Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
icemen82
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: icemen82 »

http://www.czarnaperlamodel.pl/ - coś na czym można zawiesić oko ( wygląda obiecująco ), czy kolejny gniot za 2.500 PLN ?
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: Romanov »

Myśle że nie inaczej
Niełudzmy się ze bedzie profesjonalny zestaw za 300 zł.
Po drugie mam wątpliwości czy takowy okręt poza filmem istniał naprawde.
W sumie za 2500 zł bedziesz miał warsztacik niezle wyposażony w narzedzia i materiał na budowe naprawde fajnego modelu. Nawet pocięte laserem elementy w tych pieniądzach bedziesz miał.


Pozdrawiam
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: bartes123 »

Romanov pisze:Po drugie mam wątpliwości czy takowy okręt poza filmem istniał naprawde.


E tam, marudzisz. Pleasure yacht Gretel nawet w filmie nie widzieli, a mimo to model jest, mnóstwo ludzi go buduje. Jak jest model dobrze opracowany to dlaczego nie.
A Czorno Perło tak samo dobra jak Wiktor albo inna Santissima.
Obejrzyj sobie relację Mell-Papy, jak ładnie Perełkę zrobił.
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
"Czarna Perła" to twór filmowy i nie ma co jej porównywać z jednostkami, które istniały w rzeczywistości jak HMS Victory czy Santissima. Dla jednych będzie to wielki gniot dla innych wielki hit - w zależności kto co lubi. Wg mnie 2500 zł za kilka desek ciętych laserem to sporo. Na pewno znajdą sie tacy których stać na ten luksus już teraz. Inni mniej zamożni poczekają chwilkę i za jakiś czas za pół ceny kupią "Czarną Perłę" na allegro. Znając wyroby (ciężko to nazwać modelami) wydawnictwa Hachette, to rewelacji bym sie nie spodziewał. To tyle ode mnie

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 17:56 przez SZKUTNIK, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
Ikuzo
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:14

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: Ikuzo »

co to za czepianie się Czarnej Perły?
model jest piękny w klimatach piratów,
Ja buduje swoja wersje, podpatrując dwie strony internetowe, jedna juz znacie ale jeszcze jest druga niemiecka
http://www.wettringer-modellbauforum.de ... 6e5667ccf2
dziś w moim modelu zarwałem no by wciągnąć na środkowy masz ostatnie reje, teraz tylko ponaciągać wszystkie liny olinowania
o malutkie zdjęcie
a co do orginalu, jest zrobiona w skali 1:1 dla potrzeb juz drugiego odcinka, bo pierwszy był nakręcany na barce
Załączniki
IMG_4529.JPG
IMG_4530.JPG
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: ataman »

Ikuzo pisze:.........
dziś w moim modelu zarwałem no by wciągnąć na środkowy masz ostatnie reje, teraz tylko ponaciągać wszystkie liny olinowania
o malutkie zdjęcie
a co do orginalu, jest zrobiona w skali 1:1 dla potrzeb juz drugiego odcinka, bo pierwszy był nakręcany na barce



Dziś jeszcze nic nie piłem (z pracy dopiero wróciłem), ale mimo iżem trzeźwy, nic a nic nie kumam z tego tekstu. A do tego tu i ówdzie brak polskich liter.
Proszę Cię, kolego o przestrzeganie regulaminu (ortografia, pisownia) oraz o pisanie z sensem, przed wysłaniem postu przeczytaj go jeszcze raz i sprawdź, czy jest czytelny także dla innych. Modelarstwo to nie Wyścig Pokoju... nawet pisząc o modelarstwie, nie spieszmy się, piszmy starannie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dejmien
Posty: 22
Rejestracja: 19 lis 2011, 19:30

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: Dejmien »

Witam, Czarna Perła bardzo ładna,
Jestem nowy i powoli wkraczam w ten świat modeli szkutniczych - poczytałem troszeczkę więcej o modelu tak komercyjnie reklamowanym - producentem jest Amati, z tego co zaobserwowałem sporo osób skleja ich modele i opisuje je na forum. Ja nie popieram ani nie krytykuje. Tak po prostu chciałem dorzucić swój grosz - a jak obserwuje modele Amati to do źle wykonanych nie należą. Zdanie obserwatora - żadnego nie posiadam - ale kto wie.
Pozdrawiam

Widzę, że kolega nie przeczytał mojego wpisu powyżej ( a na pewno nie zastosował się do rad tam zawartych) Ataman -moderator

A przeczytałem, przeczytałem - poprawiłem mam nadzieje że teraz jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
Smok_740
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: Smok_740 »

Dzien dobry

Wykonalem model z kolekcji "Szmattete" wiec posiadam jako takie doswiadczenie z tym wydawnictwem.
NIGDY WIECEJ !!!! Szkoda czasu i pieniedzy. Material sredniej jakosci , instrukcja do bani, i na pewno nie dla poczatkujacych modelarzy.

Przepraszam, ale jestem uczulony na to "szitowate" naciagajace ludzi wydawnictwo.

Pozdrawiam

Smok Wedrowny
W porcie
DKM "BISMARCK" 1/200

W stoczni
ALBATROS 1/55 - Constructo -a ze 45% - zawieszona do czasu wyzdrowienia :(
W kolejce: Santissima Trinidad 1/90 DeAgostini
CSS "Alabama" RC 1/48 - wlasny wyrob (mam nadzieje)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: mirek »

Nie ty pierwszy i nie ostatni .
Reklama działa na wyobraźnie ludzi a wielu nie myśli . Mamy wolny rynek i nic na to nie poradzimy i dlatego takie kwiatki mamy na rynku. :twisted:
Ja mam przykład po moim sąsiedzie który strasznie się napalił na Victory , na początku było ach i och !! A po pewnym czasie było …. Lepiej nie powtarzać . Model oczywiście poleciał w śmieci wraz z kupą kasy !!
Teraz mój sąsiad robi sobie dżonkę i jest szczęśliwy wraz z 12 letnim synem
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Czarna Perła - Kolekcja Hachette

Post autor: Michal87 »

Witam,
choć sam jestem nowy na forum to pozwolę sobie wyrazić moje zdanie. Takie wydawnictwa jak hachette czy deagostini myślą o modelarzach w jakiś 10 procentach, pozostałe 90 to oczywiście ZAROBEK i tak jak napisał Pan Mirek, reklama w tv działa na wyobraźnię, zbuduj piękny, wielki model, pokażemy ci jak to zrobić, można płacić na raty co miesiąc itd. i wielu daje się na to nabrać ( sam kupiłem bismarcka ).
A teraz wyobraźcie sobie sytuacje, że Shipyard reklamuje w tv model Santa Maria, wycinanka za 70zł, reklamuje także portal koga.net możesz za darmo się zalogować i na podstawie relacji Pana Romka też zbudować piękny oryginalny model za duuuużo mniejsze pieniądze i myślę, że wielu początkujących wyszłoby na tym lepiej nie wydając po 2000-3000 tysiące złotych, ale tak się niestety nie stanie bo reklama w tv kosztuje a myślę że żaden z użytkowników tego nie zasponsoruje, dlatego ciesze się, że znalazłem to forum i mogę się uczyć od najlepszych za darmo, takie jest moje zdanie
pozdrawiam
ODPOWIEDZ