Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

W piwnicach TBO w klasie od strony nie ul. Piramowicza tylko tej dwupasmówki z tramwajami był super przekrój maszynowni. Gdzieś tam w czeluściach leży moja praca dyplomowa z tematu: Wodzik silnika Burmeister und Wain. ale to już było dawno temu...
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Zapomniałem się pochwalić:-) Kazik (Kagra) meldował niedawno, że zakończył sezon wiosenno- letni. Ja też mam zakończenie. Ostatnie dni wytwarzałem wspomagacze: 4x50litrów: aronia x 1, czerwone winogrono x 1, białe winogrono x 2 => 200litrów Po raz pierwszy przekroczyłem 150 litrów:)

wspomagacze.jpg


Druga samochwałka to: po 5 letnim okresie prac chałupniczych (we dwóch razem z ojcem) w okresach kwiecień- wrzesień. Po całkowitej demolce stajni od fundamentów po nowe krokwie, spadaniu z nimi, fruwaniu z arkuszem blachodachówki, itp. itd . mam modelarnię. Owszem brakuje mi jeszcze dużo do warsztatu Artura (Awasa), Kazika (Kagry), RyszardaW, Romanowa, Zdziszka. Ich warsztaty widziałem i zazdrościłem. Teraz awansowałem z 2m^2 na 25m^2. W tym stół 1.25m x 2.5m oraz 0,6m x 5m wzdłuż ściany. Do żonki mam ~20m w innym budynku;) co oznacza koniec mruczenia na temat stuków, piłowania, pylenia. Brakuje internetu, szafek, tablicy... zbiegiem czasu będzie:)

wspomagacze1.jpg


wspomagacze2.jpg
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Chwalimy się

Post autor: ralfee3 »

Z takiej modelarni można nie wychodzić całą zimę :-)
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: dali »

No Adam, gratuluję pracowni, umówiliśmy się na to, że Cię odwiedzę 07.10.2017 ale tyle masz picia, że chyba trzeba będzie zostać trochę dłużej do 08.10. 2018 :D
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Chwalimy się

Post autor: ostry_gl »

Modelarnia pierwsza klasa - gratulacje :)
Awatar użytkownika
xewils
Posty: 0
Rejestracja: 04 cze 2013, 08:50

Re: Chwalimy się

Post autor: xewils »

Wracając do wywołanego tematu TBO.
Jako absolwent pamiętam model maszyny parowej - bodajże na korytarzu parteru - łącznik starego budynku z nowym.
No i nigdy nie mogłem się napatrzeć na świetnie sklejone modele MM w gablotkach gabinetu historycznego drugim piętrze.
Moja wychowawczyni była historyczką - więc sala była niejako pod opieką naszej klasy aż do matury.
Taaaa.... Grubo ponad pół życia temu....
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 147
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: ryszardb »

Wracając do wywołanego tematu TBO.

Witam Conradinowców. Zapraszam do odwiedzenia starych murów.
"xewis" pewnie twą wychowawczynią była prof. Rozkwitalska. Była w zeszłym tygodniu w szkole na zjeździe absolwntów rocznika 1967. "Babcia" jest w pełni formy. Maszyna parowa jeszcze jest stoi u mojego kolegi maszynowca.
Adaś twego modelu poszukam. Mojej pracy już niestety nie ma , robiłem model i obliczenia trapu burtowego. Działał !!!
Pozdrowienia Rysiek rocznik 1969.

OKSAL modelarni tylko pozazdrościć. Teraz powstaną tam cudeńka !!! :o :shock: :P
Awatar użytkownika
xewils
Posty: 0
Rejestracja: 04 cze 2013, 08:50

Re: Chwalimy się

Post autor: xewils »

Rysiek - jesteśmy rocznikowo zbliżeni, więc walę na Ty.... :D
Conradinum - rocznik 1968, Elektrotechnika Okrętowa.
Wychowawczyni prof Elżbieta Ochman - nasza "Niania".
Musieliśmy niejednokrotnie mijać się na korytarzach podczas przerw.

Modelarnia Oksala - pewnie kosztowało sporo pracy - ale efekt taki, że zżera mnie zazdrość.
Śledząc z rozdziawioną gębą relacje z budowy - modelarnia godnie dogania modelarza...
No i te baniaki, eeech... -Jaka to skala?... :?

Sukcesywnie w miarę wolnego czasu odgruzowuję piwnicę i w przeciągu najbliższych tygodni ruszam z budową...
Podziwiając relacje Witka - myślę że będzie to flota Kolumba.
Na początek Nina.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Chwalimy się

Post autor: koziobrody »

Witam.Początek Conradinum 1965r.Wychowawca Wiktor Woronowicz.Klasa mechaniczna.Praca maturalna "Zbiorniki doładowania silnika Burmeister-Wein" .Chłopy nie sądziłem,że nas tu tak dużo.Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
K. Z.
Posty: 12
Rejestracja: 04 wrz 2011, 20:43

Re: Chwalimy się

Post autor: K. Z. »

Ja też uczyłem się w Conradinum, ale jestem przy Was młodziakiem. Rocznik 71, matura 1991.
Pozdrawiam Serdecznie.

Krzysztof Z.
ODPOWIEDZ