Skąd bierzecie materiały do modeli...

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: radek »

Witam.
Temat rzeka, poruszany zawsze i wszędzie. Ale zapytam.
Skąd bierzecie materiały do budowy statków. Myslę o sklejkach, deseczkach, listewkach. Może jakieś adresy wityn ze sklepami? Ja osobiście mieszkam w Warszawie, może ktoś potrafi polecić dobrego stolarza albo sklep. Chodzi mi np. zgrabne deseczki gruszy, brozy, lub podobnych.

Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: Rychu »

Witaj Radku głównie z czego robię listewki to drewno bukowe do niego mam dostęp a z czego dokładnie :) , to są po prostu palety lub podesty przeważnie towar jakiś stoi na tym hehe, są to normalne deski idę do stolarza za odpowiednia opłata to tnie na paski 2,5mm grube szerokie tak jak deska jest za gruba a później sam już se tne na listewki przy pomocy tej piłki która zrobiłem z freza piłkowego a potem ścierarka, co do sklejek to też szukam i nigdzie nie mogę dostać takich cienkich licho wie skąd je można załatwić, tak na marginesie to ciekawe czy drzewo bukowe nadaje się na poszycie ? bo sam nie wiem.

http://riku.home.pl
http://www.schmeissner.com.pl
http://www.dy.pl
http://www.safari.pl

ogólnie sklep Safari jest dobrze zaopatrzony.
Radku a może by tak nowy temat na forum o klejach jakie i do czego :)
Serdecznie pozdrawiam.
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: mirek »

Radku z materialami na modele, zwłaszcza nasze jest dość ciężko, sam tego doświadczylem w ubieglym roku kiedy poszukiwalem gruszy na swój nowy model. po wielu staraniach w końcu uało mi się trochę zakupić wysuszonej gruszy i mam mały zapasik. W Łodzi mamy taki sklep Model-Fan jest on dość dobrze zaopatrzony w różnego rodzaju listewki z brzozy , olchy , mahoń ,abahi ale drzew owocowych niestety niema :( . http://www.model-fan.com.pl/
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: krzysztof »

Proponuję uśmiechnąć się do pań sprzedających w trafikach. Byłem kiedyś w łaskach i dostałem kilkanaśćie pudełek po cygarach. Cieniutkie eleganckie deseczki z różnego drewna. Część z pewnością się nada do naszych celów. Opróćz tego lepsze marki w pudełkach mają przekładki z super cieniutkiego forniru. Na drobiazgi do wykończenia w sam raz. Ja również poluję na połamane meble. Szczytem było znalezienie w piwnicy znajomych komódki - niepozornej do bliższego oglądu. Szuflady, boki - wszystko co było z deseczek 0,5cm zostało wykonane z litego mahoniu. Co dziwne korniki się tego nie imały. Materiału miałem na dość długi czas.
Jeszcze jedno W Castoramie pojawily się deski podłogowe i parkiet z różnych fajnych gatunków drewna. Sprawdziłem można kupić pojedyncze sztuki np. jedną klepkę.
Krzysztof
PS Daszka niech się do pań nie uśmiecha, może być odrotny skutek.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: RomekS »

Ten sklep co podal Mirek jest SUPER. Zamowilem u nich jufersy i troche bloczkow. Towar ( 60 jufersow i 20 bloczkow) juz w drodze.
Co do materialow to w Toruniu jest sklep "Drewno z calego swiata" ale niestety tam sprzedaja ilosci modelarza nie interesujace, chyba ze sie cos rozsypie.
Natomiast za grosze mozna dostac scinki z warsztatow renowacji starych mebli. Mam tez zapas "uratowanych" przed spaleniem w kominku przez szwagra klod brzozy i buku. W przyszlosci przekaze to .....
Zrobilem tez zapasik listew modrzewiowych z boazerii, ktora znalazlem u mojej Mamy (listwy jakies 20 letnie).
Male ilosci zakupilem w sklepie wysylkowym (http://www.safari.pl) .

A sklejka jest z supermarketu za darmo (po owocach cytrusowych).
Jakosc, nie jest najlepsza ale do niektorych rzeczy sie nada.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: Zbyszek »

Ja mam pod ręką tartak, to znaczy u teściowej, ścinki desek o dlugości do 70 cm grubości różnej ale do 20 mm. Brzoza, topola, buk, dąb za darmo. Reszta to już moja działka piła i do pracy. Ze sklejkami jest problem ale ostatnio udało mi się wytargać 4 arkusze 70 x 120 z mebli biurowych, narazie wystarczy.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: mirek »

Wracając dziś z rechabilitacji wszedlem do tego sklepu aby zorientować się jak istotnie wygląda sprawa z materialami na dzień dzisiejszy. Są piękne listewki szlifowane z gatunków o ktorych pisalem wczesniej , spory asortyment akcesoriów do naszych modeli i ku memu zdziwieniu piękne linki do zaglowców . Jak się dowiedzialem sklep ten prowadzi sprzedarz wysyłkową .
Własciciel sklepu poinformował mnie rownież że, listwy wykonują rownież na indywidualne zamówienie klijenta. :ohmy: Wydaję mi się że , sklep godny polecenia :laugh::
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: radek »

Więc widzę, że jest w dużej mierze tak jak myslałem - każdy chodzi po śmietnikach i zbiera ;) To tak jak ja. Dlatego pytałem gdzie można kupić, bo co będzie jak się nagle okaże, że materiału mam za mało :(
Są piękne listewki szlifowane z gatunków o ktorych pisalem wczesniej , spory asortyment akcesoriów do naszych modeli i ku memu zdziwieniu piękne linki do zaglowców . Jak się dowiedzialem sklep ten prowadzi sprzedarz wysyłkową .
Własciciel sklepu poinformował mnie rownież że, listwy wykonują rownież na indywidualne zamówienie klijenta. :ohmy: Wydaję mi się że , sklep godny polecenia :laugh::

No SUUPER !!!! Właśnie o takie info mi chodziło. Zadzwonię tam i się wszystkiego dowiem. Dzięki Mirku to naprawdę fajna informacja. Powiem Wam potem co z tego wyszło.

Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: mirek »

Cieszę się :laugh:: że, mogłem choć troszkę pomóc . To nasze forum wydaje mi się służy między innymi do tego aby sobie na wzajem pomagać :laugh::
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Skąd bierzecie materiały do modeli...

Post autor: radek »

Radku a może by tak nowy temat na forum o klejach jakie i do czego :)
Serdecznie pozdrawiam.

Ryszardzie, Twój post to jak wyzwanie, na które odpowiedział Mirek. Na stonie nowy artykuł o klejach:
Kleje stosowane w modelarstwie
, dorzucajcie w tym watku uwagi, to uzupełnimy teść :)
Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ