Kamienie a sprawa Słoni

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Witam serdecznie.

Krótki raport z prac.

Chcę poinformować, że w tym tygodniu kamienie pójdą w ruch.
Trochę czasu trwało na wyłonienie faworytów, na które można wymienić kamienie, w tej chwili lista jest już w zasadzie zamknięta. Po wymianach lista wymian zostanie oficjalnie ogłoszona.

Zatem za tydzień- dwa zacznie powstawać nowa koga. Zostanie też od razu postawiona na nowym serwerze, który już oczekuje na nią od około 2 tygodni.

CDN.

Pozdrawiam,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Witam.
Prace nad nową kogą trwają. Będzie bardzo dużo zmian, bardzo dużo nowych możliwości. I jak zwykle - jedni będą zadowoleni, inni nie. Tak czy inaczej mam nadzieję, że w końcu wszyscy się przyzwyczają.

Nowa Koga będzie nieco na wzór naszej klasy - będzie można zapraszać przyjaciół do swojego profilu, tworzyć prywatne galerie i śledzić zmiany u swoich kolegów.

Bardzo poprawią się Prywatne Wiadomości.

Zostanie zmieniony też silnik forum. Tym razem będzie to phpbb3. Zatem z grubszych zmian zmieni się sposób postowania i wgrywania załączników. Tam w zasadzie istnieją wszystkie interesujące nas opcje, łącznie z blokowaniem usuwania postów, tworzenie zamkniętych forów dla wybranych użytkowników, dużo większe narzędzia do moderacji - banowanie użytkowników, "odpoczynek" od forum na kilka dni i wiele wiele innych.

Ale musi to potrwać - wszystko trzeba zainstalować, spolszczyć i poustawiać. Tyle na dziś.

CDN.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: radek »

Mam pytanie - chcecie nowego wyglądu kogi (w sensie grafiki) czy zostajemy przy starym?

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Bartek_W »

Cześć...

Uważam, że zmiany wyglądu to posunięcie dość ryzykowne. Z jednej strony jest wielu modelarzy, którzy operują pojęciami "na forum czarnym", "na forum niebieskim" - stąd można wnosić, że Koga również jest utożsamiana z jakimś wyglądem, a tym samym ma już w sieci swoją "kolorową pozycję". Całkowite odświeżenie obecnego, nieco surowego interfejsu Kogi, mogłoby natomiast przyciągnąć "nowych", których dotychczas on trzymał na dystans.
Myślę, że jeśli jakieś zmiany, to najwyżej drobnych detali - przycisków, ikonek itp. Możne je troszkę "ocieplić" na wzór linuxowego wzoru Crystal na ten przykład.

Najważniejsi są ludzie i przyświecająca im "ideja".

Mi się Koga podoba, jaką jest. Taką ją umiłowałem i taką życzyłbym sobie, aby pozostała. Jak się nieco zmieni, cóż...

Pozdrawiam
Bartek

[EDIT] Mój malutki postulacik: można by jedynie poprawić nieco czytelność menu, posegregować je trochę, oznaczyć kategorie nagłówkami... Chcę również nieśmiało wspomnieć o rozważeniu pomysłu indeksacji zagadnień, nad którym niedawno dyskutowaliśmy na forum... To tak jedynie gwoli przypomnienia, aby "ideja nie skiełzła"...
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Paliwiak1 »

Witam moim skromnym zdaniem może pozostać tak jak jest, bo przeciecz dla nas liczą się zawartość tego, co piszemy a wygląd forum to tylko dodatek i każdy zapewne się już przyzwyczaił.

Z poważaniem Paweł G.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: halny55 »

Witam koledzy,
szkoda,że moja wiedza na temat moderacji kończy się na umiejętności włączenia i wyłączenia komputera ;) ,więc nie zabieram głosu (czyt.czarna magia ).Ja zdaję się ,w tej materii,na doświadczenie kolegów doświadczonych.Wiem,że chcą dobrze dla tego portalu.Ale bardzo chętnie przyglądam się i czytam posty na różne tematy,B) bo mimo mojego wieku dużo uczę się od młodszych kolegów.:blush:

Pozdrawiam
Jurek
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: msaar »

Nie zmieniał bym grafiki. Po latach w pewnym stopniu możemy mówić o tradycji a wygląd i układ witryny-strony - głównej jest znakiem charakterystycznym i rozpoznawalnym.
Myślę, że Koga jest portalem - forum na właściwym poziomie . Twierdzę tak na podstwie autopsji, niemal każdego dnia przeglądam kilka portali modelarskich (niemieckich , czeskich, rosyjskich itp ) wymieniłem te które sa prowadzone w językach jakie w miarę rozumiem.
Mam nadzieję, że nie dotkną nas zawirowania PWM.
Może przydało by się więcej reklam resortowych.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Jeżeli mi wolno to :
Jestem za pozostawieniem wyglądu Kodze. Fajna dziewucha z Niej jest - nie trzeba bieżnikować.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: Zbyszek »

No cóż, to była by jak dobrze pamiętam 2 zmiana wyglądu forum. Poprzednim razem było dużo za i przeciw, ale jakoś się przyzwyczailiśmy do nowego wyglądu. Według mnie należy się jakaś operacja plastyczna, nie za wielka ale zawsze. Trzeb trochę iść za postępem, oczywiście zostaję przy "białym forum".
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Kamienie a sprawa Słoni

Post autor: marten_kuna »

Zostańmy przy dotychczasowym kształcie. oczywiście można i należy co nieco unowocześnić, ale jak już wspomniano, "Koga" jest od lat rozpoznawalna w środowisku modelarskim w określonym , klasycznym już kształcie.
ODPOWIEDZ