kulki stalowe 1.6mm

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
jaroch
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:02

kulki stalowe 1.6mm

Post autor: jaroch »

Cześć,
Czy wiecie gdzie mogę znaleźć kulki stalowe o średnicy 1.6-1.7mm?
Najmniejsze jakie udało mi się wyszukać to 2mm na modelnecie.
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdr
Jarek

PS. Na allegro nie ma, albo ja nieumiejętnie szukam..
jaroch
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:02

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: jaroch »

Dzięki Andrzej!
Ja szukałem po "kulki stalowe" i była kicha:)
Łożyskowe, słowo klucz:)
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: Jarek »

A można wiedzieć do czego Ci to potrzebne?
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: TomekA »

Jezeli te kulki nie sa Ci potrzebne do wymiany takich w lozysku, a np. do imitacji kul do dzial do modelu, to mozna tez uzyc kulek stalowych z naboju ze srutem o odpowiednim kalibrze. Wystarczy taki naboj delikatnie rozbroic (otworzyc kartonowy cylinder) i wysypac srut na zewnatrz (tylko uwazaj by podczas tego nie przekluc przypadkowo splonki, bo Ci moze zmasakrowac reke!)
Popytaj w sklepach z artykulami do lowiectwa/sportowymi.
jaroch
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:02

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: jaroch »

Dokładnie tak jak Tomek napisał, potrzebne są do imitacji kul armatnich.
Chwilowo użyłem kulek silikonowych, jednak, po tym jak je zrobiłem stwierdzam, że są przeskalowane i źle to wygląda.
Dodatkowo sprawdziłem jaki był dokładny rozmiar amunicji i wygląda to tak:

32 lb. : 6.1 inch diameter, 24 lb.: 5.55 inch diameter, 12 lb.: 4.4 inch diameter. 68 lb. carronade shot: 8.12 inch diameter

Gretingi, gdzie będą ułożone kule są umieszczone na pokładzie głównym, gdzie umieszczone są 12 funtówki.
Zatem kule, odpowiednio do nich pasujące, w skali 1:96 powinny mieć 1,1mm średnicy, a nie 2,5 jak mają teraz. Zatem, zrobiłem błąd zamawiając kulki 1,6mm, powinienem był użyć 1,1...

Odnośnie rozbrajania naboju, ja dziękuję: Wolę zapłacić nieco więcej i dalej kleić swój model:)
Załączniki
kule.jpg
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: Slawek Kromer »

W sklepie wędkarskim można dostać bardzo małe śruciny -powinieneś coś dobrać
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: Jarek »

Właśnie o to mi chodziło, że nie muszą być stalowe. Słyszałeś o kulkach BGA?
Wpisz w allegro i poszukaj odpowiedniego rozmiaru. Napewno znajdziesz poniżej 1mm, a może uda Ci się znaleźć żądany rozmiar?
Na e-bayu można znaleźć stalowe do łożysk. Żółte, małe rączki wszystko zrobią. Znalazłem 1,2mm. Błąd 0,1mm myślę, że do przyjęcia.
https://www.ebay.co.uk/itm/500pcs-Steel ... QwkkOuQA-g
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: Mumin »

TomekA pisze:Jezeli te kulki nie sa Ci potrzebne do wymiany takich w lozysku, a np. do imitacji kul do dzial do modelu, to mozna tez uzyc kulek stalowych z naboju ze srutem o odpowiednim kalibrze. Wystarczy taki naboj delikatnie rozbroic (otworzyc kartonowy cylinder) i wysypac srut na zewnatrz (tylko uwazaj by podczas tego nie przekluc przypadkowo splonki, bo Ci moze zmasakrowac reke!)
Popytaj w sklepach z artykulami do lowiectwa/sportowymi.


Tomku, w Polsce za posiadanie amunicji bez pozwolenia grozi od 6 miesięcy do 8 lat. I, owszem, jeden nabój wystarczy. Ba, amunicją w sensie ustawy jest sam proch i spłonka (primer). W dodatku nawet mając pozwolenie na broń masz prawo posiadać wyłącznie amunicję do posiadanej broni. Czyli np. masz pistolet 9mm i karabin .223, ale w torbie zaplątała się jedna sztuka .45ACP i już masz poważny problem.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kulki stalowe 1.6mm

Post autor: Jarek »

TomekA pisze:Jezeli te kulki nie sa Ci potrzebne do wymiany takich w lozysku, a np. do imitacji kul do dzial do modelu, to mozna tez uzyc kulek stalowych z naboju ze srutem o odpowiednim kalibrze. Wystarczy taki naboj delikatnie rozbroic (otworzyc kartonowy cylinder) i wysypac srut na zewnatrz (tylko uwazaj by podczas tego nie przekluc przypadkowo splonki, bo Ci moze zmasakrowac reke!)
Popytaj w sklepach z artykulami do lowiectwa/sportowymi.

:lol: :lol: :lol:
Nie sądziłem , że tutaj na profesjonalnym szkutniczym forum modelarskim znajdują się osoby dające takie rady ? Rozumiem Tomku, że bierzesz całkowitą odpowiedzialność za tą instrukcję pozyskania śrutu i ewentualne jej skutki? To trzeba by gdzieś wydrukować w jakimś poradniku dla początkujących ;).
A tak na serio to naprawdę można poszukać na aukcjach w internecie micro łożyska i je rozebrać. Nie wybuchną i nie urwią ręki. Najmniejsze jakie znalazłem to 6mm zewnetrzny wymiar i 3mm wewnątrz. Jak duża tam może być kulka? ;)
ODPOWIEDZ