Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Żagle Żaglowce prośba o identyfikacje fregaty?

prośba o identyfikacje fregaty?

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki

prośba o identyfikacje fregaty?

Postprzez bieniek » 20 Gru 2015, 19:58

witam serdecznie forumowiczów kogi
proszę o pomoc w identyfikacji fregaty, kogi zakupionej na starociach, nie mam pojęcia co to może być, dostałem tylko podpowiedź od kolegi:
"Wygląda na XVIII wieczną francuską fregatę La Concorde przemianowaną potem na na Queen Anne's Revenge (Zemsta Królowej Anny). Flagowy okręt Czarnobrodego - ang. Blackbeard - takiego karaibskiego pirata."

a może tutaj spotkał się ktoś z podobnym modelem, za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje
1.
Image
2.
Image
bieniek

Miejscowość: nowy targ

Re: prośba o identyfikacje fregaty?

Postprzez Wojtek-Opole » 20 Gru 2015, 20:10

a może tutaj spotkał się ktoś z podobnym modelem, za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje

Tak, spotkałem się z podobnym modelem. Moja córka zrobiła kiedyś podobny model na zajęciach w przedszkolu.
Pozdrawiam Wszystkich
Wojtek
Awatar użytkownika
Wojtek-Opole

Miejscowość: Opole

Re: prośba o identyfikacje fregaty?

Postprzez Jarek » 21 Gru 2015, 00:54

Na pewno oglądałeś na kodze wykonywane przez kolegów modele i nawet niedoświadczonym okiem możesz stwierdzić ogromne odstępstwo jakości Twojego modelu od prezentowanych tutaj. Ze względu na jakość wykonania trudno dopatrzeć się jakiegokolwiek podobieństwa Twojej jednostki do czegoś ? Stąd też trochę uszczypliwa odpowiedź Wojtka. Ale taka jest prawda. Skoro Twój kolega twierdzi , że:
"Wygląda na XVIII wieczną francuską fregatę La Concorde przemianowaną potem na na Queen Anne's Revenge (Zemsta Królowej Anny). Flagowy okręt Czarnobrodego - ang. Blackbeard - takiego karaibskiego pirata."
To tego się trzymaj. I spróbuj zreanimować maszty i ożaglowanie.
Awatar użytkownika
Jarek

Miejscowość: Colne U.K.

Wróć do Żaglowce

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 531 gości online