Kuter z filmu Szczęki

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Już kiedyś widziałem ten link, ktoś już wcześniej się nad tym kutrem zachwycał na Kodze, oczywiście jest się czym zachwycać, lecz popatrzeć na Modele Grzesia, Antośka, Stefana, Oksala czy innych to niewidze różnicy, Koga poprostu lubi a wręcz kocha dbałość o szczegóły:) Pozdrawiam
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: artur »

Cudze chwalicie swego nie znacie :http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,24731/catid,7/limit,6/limitstart,108/ Nalezy nadmienić jeszcz takich Artystów Modelarzy Mistrzów jak RyszardW,Antosiek Stefan, Mirek, Oksal,RomekS(DZonka), Tomek Aleksinski,Grzgorza75,Jurek Bin,Michał Daranowski,Ataman. i odnoszę się z tym dlatego bo jeszcze nie usłyszałem żeby polaków traktowano za granicą Polski dobrym zdaniem. Zawsze polscy byli uznawani za złodziei i nierobów . Dla wyżej wymienionych osób oddaje pokłon i relacjonujmy relacje polskie a nie jakieś Chinśkie, Co Polskie to KOGOWE.:whistle:

Pozdrawiam Artur
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: bartes123 »

Pokazałem model "produkcji" zagranicznego modelerza, gdyż uważałem że jest co najmniej fajny, i że być może ktoś chciałby sobie na niego popatrzeć. Podwiesiłem temat w Hyde Parku. Temat miał być do oglądania, a nie po to aby co niektórzy jak przedmówca najwyraźniej twierdzą do dopieczenia kolegom kogowiczom, którzy doskonale zapewne zdają sobie sprawę z kunsztu jakim się wykazują i najwyraźniej, skoro tematu nie skomentowali, to nie mają żadnych dziwnych odczuć, że chciałem zdjęciami tymi kogoś urazić.
Widzę jednak, że wielu kolegów uważa ten "wraży" model za uwłaczający, przeto proszę o usunięcie tematu, albo o wywalenie go do kosza, bo na polskim forum mogą być zdjęcia tylko i wyłącznie polskich modeli!
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: ROBERT »

Witam.:( :( :(
Ten pokaz przekształcił się w dyskusję, która nie powinna mieć miejsca. Dlaczego?
Po pierwsze, każdy z nas przeszukuje internet i ogląda zdjęcia modeli wykonanych przez modelarzy z innych państw. To nikogo nie powinno dziwić. Sami podajemy linki do różnych stron modelarskich.
Po drugie to przedstawienie na Kodze zdjęć modelu wykonanego przez modelarza zagranicznego w niczym nie uwłacza naszym modelarzom, a wręcz przekonuje nas, że nasi są lepsi. Halny Antośka to rozkosz dla oczu.
Po trzecie to ta dyskusja nic nie wnosi, a jedynie podnosi adrenalinę.
Po czwarte to warto oglądać cudze/zagraniczne/, a chwalić należy nasze/polskie/. To jedno drugiego nie wyklucza. Jest takie przysłowie „cudze chwalicie swego nie znacie”. Jednak na tym forum swoje znamy, a cudze tylko pokazujemy.
Po piąte, co wam da ta kłótnia?
Po szóste w myśl tych wypowiedzi na tym forum nie powinno być modelarzy zagranicznych, bo propagują nie nasze modelarstwo. Ja uważam, ze modelarstwo nie ma granic i nie ma znaczenia, kto i gdzie wykonał swój model, a jedynie jego wartość dla moich oczu ma znaczenie.
Po siódme to jak zakwalifikować model Tomka Aleksińskiego? Jako Polski czy zagraniczny model? Jak Polski to dobry, a jak zagraniczny to zły, a może jak Polski to zły, a jak zagraniczny to dobry.
To wszystko nie ma sensu i czas to zakończyć.
Panowie wrzućcie na luz i przestańcie sobie dowalać. Jesteście kogowiczmi i takimi pozostańcie.
Robert
PS
Przepraszam jeśli kogoś obraziłem, ale nie taki był mój cel, za co z góry przepraszam.
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
langustier
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: langustier »

Witam!
Ponieważ niejako zostałem wywołany do tablicy, to uważam, że nie ma się co wkurzać, bo temat jest fajny. Co prawda nie robię modeli z pełnym wyposarzeniem całego wnętrza we wszystkich jego detalach, ale przed ilością roboty na bardzo prostej jednostce tylko czoła pochylić. Dla porównania trzeba zobaczyć model Jana Koszczyńskiego - "Ares" w przekroju z ostatnich MŚ klas "C" w Jablońcu ; to jedno, a zamykać się w swoim kręgu nie trzeba bo to to nic nie da; to drugie , może takie zachowanie zadziałać odwrotnie.:evil: Przecież robiąc "Langustiera" mogłem go prawidłowo wyposażyć dopiero po spotkaniu z modelarzami francuskimi i obejrzeniu ich modeli oraz uzyskaniu od nich zdjęć i różnistych innych książek, rycin itp. Czyli jedni i drudzy podglądają, podziwiają lub nie i uczą się od siebie wzajemnie.
Przecież to oczywiste, że jeśli ktoś z Chin lub Japoni chce zbudować np. "Pomerankę" to będzie szukał materiałów i kontaktów wokół Bałtyku i niemieckiego wybrzeża Morza Północnego, dlatego podaną na wstępie stronię będą dowiedzać najczęściej Ci, którzy chcą budować dżonki czy sampany itp i tak ma być! Sam "grzebię" po stronach francuskich i łacińskich poszukując czego się da o szebekach [ przy okazji podziękowania dla Kolegów, którzy mi pomogli w tych poszukiwaniach] i nie ma w tym nic złego - wręcz odwrotnie.
Panowie - trochę więcej spokoju i mniej nerwów !
:) :) :)

Pozdrawiam
Michał Daranowski
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: ataman »

Eee.... no nie wydaje mi sie, aby tu jaka nerwówka sie zrobiła.

Ot tak: kolega pokazał link do ciekawego modelu, naprawdę extra zrobionego w szczegółach, (ja bym czegoś takiego nawet w 30% nie zrobił) - i słusznie zrobił, bo popatrzenie na coś takiego może byc pouczające i inspirujące.
lekkie zamieszanie wprowadzili dwaj komentujący: Tomasz17 i nasz lotnik - kosmonauta swymi, zbytnimi chyba jednak zachwytami..
A zbytnimi dlatego, że na tym portalu są bez dwóch zdań bardziej atrakcyjne modele prezentowane..

A więc: super model kutra, który warto zobaczyć, naśladować, podpatrywać... ale jeśli to jest "masakra" to jak nazwać modele Antośka czy Grzegorza??
Pozdrawiam
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: artur »

I po co ta nerwówka Panowie trochę potraktować temat z dystansem.:laugh: :laugh: :laugh:

Pozdrawiam Artur
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kuter z filmu Szczęki

Post autor: wurcelstock »

Przez chwilę zapachniało ksenofobią...
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter z filmu Szczęki

Post autor: Karrex »

Oglądałem ten model (to już przeszło 2 lata temu :() i właśnie chciałem obejrzeć ponownie i lipa.
Bartkowy link:
http://www.copyship.com/bbs/FUQDJY.ASP? ... =&offset=0

Popróbowałem również z wpisem Smocznego
??????????JAW(???)????????
i też lipa:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=445382

Czy ktoś z kolegów ma może jakieś fotki tego modelu w archiwum?
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter z filmu Szczęki

Post autor: ryszardw »

Podpowiedzcie jak wejść na tą stronę.Chętnie bym pooglądał.R
ODPOWIEDZ