Kurs rzeźbienia

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Kurs rzeźbienia

Post autor: JurekBin »

Znalazłem link do strony z dość ciekawym kursem rzeźbienia.

http://clayton707.googlepages.com/carvingpracticum

Po angielsku, ale nawet nie znając języka można ze zdjęć coś wyłapać.


Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kurs rzeźbienia

Post autor: oksal »

W podobny sposób robię swoje ornamenty. Mam tez dodatkowe dłutka włsnej produkcji zrobione z igieł do maszyn krawieckich . Za oprawkę słuzy mi metalowy pret z wywierconym otworem Igla w tym otworze dodatkowo jest zaciskana śrubką. Patrząc na ten artykuł to brakuje mi skalpeli.Ja do tej pory uzywalem nozyka Ale widzę nieocenioną przydatnośc tego zakrzywionego a raczej sierpowatego skalpela Muszę zakupić komplet skalpeli. Poniżje moje dłutka zrobione prawie 20 lat temu..płynie ten czas oj płynie

pozdrawiam Adam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Kurs rzeźbienia / Fotki

Post autor: Karrex »

Przeglądając kilka interesujących mnie tematów na Kodze zauważyłem, że ze sporej ilości postów poznikały zdjęcia (czyli coś co jest najbardziej istotne). Nie wiem czy to po ataku tureckiego hakera, czy po prostu wygasły na jakimś "hoście".
W tym wątku fotki też zniknęły i mam prośbę do Adama, czy byłby w stanie wkleić je ponownie.
Właśnie zbliżam się do ornamentyki na ST i przeglądam wątki, które mogłyby być przydatne. Jakby co to z góry dziękuję :laugh:.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Kurs rzeźbienia

Post autor: Martin »

Niewiele mam doświadczenia, ale jeżeli wolno mi wypowiedzieć się w tej kwestii, to moim zdaniem nożyki olfy, te precyzyjne, są nieocenione. Dłutka, nawet te najlepsze zawsze pracują w jednej płaszczyźnie (na nacisk) co przy bardzo małych elementach może skutkować pękaniem drewna na słojach. Nożyki (skalpele) dają możliwość pasuwu wzdłuż ostrza. Jest to ważne szczególnie przy pracy w miękkim drewnie.
Taka dygresja żółtodzioba, bo mam za sobą zaledwie kilka tyciutkich rzeźb.
Obrazek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Kurs rzeźbienia / Fotki

Post autor: myszor »

Witam . Masz Karol słuszną racje . Ja też przeglądałem kilka relacji aby podpatrzeć jak kłaść poszycie poniżej odbojnic i jak już było to co mnie interesuje to brak fotek . Tylko puste pola :( . Trzeba mieć jakieś tajne hasło aby to zobaczyć ? Jeżeli nie to są to relacje nie pełne , niczemu nie służące . Szkoda bo przecież na naszą Koge zagląda tylu modelarzy nie zarejastrowanych u Nas . I co oni sobie pomyślą o naszym Forum . Co jest z tymi zdjęciami :sick: ?
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Kurs rzeźbienia / Fotki

Post autor: oksal »

Karrex napisał:

W tym wątku fotki też zniknęły i mam prośbę do Adama, czy byłby w stanie wkleić je ponownie.
Właśnie zbliżam się do ornamentyki na ST i przeglądam wątki, które mogłyby być przydatne. Jakby co to z góry dziękuję :laugh:.


Już zrobiłem nowa fotkę, ale dlaczego poznikało? Prawdopodobnie z przyczyn technicznych porządków. Co jest zrozumiałe- sprzątać trzeba bo się bakterie i wirusy lęgną;)
Obrazek
ODPOWIEDZ