Moduł dźwiękowy

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sp9mrx
Posty: 0
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:14

Moduł dźwiękowy

Post autor: sp9mrx »

Witam !
Potrzebujemy pomocy w sprawie uruchomienia modułu dźwiękowego .
Pełna nazwa : BEIER-SONDMODUL-USM-RC-2.
Moduł ma być zastosowany w modelu kutra rybackiego serii 17m skala modelu 1/10.Na naszym forum były zdjęcia tego kutra wykonanego przez Jurka z Piotrkowa Trybunalskiego w skali 1/14 , ale na ukończeniu ma On kuter we wspomnianej skali 1/10. Kawał ,, balii " prawie dwa metry , a wykonanie najwyższa półka modelarska tak jak poprzedni model !.
Ponieważ opcji i ustawień w tym module jest ( jak mawiał św.pamięci Smoleń ) Ho Ho Ho, mamy problem jak się do tego zabrać. Może ktoś z kolegów ma albo się zetknął z tym modułem i jest w stanie pomóc.
Pozdrawiam i liczymy na odzew.
Krzysztof
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Moduł dźwiękowy

Post autor: futaba »

Na stronie producenta jest piękna instrukcja po angielsku z pełnym opisem i rożnymi schematami połączeń. Wydaj mi się, że jest tam wszystko co potrzeba.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
sp9mrx
Posty: 0
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:14

Re: Moduł dźwiękowy

Post autor: sp9mrx »

Cześć !
Dziękuję za odpowiedź , ale to nie jest tak , że czekam na ,, gotowca " bez wysiłku. Do modułu jest instrukcja po niemiecku , znalazłem po angielsku, ale moja ,, znajomość " języka jest mizerna .
Instrukcja liczy 91 stron , a funkcji i poziom zaawansowania jest spory . To było powodem , że postanowiłem zapytać na forum.
Pozdrawiam.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Moduł dźwiękowy

Post autor: Irek350 »

Hej
Co prawda nie mam doświadczenia z modułami dźwiękowymi, ale tak na szybko to widzę że niezbędny jest program "USM-RC-2 Sound-Teacher" dzięki któremu możemy zaprogramować poszczególne wyjścia sterujące oraz wgrać odpowiednie dźwięki.
Schematów połączeniowych jest całkiem spora ilość, ale wszystko zależy co się chce wykorzystać (np. czy dźwięk ma się zmieniać wraz z obrotami silników, czy będzie odpowiednie oświetlenie sygnalizacyjne itp.).
Jest kilka filmików można coś podpatrzeć np. https://www.youtube.com/watch?v=QQwQ2rbUE6E
niestety tylko w obcych językach (ale można włączyć translator, coś tam się wyjaśni)
ODPOWIEDZ