Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Okienko (Latarnia okrętowa)

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski

Okienko (Latarnia okrętowa)

Postprzez Rychu » 08 Cze 2005, 17:00

Witam wszystkich, postanowiłem se dzisiaj zrobić małą przerwę od wszystkich narzędzi itd.
Ale oczywiście nie wytrzymałem musiałem coś zlutować polutować, w wyniku czego powstało próbne okienko do latarni okrętowej, jedno zdjęcie pokazuje przed malowaniem drugie już po, może w przybliżeniu nie wygląda ono bardzo estetycznie, ale zacznijmy od tego że jest to niezła miniatura i w odległości 20cm naprawdę pięknie się reprezentuje, a zdjęcie zostało zrobione z odległości 2cm.
Takich okienek oczywiście trzeba zrobić 8 lub 4 na jedną latarnie w zależności od wyglądu latarni, blaszki użyłem z wyczerpanych odświeżaczy powietrza czyli deo oczywiście uprzednio trzeba takie blaszki wyciąć bardzo ostrymi nożyczkami równiutko po trasowanej lini, potem tylko polutować ja lutowałem to okienko zwykłą lutownicą pistoletową z cienkim grotem, nie zabardzo się do tego nadaje lepsza by była lutownica jakaś precyzyjna.
Zaznaczam jest to precyzyjna robota i wymaga dużo cierpliwości
Mam nadzieje że podrzuciłem wszystkim ciekawy pomysł.
Pozdrawiam.

Image

Image
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
Rychu
 
Posty: 179
Rejestracja: 04 Gru 2010, 22:55

 

Wróć do Modelarnia

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 509 gości online