Glina i plastyka

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Glina i plastyka

Post autor: dali »

Nie tylko modelarstwem człowiek żyje, czasem trzeba coś zjeść, ulepić z gliny albo napić się dla równowagi psychicznej. :)

Założyłem nowy temat żeby od czasu do czasu pochwalić się czymś co robię sobie na boku. Od czasu do czasu wrzucę tutaj jakąś ceramikę, może obraz albo rysunek. Nie mam face buka to niech te moje gliniaki i itp. na Kodze sobie wiszą.

ceramika 1.jpg

ceramika 2.jpg

ceramika 3.jpg

ceramika 4.jpg

ceramika 5.jpg

ceramika 6.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Glina i plastyka

Post autor: sferoida »

"Nie tylko modelarstwem człowiek żyje" - święta racja. Każdy ma drugie i pewnie kolejne hobby. Jak pisałem na SB glinianki bardzo urokliwe. Ale mam pytanie trochę poboczne do tematu.
Na ostatnim zdjęciu widzę w tle, że masz ul. Tak się kiedyś zastanawiałem, czy też sobie w ogródku nie postawić. Mieszkam na obrzeżach miasta i pewnie muszę sprawdzić, czy jest to dopuszczalne. Niemniej, jako miłośnik miodu, byłbym bardzo uradowany się z posiadania takiej maszynki. No własnie, takie moje wyobrażenie: stawiam ul, z jednej strony wchodzą pszczoły, z drugiej wbijam kranik i wychodzi miód ;).
Rzeczywistość jest pewnie trochę bardziej skomplikowana? Dużo z tym roboty? Jaka jest wydajność miodu z 1 ula?
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Glina i plastyka

Post autor: dali »

Ul dostałem od zaprzyjaźnionego pszczelarza, na dzień dzisiejszy ul wymaga niewielkiego remontu.
( pomalować i przykręcić kran :D ) w przyszłości z pomocą kolegi, bo moja wiedza jest żadna, zasiedlę ul.
W moim ogrodzie na szczęście jest mnóstwo trzmieli ziemnych dla tego na razie ul służy jako ozdoba.
Na Twoje pytania niestety odpowiem dopiero jak sam zdobędę jakąś wiedzę praktyczną w tym temacie. Wiem tylko tyle, że są sposoby żeby pszczoły same zasiedliły ul, oczywiście odpowiednio przygotowany, a później pewnie trzeba dbać jak o każde zwierze nie tylko latem ale i zimą.

1.jpg

Przed wypaleniem

2.jpg

Po wypaleniu

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Glina i plastyka

Post autor: awas »

Żeby nie było, że jesteś sam.
Dla towarzystwa moje kubki.
Artur
Załączniki
PA210506.JPG
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Glina i plastyka

Post autor: dali »

Fajnie Artur, jak ktoś coś robi podobnego to śmiało, wrzucajcie tutaj.
Ostatnio bawiłem się ciekawym materiałem o nazwie powertex i oto efekty mojej pracy ( dwa są moje)

A.jpg

B.jpg

C.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Glina i plastyka

Post autor: PanLipazMiodem »

Ależ to jest ładne i efektowne.
Nie znałem tego ale widzę na YT że nie jest to jakieś mocno skomplikowane i sobie chyba sam zrobię :)
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Glina i plastyka

Post autor: dali »

Polecam, fajna zabawa. Trochę się wstydziłem pokazać te anioły, ale widzę że Przemkowi się podoba i nikt się oficjalnie nie śmieje to teraz wolno się śmiać bo będzie malowanie na szkle :) . Szyba z mebli późny PRL czyli półka, farby specjalne do szkła i wyszło coś takiego.

mójmunch.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Glina i plastyka

Post autor: TomekA »

Nie wiem, czemu, ale gdy inni widzą w tym obrazie Edwarda Muncha krzycząca twarz - patrz zdjęcie górne, ja widzę coś innego - patrz zdjęcie dolne. :lol: :lol:
Załączniki
DeadEye_Scream_thumb_jpg_8c855a72f347213fe80cada0f337da6c.jpg
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Glina i plastyka

Post autor: dali »

:D

kolczyki Violi.jpg


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Glina i plastyka

Post autor: Slawek Kromer »

Bardzo fajne kolczyki dla miłośniczki żeglarstwa
ODPOWIEDZ