie pracy przy modelu ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: jerry_bee »

Inland_skipper napisał:
Cze Wszystkim. Pytanko: gdzie można kupić albo gdzie mam szukać mini hebla (struga)??? I ile kosztuje??? Dzięki Pozdrawiam

cóż, nie będę odkrywczy jak powiem że w sklepie z narzędziami. spróbuj w nomi, obi, castoramie, lokalnym sklepiku z żelastwem czy co tam masz pod ręką. taki mini-hebel powinieneś dostać za około 20 zl, coś bardziej wyrafinowanego, z dokładnym ustawianiem płaszczyzny cięcia (chyba nawet w 2 osiach) widziałem za 40-45 zł.

mirek_1953 napisał:
... i moim skromnym zdaniem brak odopwiednich naczyń :laugh:

a co jesli wole prosto z butelki?? ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 3 - Narzędzia

Post autor: mirek »

Hmm . Pierwszy raz słyszę aby ktoś płukał pędzle po kleju czy farbie w butelce ;) A picie prosto z butelki jest nie uczciwe :mad: i nie higieniczne ;) No chyba że kazdy ma swoją butelczynę napoju chlodzącego ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ