OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
jadzia25
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: jadzia25 »

Mój numer już jest na profilu, a co do ceny to co ja mam pisać cenę, skoro się w ogóle w tym nie orientuję. To już jest Wasza działka.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: Jarek »

Widzę, że panowie ostro podjęli temat. Powód ? Negocjacje w tym temacie z kobietą (ze zdjęcia wynika, że bardzo atrakcyjną ;) )? Raczej nie wierzę, żeby powód był czysto biznesowy.
Ja będę Cię jednak z uporem maniaka namawiał, żebyś sama spróbowała.
Jak koledzy piszą powyżej, budowa takiego modelu to kilka lat. Jeśli Ty zmieścisz się nawet w dziesięciolatce to satysfakcja dla Ciebie będzie warta więcej niż nawet kilka tysięcy złotych wydanych za usługę złożenia do kupy. Nie załamuj się to może z pozoru wygląda trudne. Napewno pracochłonne. Każdy element należy dokładnie wykonać i zamontować w odpowiednim miejscu. Budowa z zastawu jest znacznie łatwiejsza niż wyłącznie na podstawie dokumentacji. Zwerbowanie do grona modelarzy jeszcze jednej kobietki będę uważał za swój sukces osobisty :P .

Edit:
Są tu na forum relacje modelarzy (którzy są w temacie od lat) trwające kilka lat, są też dwie albo trzy dziewczyny w naszym gronie, które też ciągną relacje od kilku lat. Nie załamuj się ! Głowa do góry. Są relacje z budowy właśnie tego modelu (Karrex, space85). Ci Panowie, a także inni będą Ci napewno służyli pomocą aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości podczas budowy. Bardzo zachęcam. "Nie od razu Kraków zbudowano".
A może już niedługo pojawi się u Twego boku inna bratnia dusza. Chyba nie zamierzasz być sama :( ? Zobaczysz wtedy jaka będzie frajda w budowaniu modelu.
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: space85 »

W 100% popieram Jarka:) Powinnaś spróbować zmierzyć sięz tym modelem. Jak tylko zaczyna nabierać kształtów okrętu to coraz bardziej chce się budować. To na prawdę wciąga:D
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: halny55 »

Ok,mógbym podjąć się tej pracy,a więc:
cena - 3 tys. euro
termin wykonania - 5 lat
płatność - płatne w całości z góry
uwagi :
wykonanie ściśle w/g opisu wydawnictwa.
Nie daję gwarancji co do zakończenia budowy ze względu na wiek.Nie znamy dnia,ani godziny...
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: halny55 »

Inna propozycja,
sprzedać tak jak jest,ze wszystkimi numerami po cenie zakupu.Chyba ok.29.90 zł za numer,razy 140 sztuk.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: artur »

Jarek napisał:
Widzę, że panowie ostro podjęli temat. Powód ? Negocjacje w tym temacie z kobietą (ze zdjęcia wynika, że bardzo atrakcyjną ;) )? Raczej nie wierzę, żeby powód był czysto biznesowy.
Ja będę Cię jednak z uporem maniaka namawiał, żebyś sama sprubowała.
Jak koledzy piszą powyżej, budowa takiego modelu to kilka lat. Jeśli Ty zmieścisz się nawet w dziesięciolatce to satysfakcja dla Ciebie będzie warta więcej niż nawet kilka tysięcy złotych wydanych za usługę złożenia do kupy. Nie załamuj się to może z pozoru wygląda trudne. Napewno pracochłonne. Każdy element należy dokładnie wykonać i zamontować w odpowiednim miejscu. Budowa z zastawu jest znacznie łatwiejsza niż wyłącznie na podstawie dokumentacji. Zwerbowanie do grona modelarzy jeszcze jednej kobietki będę uważał za swój sukces osobisty :P .

Edit:
Są tu na forum relacje modelarzy (którzy są w temacie od lat) trwające kilka lat, są też dwie albo trzy dziewczyny w naszym gronie, które też ciągną relacje od kilku lat. Nie załamuj się ! Głowa do góry. Są relacje z budowy właśnie tego modelu (Karrex, space85). Ci Panowie, a także inni będą Ci napewno służyli pomocą aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości podczas budowy. Bardzo zachęcam. "Nie od razu Kraków zbudowano".
A może już niedługo pojawi się u Twego boku inna bratnia dusza. Chyba nie zamierzasz być sama :( ? Zobaczysz wtedy jaka będzie frajda w budowaniu modelu.


Podpisuje się pod tym, obiema rekami.;)
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
RobertR
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: RobertR »

Wydaje mi się, że niektórzy Szacowni Koledzy przesadzają, proponując Koleżance budowę takiego modelu. Z tego co rozumiem nie bawiła się jeszcze w modelarstwo, a proponujecie jej budowę tak skomplikowanego modelu, co prawda z zestawu ale jednak trudnego. Pewnie gdyby zamiast koleżanki "wyskoczyłby" z takim tematem jakiś małolat, to w najlepszym wypadku grzecznie odesłalibyście go do budowy dżonki.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: myszor »

Witam . Ja uważam że Jadzia nie ma szans na razie na zbudowanie tego modelu . Ona z taką figurą to powinna paznokietki szlifować a nie listewki . Panowie nie przesadzajcie z tą wiarą . Przy tym modelu to nie jeden z Nas by wymiękł a co dopiero delikatna istota jaką jest Jadzia . Do tego trzeba mieć zacięcie i zamiłowanie . Taka nauka przez kompa to psu na budę . Pewne rzeczy trzeba pokazać na „żywca” , dotknąć , powąchać . To jest za trudny model dla Niej . Nie czarujmy Jej . A na to żeby została wśród Nas to podpisuje się „obyma rencyma „ . Brak w Naszym gronie kobiet . Pozdrawiam :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Darkazazel
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: Darkazazel »

halny55 napisał:
cena - 3 tys. euro
termin wykonania - 5 lat

Witam. Cena lekko przesadzona za 1000 ojro mozna nabyć gotowca.
http://allegro.pl/santisima-trinidad-i1282486051.html
Ja tam zaciskam ząbki i jadę dalej ze swoją ST, dziś kończyłem wijanie tych 3000 gwożdzi w pokład :)
Awatar użytkownika
jadzia25
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:OKRĘT - SANTISIMA TRINIDAD drewniany

Post autor: jadzia25 »

Przepraszam, że dopiero odpisuję, ale byłam w pracy. A więc nawiązując do tego co zostało napisane, 3 tysiące nawet złotych to dla mnie niestety za dużo i faktycznie na allegro już wczesniej sprawdzałam ten model bo jedną z opcji jaką brałam pod uwagę było sprzedanie tak jak jest, ale to już ostateczność. Zależy mi na nim, ostatnio spełniłam swoje największe tj skok ze spadochronem, a to jest kolejne aby posiadać ten model sklejony i eksponować do w już zaplanowanym miejscu. Co do samodzielnego sklejania to chyba lepiej nie porywać się z motyką... Jak jedna osoba tutaj stwierdziła jest to trudny model a ja nie mam o modelarstwie zielonego pojecia. Do tego jeszcze brak czasu, gdyż mam 2 prace, szkołę i już przy tym fizycznie nieraz nie wyrabiam, a co dopiero brać się za sklejanie. Nawet nie mam gdzie się z nim rozłożyć żeby nie musieć wszystkiego wciąż chować i znów wyciągać.
P.S. Jest mi bardzo miło, że nie pogoniliście mnie jak jakiegoś małolata.
ODPOWIEDZ