Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Kraken
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Kraken »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Byłem ostatnio w księgarni kupić ćwiczenia do angielskiego i przy okazji obejrzałem modele. Szczególnie spodobał mi się żaglowiec. I tak złapałem bakcyla :/. Od tamtej pory buszuje po necie, zastanawiam się jaki model kupić, zanudzam kolegę, co się trochę na tym zna. Pisze tutaj, żeby się was poradzić...

Nazywam się Rafał, mam 15 lat, w życiu zrobiłem chyba z kilka modeli Trudność: -1. No i chciałem rozpocząć przygodę z modelarstwem. Moim marzeniem jesst zrobić metrowego hms victory. Już się przymierzałem by go kupić, ale trafiłem na te forum i zobaczyłem temat pana Aqariusa i Rycha. Prawie z krzesła spadałem. Chyba przeceniłem się. No i chciałem się was zapytać/poradzić, czy jako pierwszy trudniejszy model mogę się podjąć TAKIEGO wzywania? Wymyśłiłem, że kupię sobie ze 30 cm model black falkona i przerobię go na czarną perłę z filmu piraci z karaibów, a kolega z plastyczniaka ma zrobić krakena z masy modelarskiej.

Czy dobrze zaczynam? Może powinenen zrobić troche więcej modeli takich do 20cm, zanim się wezmę za giganta victory. Z tym, że budżet i czas (tj nauka, z godzina na 2 dni, w maju wogole test) nie pozwolą mi robić z 5 statków i victory w krótkim czasie. Tj mam 100zł swoje w turnieju koszykarskim mam zamiar wygrać 100 zł i z 50 zł mogę pożyczyć. Ewentualnie za miesiąc się zacznie sezon NBA i zastanawiam się, czy nie spróbować w zakładach buchmacherskich.

No i dlatego pisze ten topik. Z gorz wszystkim dziekuje.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: grzegorz75 »

Obawiam się , ze taki model na pierwszy raz się nie nadaje . Zacznij od prostej żaglówki, jachtu czy czegoś podobnego . Przykład http://www.safari.pl/produkt-2-1_2.html
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: golasz »

Witam!

Zacznij od Dżonki to będzie optymalne rozwiąznie, zobaczysz jak stoisz na siłach, i czy chcesz pózniej kontynuowac zabawę ze szkutnictwem;).

Jesli z jakiś względów uważasz że nie chcesz robić Dżonki zrób K&M-masz tam wszystko krok po kroku, więc nie powinieneś zrobić jakiegoś super błedu :P No i jeśli myslisz że K&M nie nadaje się, bo to szybki model, a ty chcesz mieć roboty do maja to sie mylisz ;). Jesli wykonałbyś go do maja chyliłbym Ci czoła (chyba ze masz jakies pokrewieństwo z Romkiem, to wtedy sprawa oczywista bo super talent masz na starcie :P :P)

Albo kup sobie którys z zestawów Mini Mamoli.Zobacz na relację Piotrka, można naprawdę zrobic fajny model.
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,7750/catid,7/limit,6/limitstart,0/

Aha jesli chciałbyś zrobić Victory w jakieś pożądnej skali to musisz wygrac w zakładach kilka razy, bo narazie mógłbys kupic kilka cm tego modelu ;)
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Kraken
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Kraken »

Dyieki, tak myslalem, ze powiecie. a jezeli chodzi o victory, to w jakims sklepie internetowym widzialem metrowego hmsa za 4 i pol stowy. To w takim razie wielkie dzieki, pozdro ;)
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Emilius »

Witaj,
chwała ci za zainteresownie szkutnictwem i widzę, że podchodzisz racjonalnie do tematu.

Zatem czujesz, że na początek musisz wybrać coś stosunkowo prostego.
Dosyć efektownym może być Ninia z Mamoli http://www.mamolimodel.com/eng/modclassici.htm
choć musisz tu pomyśleć o 'kasie'. Nie przerabiaj od razu modelu na inny tylko wykonaj go takim jaki jest a na pewno będziesz usatysfakcjonowany. No i najwazniejsze - wykonaj go do końca.
Ten zestaw pozwoli ci poznać tajniki budowy i jest dość tolerancyjny na ewentualne błędy.
Daj znać jak coś postanowisz.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Kraken
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Kraken »

No więc pod dłuższym namyśle, stwierdzam, że bardzo mi się podobają takie majestatyczne, takie dumne takie... sam nie wiem jak to określić, takie XIII wieczne statkiu typu victor, golden hind. Takie dłubanki typu dżonka mnie wręcz odpychają ::sick:

Znalazłem w księgarni gilden hind z hellera. Raczej nie mam ochoty sprowadzać nie wiadomo skąd dżonki, za 20zł. Myślicie, że by podołał?

http://www.modele.oh.pl/s/item.php?i=6372

Ktoś kiedyś powiedział - gdy się czegoś chcesz nauczyć, to zaczynaj od podstaw, wtedy jakość tego się zwiększy, czy jakoś tak :D

No i teraz mam problem :D Poczekam z dezycją jak odpiszecie, nie chcę niczego spartolić :blink:

No i w sumie k&m nie jest taki zły ale pozostaje niechęć zakupów online:P
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: oksal »

W Twoich słowach czuć jakąś (delikatnie mówiąc ) niechęć do...Każdemu podoba się "majestat":) Jeśli chcesz porzędnej szkoły takiej aby zapamietać swoje błedy to kup najdrozszy zestaw i jak coś skonocisz to bądziesz wiedzieć co i jak. To zupełnie tak samo jak płynac do Szwecji tam sie napić drogich trunków a potem zwymiotować.... A tak na poważnie jeżeli chcesz sie czegoś nauczyć to ni ekupuj zestawu tylko weż plany na przykład z Modelarza i zrob model od podstaw. Jak coś Ci nie wyjdzie to wykonaj dany elment od nowa... I tak do skutku, dopóki nie zadowoli Cię to co zrobiłeś.

Pozdrawiam Adam
Kraken
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Kraken »

Myślałem, o ładnych, majestatycznych żaglowcach, a samemu mogę sobie chyba zrobić tylko obrazek na tekturce i postawić go na biórku :P. Bo chyba sam sobie nie wystrugam kadłuba, chyba będe musiał przełamaćniechęć do zakupów onlijnych :S
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: oksal »

Kraken to ja juz ciebi enie rozumiem. krytykujesz dzonki a potem piszesz ze ni epotrafis zzrobic smaodzielnie kadłuba? Chlopie zrob dzonke a docenisz chociazby samego siebie. Zaglowiec plastykow tylko ładnie wyglada na rysunku z pudelka.

pozdrawiam Adam
Kraken
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Jak zacząć przygodęz modelarstwem?

Post autor: Kraken »

Może troche źle się wyraziłem...

Podaj mi może adres jakich stronek, które Twoim zdaniem by mi pomogły, bo zrozumiałem, że mam zrobić każdą część statku samodzielnie, a to jest chyba niemożliwe w blokowisku bez odpowiednich narzędzi.

P.S: Mów mi Rafał ;)
ODPOWIEDZ