Opinie i dyskusje o projekcie

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: mirek »

Fajnie , ze masz już stocznię , chyba wręg nie bedziesz wycinał z tarnamidu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: . Pokaz jak masz możliwość swoją stocznię na zdjęciach
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: banderas »

No raczej nie ale prawdę mówiąc zastanawiałem się nad tym ale żona mi to odradziła
Jestem w trakcie kupowania aparatu cyfrowego jak już będę miał to napewno wyślę zdięcie być może będzie to jedno z pierwszych moich zdięć POZDRAWIAM
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: banderas »

Mirku mam jeszcze parę pytań .1 -czy jest albo byłaby różnica jakbym wręgi zrobił ze sklejki 8 mm i czy w ogóle można je zrobić z grubszej sklejki .2-skąd bierzecie materiał na poszycie tj listewki 6x2 proszę o odpowiedż właśnie skończyłem stocznię i może nie jest tak ładna jak Twoja ale w pełni funkcjonalna i chciałbym się zabrać za cięcie wręgów i zastanawiam się nad grubszą sklejką .3-czy wycinacie wręgi wyrzynarką czy tylko piłką włosową bo przy sklejce 4 mm bardzo mi szarpie po materiale
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: RomekS »

Jezeli chodzi o wycinanie to mozesz sprobowac wyrzynarka ale z brzeszczotem do metalu.
Wycinaj wolno prowadzac pilke. Daje to niezly efekt...
Bez pilki wlosnicowej sie jednak nie obedzie. Jest konieczna przy wycinaniu "zakamarkow"
Co do listewek to sproboj przerobic Derde. Mozna wyciac calkiem niezle listewki.
Na forum jest o tym "Info..."
Jakbys cos nie wiedzial to pytaj.
I zaloz relacje z budowy. To mobilizuje....
:)
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: stefan »

Co do listewek to sproboj przerobic Derde.


A po co przerabiac? mozna kupic oryginalna pilarke jak TOPEX jest dobra, tzn. nadaje sie do ciecia listewak np na poszycie itd... wystarczy tylko dokupic dobra pile im wiecej zebow tym lepiej, no i cena jest bardzo atrakcyjna (170 PLN ) :laugh:
Obrazek
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: banderas »

Dzięki bardzo za podpowiedź.Wyrzynarkę mam oczywiście ręczną ale zamocowałem ją do blatu do góry nogami i dorobiłem górne prowadzenie no i włącznik na nogę i w ten sposób robiłem szablony do modeli z papieru i zdawało egzamin.
A co do listewek na poszycie to niestety u mnie w mieście ciężko z tym a jak to wygląda w castoramie? Będę musiał się wybrać do szczecina i popytać u stolaży a może ktoś z Was jest ze szczecina i mi powie gdzie można dostać takie listewki.
spróbowałem dziś wyciąć wyciąć wręg 13 na frezarce numerycznej w pracy ale sam program pisałem 2 godziny i szybko mnie to zniechęciło i raczej wytnę je na swoim wynalazku.
Powiedzcie mi na jakim etapie jesteście,może się do kogoś dopasuje.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: krzysztof »

dokładnie tak samo wycinałem wręgi, nawet bardziej prymitywnie do bez dodatkowego prowadzenia i wyłącznika nożnego - sam blat. Poszło doskonale. Używałem brzeszczotu do cięcia po krzywiżnie - drobne ząbki i wąski brzeszczot.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: banderas »

Mam już powycinane wręgi i nawet zatrudniłem żonę do pomocy przy szlifowaniu papierkiem i w miarę jej to poszło jutro wezmę się za sklejanie .Do sklejenia potrzeba było złożyć wszystkie wręgi i doszlifować wycięcia pod listewki wzdłużne jak Wy to zrobiliście ?Czy jak mam klej Patex który schnie 20 minut to mogę kleić więcej jak jeden wręg dziennie?Zrobiłem wręgi z 8 mm sklejki wbrew Mirkowi ale chyba sam się przekonam czy słusznie zrobiłem i dzięki Mirku za pomoc ale jeszce mam jedno wyjście będę u ojca na wsi jutro i popróbuję sam wyciąć jak się nie uda to mam jeszcze inną opcję zamówić u stolarza tylko nie wiem jeszcze ile by to kosztowało .......
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: mirek »

No bez przesady z tym klejeniem :rolleyes: :rolleyes: jak klej wyschnie to wklejaj następna wręgę no jak już żona cię wsapiera pomocą to robota pojdzie dość szybko :rolleyes: :rolleyes:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: banderas »

Wklejanie wręgów już przy końcówce dobrze idzie w poniedziałek zrobie pierwszy szlif tylko jak szlifować żeby wszystkie wręgi ze sobą spasować.Znalazłem też stolarza,który jak się dowiedział po co mi takie listewki 6x2 to stwierdził,że za 20 zł mogę robić u niego co chcę i on mi w tym pomoże tylko jeden warunek on też chce robić taki model tylko nie ma netu i muszę dla niego ściągnąć plany teraz to będzie prawdziwa frajda.Więc w poniedziałek po szlifowaniu zabieram się do cięcia listewek.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
ODPOWIEDZ