prośba o identyfikacje fregaty?

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki
ODPOWIEDZ
bieniek
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, 13:58

prośba o identyfikacje fregaty?

Post autor: bieniek »

witam serdecznie forumowiczów kogi
proszę o pomoc w identyfikacji fregaty, kogi zakupionej na starociach, nie mam pojęcia co to może być, dostałem tylko podpowiedź od kolegi:
"Wygląda na XVIII wieczną francuską fregatę La Concorde przemianowaną potem na na Queen Anne's Revenge (Zemsta Królowej Anny). Flagowy okręt Czarnobrodego - ang. Blackbeard - takiego karaibskiego pirata."

a może tutaj spotkał się ktoś z podobnym modelem, za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje
1.
Obrazek
2.
Obrazek
Wojtek-Opole
Posty: 0
Rejestracja: 18 paź 2014, 08:44

Re: prośba o identyfikacje fregaty?

Post autor: Wojtek-Opole »

a może tutaj spotkał się ktoś z podobnym modelem, za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje

Tak, spotkałem się z podobnym modelem. Moja córka zrobiła kiedyś podobny model na zajęciach w przedszkolu.
Pozdrawiam Wszystkich
Wojtek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: prośba o identyfikacje fregaty?

Post autor: Jarek »

Na pewno oglądałeś na kodze wykonywane przez kolegów modele i nawet niedoświadczonym okiem możesz stwierdzić ogromne odstępstwo jakości Twojego modelu od prezentowanych tutaj. Ze względu na jakość wykonania trudno dopatrzeć się jakiegokolwiek podobieństwa Twojej jednostki do czegoś ? Stąd też trochę uszczypliwa odpowiedź Wojtka. Ale taka jest prawda. Skoro Twój kolega twierdzi , że:
"Wygląda na XVIII wieczną francuską fregatę La Concorde przemianowaną potem na na Queen Anne's Revenge (Zemsta Królowej Anny). Flagowy okręt Czarnobrodego - ang. Blackbeard - takiego karaibskiego pirata."
To tego się trzymaj. I spróbuj zreanimować maszty i ożaglowanie.
ODPOWIEDZ