Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: oksal »

Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)


Witam wszystkich czytających, tym przewrotnym tytułem. Zacznę może od reklamy bloków, dodawanych do szkutniczych zestawów firmowych Amati itp. Oto fotka bloków wspomnianej firmy:

Obrazek

Są świetne. Potrójne, podwójne, pojedyncze. Prawdopodobnie wykonane z egzotycznego drewna. Same achy i ochy. Pomyśli sobie ten, co nie widział, nie miał, nie dotykał wyrobu z rodzimego drewna gruszy- egzotycznego w Afryce. Wyrób będzie/ jest dostępny w sklepiku KOGI: http://arch.navalis.pl/index.php a najlepiej bezpośrednio u źródła zapytać z pokładu KOGI poprzez PW – Mirka Rybusa

A poniżej pozwoliłem sobie zacytować niezależne opinie załogantów Kogi, którzy dotykali bloczków Mirka.


Opinia Ryszarda Wrzesińskiego (RyszardW)

Ja również dostałem do oceny bloczki i muszę przyznać ze jestem bardzo mile zaskoczony ich jakością Dobrane prawidłowo wymiary wysokości do szerokości i średnicy otworu pod linki ,precyzyjnie wykonane kanałki1 , 2, 3 pod linki i zgrane z otworami przelotowymi .A już najbardziej zaskoczyły mnie najmniejsze pchełki 3 mm .Do licha jak je wykonaliście Chyba frezarka CNC poszła w ruch .Wykonanie ich metodą chałupniczą jest bardzo trudne a wręcz niemożliwe Jasne ze trzeba je trochę dopieścić ale to już drobiazg .Mirek gratuluję naprawdę udanego wyrobu .Pozdrawiam R

Obrazek


Opinia Andrzeja Stefańskiego (stefan)


Przepraszam wszystkich pytających na PW, ale odpowiem hurtem na pytanie o bloczki. Nie jest to mój wyrób, ale chłopaków ze sklepiku, ale po kolei. Mój wywiad doniósł, ze chłopaki coś kombinują coś z bloczkami więc tak delikatnie zapytałem czy czasem nie mogliby mi tak na próbę podesłać bloczków 5 mm .Po jakimś czasie dostałem przesyłkę z zastrzeżeniem ,że jest to dopiero wstępna faza
Już pisałem o bloczkach, ale teraz chciałem, aby koledzy mieli naoczną możliwość zobaczyć, jaka jest różnica pomiędzy bloczkami fabrycznymi ( z zestawu) a tymi, jakie mają robić chłopaki ze sklepiku, oczywiście tego naszego

Obrazek

No tak se patrzę na te ichnie próby i szczena mi opadła no kurna to jest to czego nam
potrzeba !!!!
No wiadoma sprawa , że to próbki i trzeba ciut je dopieścić , więc pomogłem sobie krążkami Dremela a kleiłem na Butapren i jak cię zużyło to następny na klej i daje do roboty
Efekt końcowy jest widoczny na szalupie a moje dopieszczanie wyszło tak

Obrazek

Nie chcę tutaj walić reklamy ale uważam , że te bloczki jak porównam z tymi z zestawów to jest dzień do nocy, Jest to moja opinia

Kiedy będą dostępne w sklepiku to nie wiem, ale za to rozmiary będą od 3 do 8 mm i to w pełnym asortymencie czyli pojedyncze , podwójne jak widać na fotkach ale i mają być potrójne .

Ja to się tylko cieszę , ze wreszcie będą super bloczki i nie będę musiał się męczyć nad tą drobnicą


Obrazek

No i moja


Witam wszystkich
Dwa dni temu otrzymałem od Mirka przesyłkę z kilkunastoma bloczkami. Ich wielkość to zakres od 3mm do 8mm. Od pojedynczych do potrójnych. Materiał to: grusza.
Plusy bloków:
-materiał
-naturalny kolor, wręcz idealny, zanurzenie w rozpuszczalniku lub benzynie lakowej nada efekt „nieświeżości”- nie będzie jak ze sklepu lub plastiku, ale to na końcu
-bardzo dobrze wyprofilowane otwory linowe
-bardzo dobrze dobrana w wieloblokach szerokość odstępów pomiędzy sąsiednimi przelotami lin
-naddatek materiału na obróbkę
Minusy:
-nie zrobiłem tego sam

Poniżej kilka fotografii:

rodzinka w komplecie

Obrazek

...przy linijce

Obrazek

...tak prezentuje się „grzebień” potrójnego bloku- zwrócicie uwagę na jakość wyprofilowania,
jest bardzo dobra. Ja jej nie obrabiałem

Obrazek

...porównani, rozmiarów w kolejnych płaszczyznach bloków

Obrazek

Aktualnie robię talie fału podnoszenia steng grot- i fokmasztu. Do obróbki wybrałem blok podwójny rozmiar 4mm (przed obróbką 5mm). Poniżej fotka gotowego produktu wykąpanego w rozcieńczalniku
Obrazek
Obrazek

A teraz porównanie z moim domowym wyrobem Domowy to podwójny ze śliwki. Wielkość ta sama,
co ze sklepiku Kogi. Domowy znajduje się z lewej strony. Proszę zauważyć jak dobrze jest dobrana szerokość „pióra” oddzielającego krążki w bloku ze sklepiku. Ja tak ręcznie nie umiem zrobić

Obrazek

Bloczki są bardzo dobrej jakości…


I jak tu się mają wyroby zagraniczne do rodzimy, krajowych swojskich wyrobów:)
Dziękuję za uwagę.


PS
Zapraszam do wymiany uwag i poglądów.
Awatar użytkownika
Armator
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Armator »

Witam.

Wczoraj też je dostałem, są rewelacyjne.
Można je polecić każdemu,

Mają telko jedną wadę o której wspominał Oksal - "nie zrobiłem tego sam" :laugh:
Witam wszystkich. Łukasz
W stoczni - HMS Cleopatra
W porcie... jeszcze nic...
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 973
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: krzysztof »

Niniejszym przepraszam Mirka za opóźnienie w opisie bloczków, które dostałem do organoleptycznego sprawdzenia. Mirek przysłał mi kompletny zestaw do Gretelki. Bloczki doskonałe, Amati i inne cuda się nie umywają. Pogratulować cierpliwości i umiejętności wykonania. Mirek jest doskonały w swojej pracy, a bloczki jeszcze lepsze.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Nina
Posty: 174
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Nina »

Moi drodzy jeżeli ktoś widział jakich rozmiarów jest "Gretel" i jakiej jakości dołączone były bloczki do zestawu, ten zrozumie moją ogromną radość po otrzymaniu przesyłki.
Bloczki w wykonaniu Mirka są perfekcyjnie wykonane, a tak malutkie ,że miałam problemy z ułożeniem ich przy linijce.
Nie wyobrażam sobie zrobienia czegoś takiego samej , na szczęście jest sklepik i można mieć na przyszłość o wiele mniej problemu z takimi drobiazgami , a inny asortyment jest najwyższej jakości (np linki)
Obrazek
8.03.2007 - Łódź Wikingów
8.06.2014 - Dżonka
12.05.2021- Gozzo da Pesca
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Emilius »

Witam,
W ocenie bloczków słów moich kilka zgodnie z obietnicą ,którą dałem Mirkowi. Otrzymałem także kilka z prośbą o krytyczną ocenę. Zatem:
materiał - doskonały w obróbce - nic dodać nic ująć
kształty - poprawne - Mirek wie czym tkwi sprawa powtarzalności
w porównaniu do innych bloczków - bezkonkurencyjne - sprawa oczywista zamieszczono już tyle fotek , które mówią za siebie
wielkości - lepiej spytać Mirka, jakiej wielkości nie potrafiłby zrobić
Podpowiedź - poniżej średnicy frezu :lol: i powyżej max długości szyny prowadzącej frez, choć i tu nie upierałbym się , bo znacie Mirka i wiecie , że umie robić cuda.
Mam teraz tylko jeden kłopot, polegający na tym, że estetyka tych bloczków traci poprzez moje linki, i muszę użyć linek wykonanych przez Mirka, bijących na łeb to co ja wykonałem.
HM, poniekąd to kłopot, ale z drugiej strony, jak elegancja, to elegancja. Wiem już , że nie musze robić ani bloczków ani linek, chyba, że tylko dla treningu i przyjemności.
A miała być ocena krytyczna, hm, ale jak?
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Kon_Bar »

Ostatnio udało mi się odwiedzić Mirka i czuję się w obowiązku odświeżyć nieco temat ;)
Mirek nic nie mówiąc nikomu rozwinął znacząco technologię wykonywania bloczków wzbogacając ją o szlifowanie i kąpiel. Efekty? Jak najlepsze :) - zresztą zobaczcie sami :

Obrazek

Wyraźnie widać zaokrąglenie krawędzi oraz brak "strzępków" drewna. Do porównania użyłem bloczków 3 mm czyli... najgorszych. Jeżeli jednak różnicę widać już przy tak małych elementach wyobraźcie sobie bloczki 5-6 mm... Miód :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: mirek »

W naszych bloczkach wiele się zmieniło od czasu ich premiery i na prośby kolegów pokazujemy co ze Zbyszkiem z nudów zrobiliśmy.
Zrobiliśmy bloczki nowego typu dla modeli z XVI i XVII wieku
Obrazek

Następną nowinką są bloczki 9 i 10 mm wykonane z czereśni co sugerował kolega Ryszard.W

Obrazek

Zrobiliśmy również ja widać na jednym z bloczków próby nacięć na linki , ale to wymaga jeszcze sporo pracy i prób.
Jak ze Zbyszkiem znowu będziemy się nudzić to i ten problem rozwiążemy ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: ataman »

Ja pier....... :whistle: :whistle: :whistle: Szczęki szukałem przez 12 minut...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: kagra »

A czemu Bogdanie przez 12 minut?Ja swoją musiałem zanieść do protetyka:laugh:

Pozdrawiam.Bloczki super.W sam raz do mojego galeonu.
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: awas »

Gratulacje, dla nas będzie dobrze jak się będziecie jak najwięcej nudzić.
Już zaczynam liczyć ile będzie mi potrzeba :)
Pozdrawiam
Artur
ODPOWIEDZ