Lokalizacja użytkowników KOGI

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: ataman »

maciejza napisał:
a co ja mam kombinowac, jeno podrzucam pomysly na wykorzystanie gotowych map, dostępnych w sieci. :)


No ale juz pokazałeś, że potrafisz wykorzystać takie gotowe mapy, masz pojęcie, jak je przystosować do naszych celów. Wiec moje zdanie jest takie, abys optymalnie je przygotował, jako produkt "skończony", taki ktory powinien zawisnac (chyba jako link w menu?) na naszej stronie
Pozdrawiam
langustier
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: langustier »

Witam
Kiedy planowany jest czat? W poprzednim nie dałem rady - "młody" okupował kompa:S :S :S
A tak swoją drogą pomyślcie o spotkaniu w Skarżysku Kamiennej, a dokładnie w dzielnicy Rejów przy Muzeum Orła Białego http://www.orzelbialy.dmkhosting.com/index.php Robimy tam zawody w NSS na koniec sezonu i mamy dobre układy z Kustoszem Muzeum. Jako eksponat jest tam postawiony na postumencie kuter torpedowy "Odważny" [ artykuły w ostatnich numerach "Statki morza i Okrety" oraz 'Technika Wojskowa'] mamy możliwość wejśc na pokład [ na naszych zawodach to od paru lat jest juz wręcz rytuał], chociaż pływamy na żaglach.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: Slawek Kromer »

urodziłem się w Bielawie (góry) mieszkam w Pabianicach(centrum) niedaleko Mirka a ciągnie mnie nad morze
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: marten_kuna »

Może dałoby się tą mapkę umieścić na stronie tytułowej, a kliknięcie na niki uczestników forum otwierałoby profil /ewentualnie ze zdjęciem delikwenta/ /ja tylko tak.../
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: maciejza »

wszystko sie da .. tylko ze zawiadowca tej stacji gdzies przepadl i nawet jeszcze glosu nie zabral w tej sprawie.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: ataman »

Maciejza.. dodaj do swej mapki Sławka Kromera -określił sie niedawno jako Pabianiczanin.. ( ja jestem jednak zbyt mało gramotny w komputrach, aby zrobic tak jak Ty zrobilłeś.. więc proszę... ciągnij to..)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: maciejza »

Ataman napisał:
Maciejza.. [ciach]... ciągnij to..)

takie rozwiazanie jest do dupy bo:
1. wyglada to brzydko :) trzeba by usiasc i to jakos sformatowac czcionki itp.
2. zastanowaic sie jak to ma wygladac, czy "menu" ma zawierac miescowosci, czy userow, wsio razem?
3. co ma sie dziac po kliknieciu w "balonik"
4. to powinno byc zintegrowane z koga :) a nie na jakims darmowym serwerze.

Obsluga tego jest banalna :) trzeba do pliku xml dopisac tylko wspolrzedne (da sie pobierac dane ze zwyklych plikow tekstowych).
Ale Radek majac strone oparta na bazie danych to moze kisic dane o wspolrzednych geograficznych kazdego uzytkownika, w profilu np: 2 pola trzeba by dodac. (rozwiazan jest kilka)


aaa wogole to ja chcialem tylko pokazac ze sa gotowe rzeczy z ktorych moze WŁASCICIEL Kogi skorzystac, aby uatrakcyjnic SWOJA witryne, portal.

pozdr.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: radek »

No no,
ładnie mnie podchodzisz. Już od dawna myślę o tym jak to zrobić.
To może zapodaj jakieś nazwy oprogramowania. Ja zanalazłem głównie rozwiązania GIS, ale to trochę chyba armata na muchę.....
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: banderas »

Troche mnie umiejscowiłeś na polu ale wybaczam i poprawkę szczeliłem.
Swoją drogą to mogli by w końcu ruszyć dalej z uszczególnianiem zdięć w google bo nie wszędzie jeszcze to doszło a moje miasto można podziwiać w pełni ale sprzed 6 lat ale mury obronne wkoło miasta eksponują się super


Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lokalizacja użytkowników KOGI

Post autor: Piotrek »

To i ja się przyłączę do zabawy:

:-)



Obrazek
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
ODPOWIEDZ