zdjęcia

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: myszor »

wybaczcie moją nieudolność komputerową Obrazek
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: Jarek »

Już robisz dobrze, tylko pamiętaj, żeby skopiowany link umieszczać zawsze w nowym wierszu.
To małe zdjęcie to skopiowałeś miniaturkę, czyli Thumbnail for forums(1). Ty musisz zjechać jeszcze niżej pod reklamy do Hotlink for forums. Będzie OK. Nie martw się.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: myszor »

Dzięki za pochwałe;) .Jak się chce to można dużo.Ale Romek robi piękne rzeczy.Jutro jade naładować akumulatory do dalszej pracy do Muzeum Morskiego w Gdańsku.Jest tam co podpatrzeć.Pozdrawiam Szkutników i mego nauczyciela od zdjęć.:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: myszor »

Dzięki za pochwałe;) .Jak się chce to można dużo.Ale Romek robi piękne rzeczy.Jutro jade naładować akumulatory do dalszej pracy do Muzeum Morskiego w Gdańsku.Jest tam co podpatrzeć.Pozdrawiam Szkutników i mego nauczyciela od zdjęć.:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: Jarek »

A Ty mieszkasz gdzieś blisko Gdańska? Szkoda, że nie możesz wpaść do Muzeum Morskiego w Greenwich. Oprowadziłbym Cię. Byłem tam już tyle razy, że mógłbym się starać o pracę Kustosza. Na dodatek powiem Wam ciekawostkę, że w Wielkiej Brytanii do wszystkich muzeów, które mają w nazwie "National" jest darmowy wstęp.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:zdjęcia

Post autor: ataman »

Oj Chłopaki!! Jak mi tak będziecie kombinować, to będziecie mieli do czynienia z potomkiem tych, co na Dzikich Polach postrach siali!;) . Na pal z Wami, albo piety przypalimy!!
Żadnych mi tu imageszeków i innych takich, co to potem 150 razy trza w łobrazek klikac!. Ładować mi fotki bezpośrednio na Kogę pod okienkiem do pisania postów. rozdzielczość max 900 po dłuższym boku (800 lepiej).
Jak zobaczę miniaturki, a nie będę w humorze to i wasze posty mogą poznikać, kartki się sypać.. więc radzę robić tak, jak Kogowy obyczaj każe.. i jak (prawie) wszyscy tu robią.... bez udziwnień.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: Jarek »

Ja poprostu nie znałem innego sposobu.
Jestem gościem na kilku forach modelarskich i właśnie zawsze tak ładuję fotki. Kolega Myszor miał problemy, więc Mu tłumaczyłem. A w końcu czy to takie ważne jakim sposobem się ładuje zdjęcia. Przecież chodzi o to, żeby tylko załadować i liczy się efekt końcowy.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:zdjęcia

Post autor: ataman »

Też działam na innych forach (ale nie modelarskich) fotki wstawiam, właśnie przez tego ...szeka.. i jest to dla mnie wyjątkowo upierdliwe. I chwalę sobie rozwiązanie z Kogi: nic nie muszę nigdzie wstawiać, nie muszę mieć dwóch okien pootwieranych, nie muszę robić ctrC ctrV, kopiować, wklejać.. tylko wskazuję lokalizacje na swoim kompie.. i już zdjęcie jest na forum.

Co do wklejania z imageszeka czy tym podobnych.. jest jeszcze ok, kiedy od razu na forum ląduje pełnowymiarowa fotka... ale jak się pojawiają miniaturki, w które trza klikać... to białej gorączki dostaje..

A co do wielkości zdjęcia.. dawanie do zmniejszania automatom może przystoi przysłowiowym blondynkom.. ale każdy poważny powinien ciut popracować nad swoim zdjęciem, zdjęcie prosto z aparatu to tylko półfabrykat. Jak się nie ma Fotoszopa to jest darmowy Gimp, a jak się komu nie chce ściągać, to zwykle do aparata płytkę dołączają z prostym jakimś programikiem do obróbki fotek..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:zdjęcia

Post autor: Jarek »

No a ja zamiast wspomnianego Fotoszopa używam Picassa3, o którym pisałem powyżej. Chwalę sobie ten program. Ma podstawowe funkcje obróbki zdjęć i bardzo fajną funkcję, bo po otwarciu fotki i daniu polecenia eksportuj do innego folderu automatycznie zmniejsza rozmiar zdjęcia np. z 1,5 MB do 130kB nie zmieniając jakości fotki.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:zdjęcia

Post autor: grzegorz75 »

Tu jest opis krok po kroku . Prościej już chyba nie da rady :

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8068
http://www.iik.suzuki.pl/
ODPOWIEDZ