kuter celny XVIII-XIX

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kuter celny XVIII-XIX

Post autor: Handszpak »

Ja jestem studentem i gwarantuje ci wneku ze nie znajdziesz czasu na studiach na taki projekt.

Jesli chcesz cos takiego budować z przyjaciółmi to twoją pracę dokończą prawdopodobnie twoje wnuki.
Wneku
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kuter celny XVIII-XIX

Post autor: Wneku »

Ehh..
Czas, ludzie... czy naprawde to taki wielki problem? będzie trzeba robić 10 lat to będę robił 10, to juz jest tylko na mojej glowie i wasze wyśmiewanie dużo tu nie pomoże...
Przedtem tak samo ludzie gadali i nabijali się a jednak jakoś zrobiłem...
Ja tu proszę tylko o jakąś niewielką pomoc, czy napisanie tytulu ksiązki i autora żebym mógł od czegoś zacząć to naprawdę tak wiele?
Dobra widzę że tu chyba się pomocy nie doczekam...
Jakby ktoś chcial rzeczywiście pomóc a nie nabijać się to w profilu moje gg jest...
Żegnam i pozdrawiam
Wneku
:)
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kuter celny XVIII-XIX

Post autor: Handszpak »

Ja sie z ciebie nie naśmiewam Wneku. Staram sie raczej uświadomic ci na co sie porywasz, nikt ci nie zabrania budowania czego tam chcesz w garażu:) chcesz rady to najpierw zbuduj model, jak go zrobić przeczytaj sobie artykuł Hadżiego dla początkujących modelarzy:

http://koga.net.pl/content/view/469/278/

jak juz cos zbudujesz mniejszego, jesli nadal będziesz miał ochote na model w skali 1:1 (mało prawdopodobne) to zacznij zbierać szczegułową dokumentację na temat swojego okrętu bo do takiej skali same plany nie wystarczą proszę pana.

a jesli chodzi o tytół jakiejs książki to jest taki sprytny dział literatura i tam znajdziesz wszystko co potrzebne jest.

ja ci moge polecic cos czego tu nie ma a może ci się przydać:
Budowa jachtów autor: Tobias (cena około 20 zł)
Oraz Budowa jachtów drewnianych Jana Milewskiego (cena około 150zł)
Wneku
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kuter celny XVIII-XIX

Post autor: Wneku »

dzieki:)
nie mowie ze wszyscy, ale niektórzy...
wiem i zdaje sobie sprawy ile to bedzie roboty jak zeby podocinac i porobic wręby w dodatku niezbyt idealne w kilkunastu belkach trzeba mam w 5 bylo jakis miesiac i zdaje sobie sprawy ze tu jest setki razy wiecej drewna i wszystko co do milimetra trzeba:) i model juz pisalem ociepli sie to zacznę bo mam nibywarsztat na polu wiec zamarznąć nie chce:)
i dzieki bardzo za te tytuły:)
Pzdr.
Wneku:)
:)
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kuter celny XVIII-XIX

Post autor: Emilius »

Wneku,podziwiam twój zapał i to jest godne pochwalenia.
Zwrócę ci natomiast uwagę na istotny aspekt czasu i miejsca do budowy. Nie możesz budować 10 lat z bardzo prostej przyczyny - musisz zamknąć budowę zładu w jakimś rozsądnym czasie aby drewno się nie wypatrzało a to wiąże się z jego konserwacją i miejscem budowy. Z konserwacją drewna wiąże się kosz z kolei , i to nie mały. Miejsce budowy - 13 Metrowa jednostka wymaga solidnej pochylni, bo waga jednostki jest potężna i nie przestawisz tego jak przyczepy. Stanie się to na kilka lat elementem architektury, trudnym czasem do zaakceptowania. Jeśli nie będziesz budował u siebie na działce, to zaczyna się to coraz bardziej komplikować. Ja miałem ten komfort budować w hangarze specjalnie do tego celu postawionym
Drewno, niestety szkutnicze, bo byle jakiego nie możesz użyć , praca przy nim musi byc bezbłędna, bo zniszczenie , to poważna strata. Aby uświadomić ci powagę tego etapu budowy jakim jest kładzenie stępki proponuję, zajrzyj na strony budowy replik.
Nie mam zamiaru Cię zniechęcać , wskazuję tylko co powinieneś gruntownie przeanalizować.
Na pewno bardzo wskazane jest aby w budowie uczestniczył szkutnik, "rozumiejący kadłub" i jego potrzeby.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
ODPOWIEDZ