Ship Plans from the Smithsonian

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: bartes123 »

http://americanhistory.si.edu/csr/shipplan.htm

Panowie, doradźcie mi jak mam tym baranom zapłacić za publikację numer dwa bo mnie zaraz krew zaleje.
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: Tomek Aleksinski »

Dlaczego zaraz "baranom"? Kiedys kupowalem od nich plany USS Constellation i pamietam, ze zalatwili mnie bardzo kulturalnie i szybko.

Tu masz informacje, komu placic, czym i ile:



How to Order

The prices are:

1) Ship Plans List/Maritime Collection: $20.00
2) The Maritime Administration Collection of Ship Plans (1939-1970): $15.00
3) The Smithsonian Collection of Warship Plans: $15.00
Foreign orders may obtain airmail by adding an additional US $5.00. Please indicate which catalog(s) you wish to receive and enclose a check or money order payable to the Smithsonian Institution for the total amount. Do not send cash. We cannot accept credit card orders. All foreign orders should be paid by check, in U.S. funds, payable on a New York bank.

All orders are handled by mail. Please send your order to:

Ship Plans
Smithsonian Institution
PO Box 37012
NMAH 5004 / MRC 628
Washington, DC 20013-7012 USA

Mysle, ze ta informacja wystarczy Ci do zalatwienia transakcji.
Pozdr.
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: MikeB »

Bartku,

"Foreign orders may obtain airmail by adding an additional US $5.00. Please indicate which catalog(s) you wish to receive and enclose a check or money order payable to the Smithsonian Institution for the total amount. Do not send cash. We cannot accept credit card orders. All foreign orders should be paid by check, in U.S. funds, payable on a New York bank."

"Zamówienia zagraniczne mogą być zrealizowane pocztą lotniczą przez dodanie dodatkowych 5,00 USD(do zamówienia). Proszę podać katalog(i), które chcesz otrzymać i załączyć czek lub przekaz pieniężny na rzecz Smithsonian Institution na łączną kwotę (zamówionego towaru). Nie wysyłać gotówki. Nie możemy przyjąć zamówienia za pomocą karty kredytowej. Wszystkie zamówienia zagraniczne powinny być uiszczane przez czek (weksel), w amerykańskiej walucie, płatne na bank w Nowym Jorku."

Pozostaje więc czek, który może być zrealizowany w jednym z nowojorskich banków lub przekaz pieniężny jeśli masz kogoś w USA, kto podeśle Tobie ten katalog.

Pamiętaj o cle i VAT'cie, który jest wymysłem europejczyków. Nigdzie indziej na świecie nie płacisz tego kretyńskiego podatku... Ale to dyskusja nie na forum, szczególnie w tym dziale i temacie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: bartes123 »

No jak, to nie mogę tego kupić w żaden sposób normalny? Tylko przez kogoś z USA???
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: MikeB »

bartes123 pisze:No jak, to nie mogę tego kupić w żaden sposób normalny? Tylko przez kogoś z USA???


Możesz kupić, ale musisz im wysłać pocztą czek na $20. Jak jest z czekami w PL - nie wiem.

Najlepiej napisz im email shipplans@si.edu i zapytaj dokładnie czy zaakceptują na przykład przelew (wire transfer)

Jeśli masz problem z tłumaczeniem, chętnie pomogę.

Gdybyś tydzień temu napisał post, mógłbym Ci ściągnąć te plany z USA :) Teraz niestety nie wiem kiedy będzie kolejna okazja...
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: Tomek Aleksinski »

bartes123 pisze:No jak, to nie mogę tego kupić w żaden sposób normalny? Tylko przez kogoś z USA???


Oczywiscie, ze mozesz. Tylko, ze dla Amerykanow "sposob normalny" to nie jest oplata w gotowce i w polskich zlotych. Napisane jest tam wyraznie, ze musisz im poslac na ich adres, czek bankowy (w wysokosci 15 dolarow USA) ktory oni moga zrealizowac w jakims banku w Nowym Jorku.
Takie czeki wystawiaja w Polsce niektore z wiekszych bankow np. w Warszawie czy innych glownych miastach. Udaj sie tam i najpierw upewnij czy dany bank moze wystawic taki czek? Jesli tak, to zaplac im za usluge, a czek wyslij do Smithsonian w Waszyngtonie. I po robocie... :)
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ship Plans from the Smithsonian

Post autor: bartes123 »

Tomku, oczywiście pisząc o nich "barany" miałem jak najlepsze intencje i nie myślałem obraźliwie. Aczkolwiek mają talent do utrudniania. Przyznam że planowałem uderzyć bezpośrednio do Ciebie i przelać Ci paypalem forsę za ten katalog. Ale chyba posiądę go w sposób nieco inny.
W każdym razie dzięki wszystkim za udział w tych moich zmaganiach. Nie byłem pewien czy mamy czeki w Polsce (bo i skąd mam wiedzieć jak nigdy nie pisałem czeku) a nie sądziłem że Western Union im zapasuje (przecież w końcu paypal działa na podobnej zasadzie).
No i co to za firma czy instytucja co konta w banku nie mają.
Ale każda firma ma swoje tradycje.
Niemniej jednak jest szansa na fajne zamierzenie czegoś, co oczywiście pojawi się wcześniej czy później na Kodze (raczej później) - ale o tym w dziale, który mam nadzieję Radosław niedługo założy:
"Zamiary, plany i zamierzenia"
ODPOWIEDZ