Na wesoło

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: Na wesoło

Post autor: Piotras »

Zwiedzałbym :lol:
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Na wesoło

Post autor: Siberian »

Na południe Panowie, jak najdalej na południe. Tam zawsze jest przyjemnie.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Na wesoło

Post autor: Piotr80 »

Tymczasem renomowana firma modelarska Revell zdecydowała się na wydanie modelu ORP Ślązak. Zestaw nie uwzględnia suchego doku.
Ślazak.jpg
Ślazak.jpg (82.01 KiB) Przejrzano 6344 razy
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Na wesoło

Post autor: Mumin »

Piotr80 pisze:Tymczasem renomowana firma modelarska Revell zdecydowała się na wydanie modelu ORP Ślązak. Zestaw nie uwzględnia suchego doku.


Tam po lewej na dole chyba był napis "Na 18-lecie budowy", o ile pamiętam oryginał (BTW. wiesz może, kto jest autorem?)
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na wesoło

Post autor: dali »

„ Polska rok 2020, rządzi PIS. Kilka miesięcy temu zainstalowali mi w domu, w każdym pokoju i łazience kamery, podłączyli też radiowęzeł Radia Maryja, z którego codziennie kilka razy nadawana jest msza i polecenia Ojca Dyrektora. Wstałem rano o 5:30, zasłałem łóżko, w łazience wycisnąłem resztkę pasty do zębów na szczoteczkę, następny przydział pasty będzie dopiero za miesiąc, więc będę musiał poszukać kredy, ostatecznie może sól wystarczy, ale ją też trzeba oszczędzać, bo jest na kartki. Ubrałem się w mundurek, taki z szarego drelichu jak kiedyś nosili wszyscy w Chinach. Każdy musi mieć przy sobie książeczkę ze złotymi myślami Świętego Lecha. Zabrali dowody osobiste i paszporty, aby nie uciec za granicę. Zresztą rok temu wywalili nas z UE i nawet do Czech trzeba stać tydzień po wizę. Stanąłem przed główną kamerą i zameldowałem gotowość do wyjścia z domu. Po paru sekundach usłyszałem trzask automatu w drzwiach wejściowych, mogłem wyjść. Na schodach spotkałem sąsiada, nie pozdrowiliśmy się, bo jest zakaz rozmów. Muszę iść prosto do pracy i nie mogę zatrzymywać się, ani wchodzić do sklepów. Mój dzień na zakupy w osiedlowym sklepie to czwartek. Wtedy za kartki i talony będę mógł kupić trochę jedzenia. Gazet nie kupuję, zlikwidowano wszystkie periodyki, zostały tylko dwa dzienniki (Nasz Dziennik i Gość Niedzielny), jeden z nich kupuję tylko dlatego, by nie okazywać niesubordynacji. Pracuję od 6:00 do 20:00. W fabryce dewocjonaliów. Robię medaliki. Kiedyś byłem inżynierem i budowałem domy. Dziś już nie ma budów, więc rada kraju przydzieliła mnie do innej pracy. Do domu też wracam tą samą drogą. Nie pozdrawiam nikogo, bo jest zakaz. Wszystkie kobiety z naszego miasta wywieźli już cztery miesiące temu do innego, żeńskiego miasta. Czasem przywożą kilka do Domu Życia, wtedy wyznaczeni mężczyźni idą je odwiedzić, ale tylko w celach prokreacyjnych, które osobiście nadzorują księża. Ja jeszcze nigdy do tej pory nie zostałem wytypowany, choć jestem zdrowy. Zlikwidowano wszystkie środki antykoncepcyjne, a za ich przemyt zza granicy sądy od razu skazują na 25 lat odsiadki. Kiedy staję pod drzwiami swojego mieszkania, melduję się do kamery i po odryglowaniu drzwi mogę wejść do środka. Jem resztki śniadania, słucham mszy i kładę się spać. Nie mam internetu, nie mam telefonu, telewizor mam, jest tylko jeden kanał ogólnokrajowy TV Trwam. Czasem udaję, że oglądam i tak zasypiam”
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Na wesoło

Post autor: futaba »

Dali, nie kracz :mrgreen:
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Na wesoło

Post autor: Siberian »

Oj, ktoś tu się naczytał Orwella, albo Zamiatina.
Wizja z dzisiejszego punktu widzenia dość ponura, ale i tak nie jest tak źle, skoro masz pracę.:D
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Na wesoło

Post autor: Zdzisław »

Chyba ta ponura wizja już się zaczyna spełniać. Ja to chyba odczuję jako jeden z pierwszych. Przez ostatnie 2 dni nie miałem internetu.:evil: Ha ha ha żartuję cały powiat nie miał internetu. Ale Piotrek nie damy się pogonimy ich do Orbana razem z ich naczelnym kurduplem.:D
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Na wesoło

Post autor: futaba »

W modelu redukcyjnym można odzwierciedlić każdy obiekt :mrgreen:

_DSC3323.jpg
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na wesoło

Post autor: Slawek Kromer »

a śmieci wewnątrz są ?
ODPOWIEDZ