Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: mirek »

Marcin !!! Post został usuniety ponieważ tego robić nie wolno
Pozdrawiam Mirek Rybus
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: Nocny_Jastrząb »

A ha sorry. Dasz linka do regulaminu, bo sam jakoś go nie mogę znaleść?
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: mirek »

Nie regulamin tylko prawo autorskie !!
Marcin zwróć uwagę na wpis do zeszytów De Agostini : Wszelkie prawa zastrzeżone
Być moze napisane drobniutkim drukiem tak aby ich nie odczytać i to jest pułapka dla naiwnych
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: ataman »

Skoro taki problem się pojawił, to pozwolę sobie jako przestrogę podać przypadek mojego kolegi, prowadzącego prywatnie niekomercyjną stronę www Rady Polskich Klubów Fajkowych ( http://www.rpkf.art.pl ) . Mianowicie w informacji dotyczącej Mistrzostw Polski w wolnym paleniu fajki przed dwoma laty zamieścił skan mapki, z zaznaczoną trasą dojazdu do miejsca mistrzostw. Po jakimś czasie dostał z wydawnictwa, które wydało drukiem tą mapkę pismo, sporządzone przez ich prawnika, z rządaniem wysokiej sumy za bezprawne umieszczenie tejże mapki. Pismo było odpowiednio umotywowane artykułami i przepisami o prawie autorskim. Mamy w klubie prawników, w tym prokuratora.... wzięli to na tapete.. i po kilkukrotnej wymianie prawniczych pism, w ramach ugody, polubownie.. udało się wywalczć tyle, że kolega zapłacił tylko 500 zł
A więc.. ku przestrodze, Koledzy, ku przestrodze!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: JurekBin »

a ile sobie jeszcze ci prawnicy policzyli?
Czy sprawa się zamknęła tylko w tych 500?
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: mirek »

Teraz zwróćmy uwagę na pewien fakt!
Kto za taką nie wiedzę zapłaci ?
Oczywiście administrator !!
A kolega chcąc pomóc innemu koledze może doprowadzic do likwidacji forum ze względu na rządania finansowe wydawnictwa .
I co wtedy ?
Ano budzimy sie z ręką w nocniku !!
Koledzy myślcie choć troszkę , rozumiem , że chcecie sobie na wzajem pomagać i jest to chwalebne !!
Ale róbcie to z głową
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: ataman »

JurekBin napisał:
a ile sobie jeszcze ci prawnicy policzyli?
Czy sprawa się zamknęła tylko w tych 500?


Zamkneła się w 500 zł, bo kolegę reprezentowali prawnicy - fajczarze.. którzy poczuwali się w jakiś sposób do współodpowiedzialności (bo to w naszym interesie, dla nas zamiescił, abyśmy z całej Polski wiedzieli jak zjechać pod Konin), no a poza tym.. my fajczarze jesteśmy w swoim gronie kumplami.. i w takim przypadku Ci doświadczeni w jurysdykcji stanęli bezinteresownie po stronie kolegi...i ok 2/3 utargowali..
Pozdrawiam
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: Nocny_Jastrząb »

Dobra, Mirku, zrozumiałem. Wiem, że popełniłem przestępstwo i z mojej strony więcej takich rzeczy nie będzie. Przeprosiłem już na początku, więc dalsze piętnowanie jest zbędne.

Swoją drogą admiralicja mogłaby ustanowić regulamin forum, który mówiłby między innymi o zaistniałej ostatnio sytuacji. Nie wiem czy tutaj często umieszcza się foto z innych stron, ale w takim regulaminie można umieścić nakaz podawania źródła. Ostatnio była również długa rozmowa o ortografii, zapis o poprawnej pisowni też możne się tam znaleźć.
Gdyby takowy regulamin się pojawił, raczej muszą byś też kary (bo jak często bywa, jak nie ma bata to każdy robi jak chce). Na jednym z forów, na którym jestem zarejestrowany rozwiązano to w taki sposób: 3 punkty karne i zablokowana możliwość pisania (po tygodniu karniak znika). Nie chcę psuć miłej i koleżeńskiej atmosfery na forum, ale może coś takiego jest potrzebne.

P.S. Szczerze mówiąc to pierwszy raz widzę forum bez regulaminu, no, ale zanim się nie pojawiłem może nie było potrzebne. Jeszcze raz przepraszam za moje zachowanie.:blush:
Kumbot
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: Kumbot »

mirek napisał:
Nie regulamin tylko prawo autorskie !!
Marcin zwróć uwagę na wpis do zeszytów De Agostini : Wszelkie prawa zastrzeżone
Być moze napisane drobniutkim drukiem tak aby ich nie odczytać i to jest pułapka dla naiwnych


dokładnie:

Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 1.
1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o
indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od
wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

Art. 79.
1. Twórca ( może nim być wydawca przypis autora)może żądać od osoby, która naruszyła jego autorskie prawa majątkowe,
zaniechania naruszenia, wydania uzyskanych korzyści albo zapłacenia
w podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości
stosownego wynagrodzenia z chwili jego dochodzenia; twórca może
również żądać naprawienia wyrządzonej szkody, jeżeli działanie naruszającego
było zawinione.

tak więc trzeba uważać co sie robi i pisze Panowie niestety, bo można sie wkopać.

pozdrawiam kumbot.
tomney
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Galeon de Agostini prosba o kilka numerów

Post autor: tomney »

Wracając do tematu. W numerze 99 były grotmarsel, grotbrammarsel i bloki
w 100- stermarsel i bezan i baaardzo dużo instrukcjii. W 5 były rysunki wręg oryginalne, wręgi i pokłady z 3 mam nie wiedzieć czemu przerysowane. Jeśli podasz adres na mojego maila mogę przesłać instrukcje z tych numerów i to co mam. Na prawach autorskich sie nie znam ale danie do pooglądania chyba ich nie narusza.
siocmielow@poczta.onet.pl
ODPOWIEDZ