Ci to maja fajnie

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Czarna Perła / Hachette

Post autor: Karrex »

kanti pisze:...
Wiadomo czy to jest już w sprzedaży, czy dopiero ma trafić na półki? Na necie nic na ten temat nie znalazłem
...

A kolega na dłużej, czy tylko "po gitarę" ;)
Pisałem:
... Być może jest to wersja testowa (jak było z "Tygrysem" - w niektórych miastach pojawił się 3 miechy przed regularną sprzedażą).
...

Właśnie z powodu braku info na stronie Hachette, mam wrażenie, że wydawana obecnie kolekcja jest preedycją (???), czy edycją testową (chyba, że osoba odpowiedzialna za uaktualnianie strony Hachette jest na urlopie).
Drugi numer ukazał się po dwóch tygodniach (jak zapowiadał wydawca), w cenie 14,90
z figurką galionową,
03bp84.jpg

a w zeszłym tygodniu numer 3 (24,90).

W Gdyni, w Empiku są wszystkie 3 części (chociaż z kiosków poznikały).
Jeżeli to jest preedycja (???) to zapewne za 2-3 miesiące pojawi się w sprzedaży.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: gruby0606 »

Widzę Karolu ze skusiłeś się na 2 nr :) z galionem :) ja tak patrze i patrze ale w centralnej Polsce ( Radom) Cichosza nic nie ma ani w empiku ( byłem w dwóch) ani w kioskach
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Ci to maja fajnie / Lokomotywa

Post autor: Karrex »

Aby odwrócić uwagę gawiedzi od Victory z felcem, przefelcem czy bez :lol:
(chociaż bardziej wiarygodny powód to zamożność naszego społeczeństwa - TV pieje, że średnia krajowa to 4 i pół tys., więc wielu krezusów stać będzie na nową zabawkę ;) )
wydawnictwo Eaglemoss Ltd. wypuściło na nasz rynek model lokomotywy parowej S 3/6 typu Pacyfic (2'C1') w skali 1:32.
Kolekcja ma liczyć 140 zeszytów.

Zapewne już każdy widział film w TV
http://www.lokomotywa-model.pl/tv-pop.html

Obrazek

http://www.lokomotywa-model.pl/index.html

Wymiary modelu:
Długość: 720 mm (wraz z tendrem*),
Wysokość: 153 mm,
Szerokość: 100 mm.

Instrukcja na płycie DVD.
http://www.lokomotywa-model.pl/tv-build01.html

Obrazek

W pierwszym numerze (4,99) znajdziemy:
• element kabiny maszynisty (sklejka, laserowo cięte),
• mosiężne blaszki,
• jedno koło.

Trochę matematyki ;)
Zeszyt 2 - 14,99;
zeszyty 3-140 - 24,99;
segregator (jeden gratis na 20 numerów) 6 x16,99

Pobieżnie licząc sama prenumerata wyniesie.................3 468,60 zł.
6 segregatorów .......................................................101,64 zł.
tor do ekspozycji - cena 44,99 ojro ..........................(ok. 192,60 wg ostatniego kursu**),
i wychodzi mniej niż zarobek statystycznego Kowalskiego - 3 763,14 zł.

*) Tender - wagonik na węgiel (wcześniej drewno).
**) Tor może być droższy jeżeli 1 ojro liczą 4,99 to będzie kosztował 224,50

Model w wersji stacjonarnej, możliwość przeróbki na wersję jezdną napędzaną silnikiem elektrycznym (nie obejmuje kolekcji), a to już dodatkowe koszty.
Dane z niemieckiej strony
http://www.modellbau-die-bayerische.de/ ... mmelordner

Z tego co się zorientowałem jest to zestaw OcCre

ale dysponując planem
Obrazek
i zdjęciami z muzeum można pokusić się budować bez kupna zestawu ;)
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: grzegorz75 »

Przyznaj się ... Masz chrapkę na ten model ;)
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: kbuczen »

Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: Leon27 »

To sobie ją można kupić " te lokomotwę" za 318 ojro = 318 x 4,4 zł ( a ma być jeszcze taniej ojro ) - ładna suma 1399 zł i jakiś tam koszt wysyłki. To ile znów firmy rozczłonkowujące zarobią jak to ma kosztować max w kolekcji 3799 zł ??? Prosty rachunek . Jedyne 2400 statystyczny Kowalski dołoży za gazetki zajmujące mu miejsce w które raz w życiu zajrzy jak przyjdą do niego. Ładny to biznes.

Kupić można bez problemu: ( tu kupiłem swoją Santismę)
http://www.hobbiesguinea.com/product_in ... s_id=16048
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: bartes123 »

Tak, tak, ale w każdej gazetce za 24,99 zł dzielny modelarz lokomotywiarz dowie się że "da radę" i że "każdy może, wystarczy aby chcieć". Powinien jeszcze w każdej gazetce być adres forum modelarskiego i adnotacja, że można tam się szczegółów wszystkich dowiedzieć.
I to właśnie za te codwutygodniowe wsparcie ambitny modelarz musi zapłacić 24.99 zł.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Victory / Szalupa

Post autor: Karrex »

Witam.
Po dzisiejszej lekturze forum, też naszła mnie ochota wylania choćby skopka (niekoniecznie kubła) zimnej wody ;) i zademonstrowania swojego miejsca w szeregu w watasze wilków :twisted: :lol:
No to do czego by się przyczepić...
Mam ;)
jarekwo pisze:Budując długą łódź do Victory
...

Jarek, nie wierz we wszystko co piszą w tej kolekcji, tzw. długiej łodzi (ang. longboat) na Victory (przynajmniej na tym, bo na wcześniejszych zapewne tak ;) ) nie było, była natomiast szalupa - ang. launch ( więcej na temat TUTAJ ).
Dodatkowo w kolekcji nie jest nawet tak "długa" jak powinna być
LAUNCH (34ft - 10.36m) - co daje w skali 1:84 ok. 123,33 mm, a w instrukcji w numerze 11, jest podana długość
    ...
    łódź mierzy 114–115 mm
    ...
Niestety w tej kolekcji, jest znacznie więcej "boleśniejszych" błędów, jak ostatnio (zeszyt 67) można przeczytać na stronie wydawcy:

Do planu konstrukcji fokmasztu dołączonego do numeru 67 wkradł się drobny błąd dotyczący skali rei fokmasztu.

Ten drobny błąd to tylko 36 mm (in minus) na długości fokrei (i podobnież na pozostałych) :shock: , przebiło 9 mm różnicy w długości łodzi :twisted:

Wysilę się na sarkazm ;)
Ciekawe jak tłumacz przełoży na nasz język nazwy pozostałych łodzi (wydawca ułatwił mu pracę, redukując z siedmiu na cztery). Ja obstawiam krótką łódź, średnią łódź i łódź admiralską :twisted:
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: jarekwo »

Witam,
Karrex pisze:Jarek, nie wierz we wszystko co piszą w tej kolekcji, tzw. długiej łodzi (ang. longboat) na Victory (przynajmniej na tym, bo na wcześniejszych zapewne tak ;) ) nie było


Iii tam. Czepiasz się :D Duża łódź, długa łódź- jeden pies. Piszą o długiej to się już wryło w pamięć.

Edit: A tak na marginesie- wczoraj robiłem na nowo gretingi i chciałem znaleźć jakieś fotki. Na wszystkich które znalazłem z dolnych pokładów gretingi są płaskie (tylko jeden segment jednego gretingu jest łukowy. Na planach jakie ściągnąłem z ruskich stron też są płaskie (tylko na górnym pokładzie są łukowe). Tak samo na modelu fotce Victory Tomka Aleksińskiego jaką sam chyba wkleiłeś. Masz może jakieś fotki, że na dolnych też były łukowe?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 19:39 przez jarekwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
DRAKE
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: DRAKE »

Raczej jest PRECYZYJNY, przynajmniej ktoś kto popełnia ten model powinien wiedzieć jakie są prawidłowe określenia/nazwy/itd. choćby i robił model wg wydawnictwa w 100%.
ODPOWIEDZ