Ci to maja fajnie

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
jakmiz
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: jakmiz »

Z kartony i z okleiny samoprzylepnej ( poszycie kadłuba)- cuda robi (zwłaszcza te detale w kab. oficerskiej) , aż nasz Karol wymiękł ;) . A swoją drogą zamówiłem jednak prenumeratę - ryzyk fizyk zobaczymy co z tego będzie.
Pozdrawiam Kuba
W stoczni: zagadka
Zwodowane: Santa Maria,HMS Bounty,Berbice
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: pdyner »

Właśnie się ukazało na Wyspach :o
http://www.buildhmshood.com/
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: inek1975 »

http://www.hmsvictory.pl/
Vitek własnie pojawił się też w Polsce
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: gruby0606 »

Dzisiaj będąc w sklepie zakupiłem pierwsza cześć witka bardziej z ciekawości jak narazie z chęci kolekcjonowania zeszytów. I o to co zauważyłem :)

stępka i wręga równe tzn nie pofalowane. Jednak przyglądając się pierwszej wrędze zauważyłem ,że chyba trochę krzywo jest wycięta zdjęcie poniżej.... Materiał z jakiego zostały wykonane części wydaje się być trochę lepszy jak w ST twardszy jaki to gatunek to nie wiem nie znam się za bardzo

20110218874.jpg






co do dział w porównaniu z Santisimą samo działo nie prezentuje o wiele lepiej łoże tylko lepiej wyglada bo nie jest odlane w całości tylko drewniane.


Wydawnictwo proponuje juz w 1 numerze aby się zastanowić nad wyborem wersji modelu tzn moalowanej badz nie malowanej ( o otwartej burcie jeszcze nic nie pisze bądź ja nie doczytałem)
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to mają fajnie

Post autor: Karrex »

Pisząc „Ci to mają fajnie” Smocznemu chodziło o szerszy kontekst (wielorakość kolekcji na zachodnim rynku – jakiś wybór). Ale co dostają ...

Pisałem o 1 numerze kolekcji DeA HMS Victory w miarę obiektywnie i wyszło miodzio ;)
Czas na łyżkę dziegciu.

W przedniej grodzi faktycznie wycięcie na dziobową podłużnicę jest lekko przesunięte (w prawo, po stronie napisów). Wrażenie większej niesymetryczności potęgują wypalone cyfry
(jedynki są na osi zamiast liczby np.11).

Pisałem o poprawnych elementach działa, u mnie takie były, ale nie jestem naiwny i wiem, że następne działka mogą odbiegać bardziej od ideału, pisał o tym Przemek:
pdyner pisze:... armatki pójdą prawdopodobnie do wymiany, bo jak zapewne zauważyliście każda jest innej średnicy i są także widoczne różnice w rzucie bocznym. Trochę to rozsierdziło ludzi budujących to cudo czemu dali wyraz na forum poświęconym statkom wydawanym przez DeA ( http://forum.model-space.co.uk/ - dla zainteresowanych) i wydawnictwo obiecało je wymienić aczkolwiek nic nie jest jeszcze pewne (sytuacja trochę w typie :" i chciałabym, i boje się")
...

01PDyner.jpg

No gdzieś te wymienione lufy muszą trafić, więc grono niezadowolonych się powiększy, ale my będziemy mogli swoje frustracje wylewać na Kodze (tylko), no nie tylko, zostaje jeszcze toczenie lub kupno nowych, gdzie indziej.

Kolejny kwiatek już w pierwszym numerze
bauen_11.jpg
bauen_11.jpg (61.86 KiB) Przejrzano 6517 razy

Ciekawe, czy ktoś zauważył jakąś nieprawidłowość w angielskiej instrukcji dot. lawety?
I nie chodzi mi o niezgodność materiału, z którego są zrobione lufy ;)
/żenujące jest to, że ta fotka jest również w niemieckich i naszych materiałach promocyjnych/
Przemek napisał:
...w Angielskiej wersji instrukcji pierwsza armata ma źle złożoną lawetę - jest szersza od strony lufy a powinno być na odwrót. Mam nadzieję, że w Polskiej wersji zostało to poprawione.
...

Ciekawe jak w kraju Nelsona dopuszczono do takiego błędu. W niemieckiej i naszej jest to poprawione, ale w reklamie pozostało.

Odwrotnie bloczki (to każdemu może się zdarzyć) ;).

Ostatni wyłapany „kwiatek”, będzie w 6 numerze, to łódź okrętowa (od 6 miechów mój konik ;)) o długości 10,36m. W kolekcji została błędnie użyta nazwana longboat, w niemieckiej konsekwentnie langboot, a w polskiej wersji tzw. długa łódź (???), gdzie mamy spolszczoną nazwę longbot dla tego typu łodzi.
Nie trzeba dużego wysiłku, żeby dowiedzieć się, że na HMS Victory jest 6 łodzi:
LAUNCH (34ft - 10.36m),
BARGE (32ft - 9.75m),
PINNACE (28ft - 8.54m),
2x CUTTER (25ft - 7.62m)
CUTTER (18ft - 5.48m)
Brak informacji o łodzi, która w 2008 roku wzbogaciła ekspozycję typu
YAWL (26ft - 7,93m)
Spis ten potwierdza post pana Krzysztofa:
Cytuję:
"... co OBECNIE znajduje się na pokładzie Victory, [...] to wypadkowa chęci, pieniędzy, możliwości i analizy celowości współczesnych restauratorów. Jednak pod koniec XVIII w. regulamin stanowił, że brytyjski okręt 1 rangi winien mieć 7 łodzi:
szalupę (launch), barkę (barge), pinasę (pinnace), jol (yawl), 2 kutry (cutter), jolkę (small cutter), do czego wielu admirałów i kapitanów dodawało – nielegalnie - rozmaite prywatne gigi, welboty, skify.
..."

Czyli jest 7 łodzi - z historią HMS Victory jest związana jeszcze jedna łódź ;), jednak nie jest to longboat :shock: .

Jak można zauważyć podszedłem do błędów, równie obiektywnie.

Nie zachwalam kolekcji, ani jej nie krytykuję (ma wady i zalety). Jeżeli ktoś chce budować helikopter z tokarki niech buduje. Jeżeli ktoś chce budować z zestawu, czy kolekcji jego wola (i jego pieniądze), my na forum jesteśmy aby pomagać, doradzać, wyłapywać błędy, a nie nakazywać czy zniechęcać. I tego będę się trzymał.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 00:48 przez Karrex, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: gruby0606 »

Widzieliście na alledrogo parę osób sprzedaje już 1 numery witka i nawet parę ludzi kupiło to .
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Komedia pomyłek czyli Ci to mają fajnie

Post autor: Karrex »

Błąd w instrukcji.
Chyba za późno opisano na forach błąd w instrukcji ;).
http://modelshipworld.com/phpBB2/viewto ... c&&start=0
bo wielu (modelarzy bez doświadczenia) wykonało tak lawety, wkładając dodatkową pracę w waloryzację:
tool2c.jpg
tool2c.jpg (46.85 KiB) Przejrzano 6339 razy

toolinstructions4.jpg
toolinstructions4.jpg (73.72 KiB) Przejrzano 6339 razy

toolinstructions5.jpg
toolinstructions5.jpg (50.23 KiB) Przejrzano 6339 razy

victory210112lbrfinal.jpg
victory210112lbrfinal.jpg (32.15 KiB) Przejrzano 6339 razy

A tu jest winowajca:
coverpage6.jpg
coverpage6.jpg (78.87 KiB) Przejrzano 6332 razy
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
damiss
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: damiss »

Witam
WOW jak takie coś zrobić????????? Takie "pieczątki" można gdzieś kupić?? Czy na polskim rynku jest jakiś poradnik modelarski dotyczący szkutnictwa???
Dzisiaj zamówiłem prenumeratę. Zobaczymy co z tego będzie. Będzie to mój pierwszy okręt tego typu moja specjalność to WWII. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: Leon27 »

No to nie obrażając nikogo to już trzeba być worem żeby sięgnąć do dokumentacji i waloryzować w dobrym kierunku a podłogę lawety wkleić odwrotnie. Ja wiem że i najlepszym się zdarzy ale bez przesady :-)
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ci to maja fajnie

Post autor: Tomek Aleksinski »

Takie praktyki ze "stemplowaniem" dzial dekoracyjnymi inicjalami fundatorow (panujacych monarchow), widywalo sie w wiekach wczesniejszych, XV, XVI czy XVII.
Nie widzialem w Portsmouth na dzialach na "Victorym" zadnych takich inicjalow.
A'propos, obecny Victory ma prawie wszystkie dziala, jako rekonstrukcje, zachowaly sie tylko bodajze dwa ORYGINALNE dziala z czasow Trafalgaru, a i one sa raczej w muzeum, a nie na pokladach okretu. Zrekonstruowano je jednak wiernie z oryginalnymi - jak podaja kustosze muzealni tamze.
ODPOWIEDZ