Wystawa modelarska w Londynie

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: futaba »

A co jeśli ktoś kupił drukarkę, włożył dużo pracy w naukę druku 3D, sam zaprojektował model, wydrukował zaprojektowane elementy, oszlifował je, dorobił elementy, których nie da się wydrukować, całość skleił, wyszpachlował i pomalował. Innymi technikami dorobił relingi, elementy drewniane i metalowe. Całkiem przyzwoite modelarstwo.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: sebka35 »

Bez urazy ale to nadal nie jest modelarstwo
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: Mumin »

sebka35 pisze:Bez urazy ale to nadal nie jest modelarstwo

Oczywiście, że nie. Modelarstwo byłoby, jakby zamiast drukować te elementy kupił je w pudełku z napisem "Tamiya" albo inna "Zvezda", prawda?
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: sebka35 »

Nie do końca . Można oczywiście samemu sobie wydrukować np.łódź szalupową ale nie ze drukarka wykonuje za mnie 90% pracy .Temat staje sie bardzo kontrowersyjny wiec ja już nie wypowiadam sie na ten temat. Nie zmierza to donikąd i nie wnosi nic .
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: Mumin »

sebka35 pisze:Nie do końca . Można oczywiście samemu sobie wydrukować np.łódź szalupową ale nie ze drukarka wykonuje za mnie 90% pracy .

Miałeś kiedyś do czynienia z oprogramowaniem CAD i drukiem 3D? 90% pracy wykonuje człowiek przygotowując model (tak się to oficjalnie nazywa) komputerowy. Sam druk fizycznego obiektu to już taka wisienka na torcie. Na forach modelarskich (np. na MSW, żeby daleko tematycznie nie odbiegać) jest często oddzielny rozdział poświęcony wyłącznie modelom CAD. Inny zestaw umiejętności, inne medium i efekt końcowy, ale nikt nie próbuje wartościować na lepsze czy gorsze (albo że w ogóle nie jest) modelarstwo.
sebka35 pisze:Temat staje sie bardzo kontrowersyjny wiec ja już nie wypowiadam sie na ten temat. Nie zmierza to donikąd i nie wnosi nic .

As you wish (khhhh... khhhh...)
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: Hadżi »

Witam!

Miałem się już nie odzywać w tym temacie ale ...

Kto, to jest modelarz i co jest modelem? Modelarz wykonuje model. A modelem jest rzecz którą wykonał modelarz. Modelarzem jest też człowiek wykonujący przedmiot na rdzeń do formy odlewniczej. Jestem stary ale cały czas myślałem, że programista komputerowy tworzy projekt, a dopiero maszyna 3D wykonuje rzecz, przedmiot, czyli model. Widocznie jestem niedouczony.

Pozdrawiam

"Hadżi"

Z mojej strony, to już wszystko w tym temacie.
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: sebka35 »

Mumin pisze:
sebka35 pisze:Nie do końca . Można oczywiście samemu sobie wydrukować np.łódź szalupową ale nie ze drukarka wykonuje za mnie 90% pracy .

Miałeś kiedyś do czynienia z oprogramowaniem CAD i drukiem 3D? 90% pracy wykonuje człowiek przygotowując model (tak się to oficjalnie nazywa) komputerowy. Sam druk fizycznego obiektu to już taka wisienka na torcie. Na forach modelarskich (np. na MSW, żeby daleko tematycznie nie odbiegać) jest często oddzielny rozdział poświęcony wyłącznie modelom CAD. Inny zestaw umiejętności, inne medium i efekt końcowy, ale nikt nie próbuje wartościować na lepsze czy gorsze (albo że w ogóle nie jest) modelarstwo.
sebka35 pisze:Temat staje sie bardzo kontrowersyjny wiec ja już nie wypowiadam sie na ten temat. Nie zmierza to donikąd i nie wnosi nic .

As you wish (khhhh... khhhh...)

Oczywiście ze miałem doczynienia z CAD-em oraz CAM moja szkoła to Technik Skrawania i Obróbki drewna.Kilka lat pracy na Bacci oraz Bisse. I pisanie poleceń do maszyn CNC nie ma nic wspólnego z modelarstwem
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: Mumin »

sebka35 pisze:[I pisanie poleceń do maszyn CNC nie ma nic wspólnego z modelarstwem

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że druk 3D nie ma nic wspólnego z CNC?
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wystawa modelarska w Londynie

Post autor: Andrzej1 »

Dziędobry

Jak widzę, za chwilę przejdziemy rękoczynów albo do algebry zbiorów.
Sugeruję nieśmiało to drugie. Zadanie jest takie :
Dane są dwa zbiory : Modelarstwo i CNC/CAD/CAM (do wyboru wedle uznania).
Proszę wykazać, że część wspólna tych zbiorów stanowi zbiór pusty.

I proponuję, aby dopiero po przeprowadzeniu poprawnego dowodu, dyskutować dalej
"w tem pakiecie tematów".
Ja nie podejmuję się rozwiązać tego zadania.
Zresztą poprawność dowodu wykluczy już dalsze dyskusje, bo albo będzie albo nie będzie części
wspólnej i tyle.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S. (Przypomniało mi Się)
Na tym "forumnie" takie dyskusje były prowadzone już wielokrotnie i do niczego dobrego nie doprowadziły. Nie sądzę, aby ta, kolejna zresztą, doprowadziła.
Ale wystawa fantastyczna i dziękuję za zdjątka, którymi delektowałem się chwilę dłuższą.

Z ukłonami
ja.
ODPOWIEDZ