Na wesoło

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na wesoło

Post autor: ataman »

Kochani Moi.... ( z kogo to cytat? za prawidłową odpowiedź będzie nagroda) - ostatnimi czasy źle się tu zaczęło dziać. Zaczynamy przenosić fanatyzm który zaczyna gościć w naszym codziennym życiu na forum. Mamy tu wątek: "Na wesoło", więc bawmy się, a nie kłóćmy. Od zawsze, jak pamiętam śmialiśmy się z potknięć, kłamstw, niedomówień każdej władzy, żyły z tego kabarety wszelakie... To jest normalne, tak musi być. Problem polega tylko na tym, aby nie przeginać, abyśmy potrafili odróżnić ironię od pogardy.. etc . Zacytuję klasyka: "I śmiech niekiedy może być nauką, jeśli się z przywar nie z ludzi natrząsa". Mamy takie czasy, że dowcipy polityczne aż się proszą, aby je tworzyć i się nimi dzielić - więc róbmy to, ale nie przeginajmy. Odnośnie zaraportowanego przez kolegę powyższego dowcipu rysunkowego wstawionego przez myszora: Cytowany już przeze mnie Biskup Ignacy Krasicki w 1778 roku napisał "Monachomachię".... Jeśli sam biskup pozwalał sobie na drwiny z przywar duchownych, to dlaczego i my nie mielibyśmy sobie czasem poużywać? I bynajmniej takie dowcipy to NIE jest atak na religię, na wierzących... ale na przywary niektórych duchownych.. a oni tak jak w 1778 roku tak i dziś je posiadają. Dla przykładu: jako katolik chciałem posłuchać Radia Maryja.. ale słuchając go zastanawiałem się czy to aby na pewno radio katolickie, wszak większość płynących z radia tekstów, większość telefonów od słuchaczy siała jadem i nienawiścią.. jawne zaprzeczenie 8 przykazania, kpina i zaprzeczenia wszelkich słów Jezusa zapisanych w Ewangelii. I to jest temat do dowcipkowania z tego radia... ale nie z religii, którą niby (bo w moim odczuciu jako wierzącego to nie) to radio reprezentuje. Na zakończenie: W tym dziale wstawiamy dowcipy lub rzeczy "do pośmiania się", Wszelkie komentarze i polemiki będą przeze mnie usuwane, poziom dowcipów będę sam oceniał i wywalał te, które będą poniżej minimum przyzwoitości (jak np niedawno "dziadek z wermachtu"). Jam tu jest władza i będzie tak jak napisałem :D . Możecie se na mnie psy wieszać, po mnie to spłynie. No i oczywiście zakazuję też komentować to co tu napisałem. Tu ma być od teraz tylko śmiesznie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Na wesoło

Post autor: acdd »

Piesek... prawda że śmieszny :)
Załączniki
504-piesek-psie-lapki.jpg
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

Re: Na wesoło

Post autor: lucky »

tak tylko się nie pomyl
Załączniki
mik.jpg
mik.jpg (94.67 KiB) Przejrzano 4448 razy
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Na wesoło

Post autor: Zdzisław »

Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła

Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.

Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,

Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,

Jako my odpuszczamy" - biła bez litości.

Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności.

Ignacy Krasicki - arcybiskup gnieźnieński


Śniło mi się żem wozem,
ale mara broi.
Budzę się - wozu nie ma
Tylko dyszel stoi

Ignacy Krasicki - , arcybiskup gnieźnieński
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Na wesoło

Post autor: andre142 »

Mikołaj czy gwiazdor.???
Mikołaj czy gwiazdor.???
Andre142
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na wesoło

Post autor: ataman »

Mikołaj czy gwiazdor.???

U nas w Wielkiej Polsce ino gwiazdor!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Na wesoło

Post autor: Siberian »

Racja Atamanie, a wszystkim Polakom wypada się cieszyć, że nie "Died Moroz". :D
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na wesoło

Post autor: krzysztof »

Kochany Mój, sięgając do coraz bardziej zawodnej pamięci, skłaniam się to tego, iż słowa które, zacytowałeś są znakiem szczególnym Kpt. Eustazego Borkowskiego, dowódcy Transatlantyka Kościuszko. Wspominał o tej nietuzinkowej postaci Karol O. Borchardt w książce "Znaczy Kapitan", którą dedykował Kpt. Mamertowi Stankiewiczowi.

Ów Kapitan, czytając wpisy w tym dziale Kogi, z pewnością rzekłaby: Chryste, znaczy, cierpliwości.


Zgasza się, to ulubione powiedzenie Eustazego Borkowskiego, kapitana nie tylko Kościuszki, ale i Pułaskiego, Piłsudskiego i Batorego. Borchardt poświęcił mu osobną książkę: "Szaman Morski" Ale pierwszy prawidłową odpowiedź podał (na PW) kolega Mumin .......................................... Ataman
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Na wesoło

Post autor: andre142 »

12308302_916533728400080_3086947297205745534_n.jpg
12308302_916533728400080_3086947297205745534_n.jpg (45.34 KiB) Przejrzano 4165 razy
Andre142
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Na wesoło

Post autor: Kazek »

Może się przyzna ten co tak załatwił Mikołaja ? :D
Załączniki
wpadki_mikolaja_7.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ