Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: dali »

Kupiłem sobie dzisiaj do mojej glebogryzarki taką przystawkę, nazywa się to Usuwacz mchu, aerator. Super sprawa jak ktoś ma sporo trawnika, polecam. Pozdrawiam.

Usuwacz mchu, aerator 1.jpg

Usuwacz mchu, aerator 2.jpg

Usuwacz mchu, aerator 3.jpg

Usuwacz mchu, aerator 4.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Chwalimy się

Post autor: Andrzej63 »

A no widzisz , ja się cieszę jak mech wypiera trawę . Przy moich 2 ha , koszenie to koszmar . Każdy lubi coś innego :). Ale urządzenie sprytne .
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Chwalimy się

Post autor: TomekA »

Wyglada toto na wielce pozyteczne ustrojstwo.
Ja od dluzszego czasu poszukuje w tym Kraju Obfitosci mini rozrzucacza kompostu/nawozu krowiego na me trawniki, bo reka to robic jest ciut niepolitycznie - jak by powiedzial Zagloba.
NIestety, bezskutecznie... W internecie tylko bombki atomowe.
A trawniki jalowieja...
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: ryszardw »

Ja od kilku lat walczę z mchem ale bezskutecznie .Robię wertykulację i aerację ,wyczesuję po 12 worków mchu a w następnym roku to samo .Zaczyna męczyć mnie ta zabawa i chyba będę musiał mech polubić .Jest zbyt dużo cienia .Pozdr.R
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Hadżi »

Witam!

ryszardw pisze:Robię wertykulację i aerację ,wyczesuję po 12 worków mchu a w następnym roku to samo .Zaczyna męczyć mnie ta zabawa i chyba będę musiał mech polubić .Jest zbyt dużo cienia .Pozdr.R


Ryszardzie nie koniecznie trzeba polubić mech. Po pierwsze na jesieni trzeba dosyć mocno nawozić wapnem magnezowym w granulkach. Dosyć późno jak już trawa przestaje rosnąć. Po drugie od wiosny kiedy trawa ruszy trzeba pryskać siarczanem żelaza. Trawa po oprysku staje się bardzo zielona z odcieniem niebieskim. Ale tym nie trzeba się przejmować po 2-3 tygodniach powróci do normalności. W drugim tygodniu można areatorem wyczesać mech. Bacznie się przyglądać trawnikowi i jak zacznie się mech ponownie pojawiać oprysk powtórzyć i tak ze trzy razy w sezonie. Podstawa, to stosować nawozy do trawników i te które nie zakwaszają ziemi. i na zimę obfite wapnowanie. I bardzo WAŻNA INFORMACJA, siarczan żelaza po rozpuszczeniu w wodzie ma barwę pomarańczowo-brązową i trzeba uważać, aby nie popryskać kostki brukowej, obrzeży, krawężników, palisady, murków itp. Plam nie można usunąć. Wertykulator sluży do przecinania kępek traw i do napowietrzania trawnika.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z mchem.

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: ryszardw »

Dzięki .No to będę miał trochę roboty .R
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Chwalimy się

Post autor: ralfee3 »

Jakiś czas temu nabyłem od kolegi Romka (Romanov) maszynki modelarskie ropewalk i owijarke. Maszyny są wykonane w taki sposób, że gdyby nie żona ustawiłbym je na półce w salonie. Ale oczywiście wygląd to tylko wisienka na torcie. Najważniejsze aspekty praktyczne. Przede wszystkim regulacja obrotów i zmiana kierunków w ropie i wózku powoduje że kręcenie linek jest niewiarygodnie proste i przyjemne a linki wychodzą profesjonalnie. Dzięki zmianie kierunków bez problemu można ukręcić liny z linek skręconych wcześniej. Jeśli chodzi o owijarkę to nie mam doświadczenia, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale podczas testów przy braku umiejętności owijka wyszła tak, że przy moim samokrytycyzmie nie mam się do czego przyczepić. Zresztą zobaczcie sami.
Załączniki
IMG_1685.JPG
IMG_1686.JPG
IMG_1687.JPG
IMG_1688.JPG
IMG_1689.JPG
IMG_1690.JPG
IMG_1691.JPG
IMG_1692.JPG
IMG_1693.JPG
IMG_1694.JPG
IMG_1695.JPG
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Chwalimy się

Post autor: Andrzej63 »

Ryszard , szkoda życia na walkę z mchem . Lepiej energie i czas poświęcić na model . Przerobiłem to i jest to walka jak z kretem .Ale jak ktoś lubi prace bezsensowną to nie zabraniam .
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Hadżi »

Witam Andrzeju!

Andrzej63 pisze:Ryszard , szkoda życia na walkę z mchem . Lepiej energie i czas poświęcić na model . Przerobiłem to i jest to walka jak z kretem.


I na kreta też już kilka sposobów i niektóre skuteczne, Czy widziałeś kiedyś kretowiska na polu golfowym lub boisku sportowym z prawdziwego zdarzenia?

Pozdrawiam i z całym szacunkiem dla Ciebie.

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Chwalimy się

Post autor: Andrzej63 »

Również pozdrawiam Cię serdecznie z całym szacunkiem . To nie było złośliwe . Zawsze zadaje sobie pytanie - po co ? Nie ma sensu. Walka z wiatrakami . Wolę w stolarni pomęczyć się. Ogród to nie muzeum .
ODPOWIEDZ