Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin Projektu

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!

Regulamin Projektu

Postprzez radek » 01 Wrz 2005, 10:11

Witam wszystkich z okazji inauguracji projektu. Aby wszystkim nam się pracowało w miły i efektywny sposób, konieczne jest ustalenie pewnych założeń, jakie bedą obowiązywać podczas prac nad naszym modelem w wirtualnej modelarni.
Oto i one.

1. Moderacja
Forum jest moderowane. W tej chwili istnieje trzech moderatorów forum:
-Radosław Kubera
-Mirosław Rybus
-Jerry Bee
Zakładamy moderację minimalną lub w zasadzie brak moderacji na forum. Będziemy ingerować tylko w przypadkach ewidentnych.

2.Założenia ogólne
Prace nad modelem i opisy podzielone zostały na paczki prac, zwane dalej KROKAMI. Każda następna paczka będzie opisywana jako KROK. Prowadzący projekt, w momencie przejścia do następnej paczki prac, zakłada na forum nowy wątek związany z tą paczką prac, którego temat bedzie wyglądać wg schematu : " KROK xx - i tu czego dotyczy". Użytkownicy projektu zadają pytania i dzielą się swoimi spostrzeżeniami jako odpowiedź na tego posta. Ma to na celu spełnienie dwóch podstawowych funkcji. Po pierwsze wszystkie niejasności dotyczące KROKU będą omówione w tym samym temacie. Po drugie, nawet dołaczający do projektu później uczestnicy bedą mogli bez problemu połapać się, w jakiej kolejności należy wykonywać model.
Nie zabieramy natomiast użytkownikom możliwości zakładania nowych wątków na tym forum, ponieważ moga pojawić się wątki pokrewne nie związane jednoznacznie z danym KROKIEM, a wymagające dodatkowego omówienia. Zabronione jest natomiast umieszczanie przez uczestników w temacie kluczowych słów "KROK xx", aby w ten sposb nie zaciemniać obrazu. Wszystkie tematy zawierające te słowa bedą moderowane - w celu poprawienia treści tematu. Prosimy jednak o to, aby takich dodatkowych tematów było jak najmniej.
Czasami w celach porządkowych być może przeniesiemy po omówieniu taki dodatkowy wątek np. do działu modelarnia. Z czasem powstanie nowy dział na stronie (nie forum), gdzie będą tworzone artykuły opisujące w pigułce prace nad danym KROKIEM po jego zakończeniu. W ten sposób powstanie na stronie cos w rodzaju samouczka modelarskiego.

3. Prawa autorskie
Podczas projektu będziemy udostępniać przygotowane przez nas plany w postaci elektronicznej. Zarówno te plany, jak i przygotowane opisy wykonania są udostępniane bezpłatnie przy założeniu wykorzystywania tych materiałów niekomercyjnie przez modelarzy. Przy takim założeniu mogą być dowolnie kopiowane, powielane i wykorzystywane. Zabroniona natomiast jest republikacja tych materiałów w jakikolwiek sposób na innych stronach, czasopisamch itp. , sprzedawanie ich na aukcjach internetowych itp. bez zgody autorów.
Również wykorzystanie tych planów do celów komercyjnych musi nastąpić za zgodą autorów. W przypadku braku jednoznaczności interpretacji zapisów, prosimy o kontakt.

4. Tryb pracy
Pamiętając o tym, że projekt robiony jest przez modelarzy dla modelarzy, a wszyscy posiadamy domy, rodziny i pracę, nie ustalamy bardzo ścisłego harmonogramu wykonania modelu. Wiemy wszyscy, że w modelarstwie nie należy się spieszyć, a chyba nie znam modelarza co by skończył model przed czasem ;-) Zatem czasami bedziemy prosić o wyrozumiałość ze względu na okoliczności wyższe. Dodatkowo, ponieważ nasz model powstaje wcześniej, najpierw rozwiązujemy trudności technologiczne a potem publikujemy stosowne materiały. Czasami bedziemy musieli się zatrzymać nad detalami.

5. Co więcej ?
Tylko życzyć szczęścia i wytrwałości. Niech projekt zyje i przynosi wszystkim wiele satysfakcji !!!

Radosław Kubera.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
 
Posty: 774
Rejestracja: 04 Gru 2010, 22:55
Miejscowość: Warszawa

 

Wróć do Karl und Marie - pierwszy kurs internetowy w Polsce !!!

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 420 gości online