Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Kazek »

Wspaniała robota!!!!! Już liczę ile będzie mi potrzeba a wy Panowie możecie sie nudzić dalej.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: ryszardw »

Bloczki są kapitalne .Dostałem do oceny.17W bloki trochę się różnią od 18W.Nie są tak okrągłe a końce mają trochę spłaszczone i wydają się dłuższe i bardziej prostokątne.Następny udany i doskonały wyrób.Gorąco polecam .R
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: JurekBin »

Od dłuższego czasu nie mam czasu :(
Staram się przebić przez gąszcz spraw.
No przez jedną sprawę dziś przebrnąłem.
Porównanie i inwentaryzacja bloków:

Tak wyglądają obok siebie. Dla przykładu wziąłem 8 mm aby dobrze było widać

Obrazek

A tu kilka razem do kupy wziętych:

Obrazek

Piękna robota :whistle:
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Grzechotnik
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Grzechotnik »

No, faktycznie piękne.

Zestawowe, tak jak np moje z Mamoli, to nawet leżeć obok takich nie mogą. Jeszcze raz potwierdza się stara prawda, że jak ktoś chce i mu zależy to potrafi. Ale też trzeba podkreślić fakt, że bez urządzeń sterowanych numerycznie takie maleństwa (np 2mm) są nie dowykonania. Producenci masowi (zestawowi) idą na ilość, a nie jakość i potem dostajemy takie g..:evil: z którym nie wiadomo co zrobić i jak to obrobić.

Pozdrwiam

Jacek

"Szybciej nie znaczy lepiej"
Grzechotnik
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Grzechotnik »

Z lekkim poślizgiem czasowym w stosunku do dostawy bloczków, ale czuję się w obowiązku zamieścić swoją opinię.

Czy mjarodajna?. Hm.

Zamówiłem u Mirka bloczki w ilości szt. ....... 700. Tak 700. Rozmiar od 2mm !!! do 7mm, od pojedyńczych do potrójnych. W danym rozmiarze sztuka w sztukę identyko. Jak Mirek zrealizował takie zamówienie w dwa tygodnie to pozostanie chyba tylko jego tajemnicą. A bloczki?. R E W E L A C J A. I tyle, bo resztę już w tym wątku opisano. Czekam aż Mirek uruchomi produkcję bloczków wiolinowych.

Pozdrawiam

Jacek

"Szybciej nie znaczy lepiej"
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: mirek »

;) Dość długo to trwało , ale w końcu po wielu niepowodzeniach i próbach udało się wraz ze Zbyszkiem zrobić bloczki wiolinowe o rozmiarach 7 ; 9 i 11 mm
Załączniki
Tak się prezentuję jeszcze ciepłe nasze bloczki , oczywiscie każdy musi je dopieścić na swoją modłę
Tak się prezentuję jeszcze ciepłe nasze bloczki , oczywiscie każdy musi je dopieścić na swoją modłę
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Kapitansio »

Witam.
Dołożę i ja swoje "3 grosze".
Swego czasu, jakieś 2 lata do tyłu, zakupiłem u Mirka bloczki różnego kalibru. Jak przyszły, to oczy mi wyszły... na wierzch. Wspaniała robota. Wielokrotnie zastanawiałem się jak On to robi. W końcu dałem sobie spokój. Aktualnie liczę ile i jakie będą mi potrzebne do "Rhodory" i do następnego szkunera. Jak powrócę z HR - składam zamówienie. Ja nie wyobrażam sobie innych wyrobów. Mirek dla mnie jest absolutnie na topie. Żyj wiecznie, jak mawia Don Jorge (Jerzy Kuliński) z SSI.
Pozdrawiam
"Kapitansio"
ODYSEUSZ
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: ODYSEUSZ »

Witam.
Myślę,że jako pierwszy lub jeden z pierwszych miałem okazję zobaczyć te drobiazgi na żywo.
I jak zawsze po wizycie u Pana Mirka jestem pod wrażeniem.Bloczki wyprodukowane wręcz z mikroskopową precyzją.Powtarzalność nieosiągalna w rzaden inny sposób.Jak tylko dotrę (i o ile dotrę) do takielunku w moim modelu,na pewno będę zamawiał te śliczne drobiazgi u nieocenionego Pana Mirka.
Pozdrawiam.Marcin
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: ataman »

Miałem ostatnio niewątpliwą przyjemność fotografować prawdziwe dzieła sztuki. Nie będzie przesady w tym, jak powiem, że wykonanie tych bloczków to prawdziwe mistrzostwo świata.
Ogłaszam konkurs: Kto jest wykonawcą tych bloczków? Nagrodą będzie pierszeństwo w zakupie :D
Załączniki
IMGP0088k.jpg
IMGP0105k.jpg
IMGP0255k.jpg
IMGP0261k.jpg
IMGP0264k.jpg
IMGP0268k.jpg
IMGP0310k.jpg
IMGP0315k.jpg
Pozdrawiam
Pabe
Posty: 0
Rejestracja: 26 sie 2014, 10:41

Re: Bloczki- cudze chwalicie a Kogowego bloczka nie znacie;)

Post autor: Pabe »

Kolega Mirek.
ODPOWIEDZ