Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: msaar »

Napis nad wejściem także sugerowałby plażowy piach
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: halny55 »

To jest pioch. Zdecydowanie pioch.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: waldek »

I to jest najszczersza prawda.:woohoo: SUPER.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Smok_740
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: Smok_740 »

Witojcie :)

Modelowac narazie nie mogę, ale pochwalic....czemu nie :D

Oto "smerfując" po belgusiowatym ebayu dorwałem takie cuś:

Prawie wogóle nie smigana.

Obrazek

Rozkładówka :D

Obrazek

Amerykańska wojna secesyjna jest moim konikiem a materiałów na temat okrętów z tego okresu jest jak na lekarstwo :(. Nie mówiac już o modelach (parka plastikowych z revella i jeden "drzewniany" z mammoli)

Wydatek 5 jerło to chyba nie majątek za taką zacną publikację. Kto wie moze kiedyś bede w stanie Alabame zbudowac :)

Pozdrawiam

Grześ (Smokowaty)
W porcie
DKM "BISMARCK" 1/200

W stoczni
ALBATROS 1/55 - Constructo -a ze 45% - zawieszona do czasu wyzdrowienia :(
W kolejce: Santissima Trinidad 1/90 DeAgostini
CSS "Alabama" RC 1/48 - wlasny wyrob (mam nadzieje)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: myszor »

Widzisz , nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Współczuje niedyspozycji ale za to w ramach walki z nudą dorwałeś interesującą Cie pozycje . Majątek rzeczywiście żaden . Gratuluje . Pozdrawiam , życze fajnych pielęgniarek i oczywiście szybkiego powrotu do krainy modelarstwa -ZDROWY .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: myszor »

Witam . Dziś dostałem mały drobiazg od Myszy , a cieszy jakby to Proxxon był . Wreście ślepiów nie będe męczył a i porządek zapanuje w moich gratach . Musze jeszcze troche pohałasowac moją ruską piłką to może i Proxxonka kupi aby ciszej było :) . Pozdrawiam .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Chwalimy się

Post autor: Tomek Aleksinski »

Dzis pojechalem do Simi Valley (pln/zach od Los Angeles) aby odwiedzic tam tzw. Ronald Reagan Presidential Library (Biblioteke prezydencka Ronalda Reagana), gdzie znajduje sie dosc ciekawe muzeum z artefaktami z czasow jego prezydentury.

Jednym z najciekawszym eksponatow jest model Bialego Domu z Waszyngtonu, w skali 1:12, z uwidocznieniem wnetrz poszczegolnych pomieszczen. Modelarz pracowal nad nim przez okres 50 lat!!!

Zalaczam jedna z fotek, ktore pstryknalem temu arcyciekawemu modelowi. Poniewaz fotografia z uzyciem lampy blyskowej byla tam zabroniona, uzylem statywu i fotografowalem z uzyciem dlugiego czasu migawki w raczej ciemnym wnetrzu.
Czas ekspozycji 22 sekundy, przeslona f:22. Wagomiar zdjecia 3,57 MB, przeto wieszam je w ImageShack'u aby nie zapychac naszej witryny.
http://img220.imageshack.us/img220/1835/rrpresidentiallibrary27.jpg
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: waldek »

Tomku W Danii też możesz fotografować do woli ale bez błysku, spróbuj na Wawelu zrobić choć jedną fotkę. Polska niby w Unii ale prawa z księżyca. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, chyba że się coś zmieni.

Swoją drogą fotka tego Białego Domu przecudowna akurat na czasie bo świąteczna.

Myszor mam taką samą suwmiarkę, kropka w kropkę tak że Ci już nie zazdroszczę:P
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Mitenka
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Chwalimy się

Post autor: Mitenka »

No nareszcie coś w mojej branży! Kawał dobrej roboty. Choć 50 lat to zdecydowanie za dużo, mi by to pewnie z rok zajęło. ;)
Mitenka
______________________________________________________

W stoczni: San Juan Nepomuceno AL
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Chwalimy się

Post autor: Tomek Aleksinski »

Mitenka napisał:
No nareszcie coś w mojej branży! Kawał dobrej roboty. Choć 50 lat to zdecydowanie za dużo, mi by to pewnie z rok zajęło. ;)


Obawiam sie, ze rok czasu nawet nie wystarczylby Ci na skompletowanie niezbednej do budowy modelu dokumentacji! Pisze o "modelu", ale przypominam, ze jest toto w skali 1:12, czyli jest to gigant i moze moje poprzednie zdjecie nie oddawalo poprawnie skali obiektu.
Podaje przeto inna fotke, pokazujaca Bialy Dom tym razem od strony elewacji polnocnej, czyli od strony ulicy Pennsylvannia Ave i bez usunietej sciany frontowej.
http://img836.imageshack.us/img836/3098/rrpresidentiallibrary11.jpg
Z prawej widac fragment Skrzydla Zachodniego, ktore miesci m.in. apartamenty wiceprezydenta i tzw. Oval Office prezydenta. Dalej jest laczacy budynek korytarza i w glebi glowny budynek White House, a za nim - tu niewidoczne - jest Skrzydlo Wschodnie, gdzie znajduja sie m.in. pokoje i pomieszczenia dla Pierwszej Damy i dla rodziny prezydenta, oraz m.in sa tam pomieszczenia dla prasy, gdzie wydaje sie periodyki z Bialego Domu (oficjalna propagande). Calosc modelu, od konca Skrzydla Zachodniego, poprzez glowny budynek do konca Skrzydla Wschodniego, to dystans ok. 11, moze 12 metrow!

Napisalem wczesniej, ze modelarz budowal go przez 50 lat. Gwoli prawdy to powinienem napisac, ze budowal go przez ten czasokres zespol modelarzy. I ze projekt nie jest skonczony i nigdy nie bedzie, bo modelarze ci ciagle go zmieniaja, aby pokazac aktualny wystroj wnetrz (kazdy nowy prezydent zmienia wystroj wnetrz Bialego Domu, daje nowe meble, nowe tapety, kolory, zyrandole, ornamentacje, rzezby, lampy, etc.)
Modelarze owego modelu probuja wiec nadazyc z tymi zmianami, pokazujac (w skali oczywiscie) te same zmiany na modelu.
Obecny wyglad wnetrz tego modelu pokazuje Bialy Dom za 'panowania' Obamy.
ODPOWIEDZ