Laminowanie

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
grzesiekcichy
Posty: 0
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:23

Laminowanie

Post autor: grzesiekcichy »

Mam następujące pytanie. Czy jeśli podczas laminowania zacznie żelować żywica na modelu to czy mogę nadal nakładać tkaninę z nowa żywicą aż do nałożenia żądanej ilości warstw?
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Laminowanie

Post autor: futaba »

Jak najbardziej tak.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
grzesiekcichy
Posty: 0
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:23

Re: Laminowanie

Post autor: grzesiekcichy »

Powiedzcie mi jeszcze proszę który splot tkanin szklanych jest lepszy do budowy kadłuba:
- Splot płócienny 1/1
- Splot skośny 2/2
Gdzieś czytałem że splot skośny łatwiej się układa ale czy wytrzymałość będzie taka sama?
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Laminowanie

Post autor: futaba »

Jesli budujesz zwykły model pływający (nie ślizg zawodniczy) to różnica w wytrzymałości nie ma zupełnie znaczenia. A co do układania przy laminowaniu to zdecydowanie łatwiej układa się tkaniny ze splotem skośnym, chyba, że kształt kadłuba jest prosty, bez gwałtownych przejść i małych łuków, to wtedy tkanina ze splotem płóciennym też da się ładnie ułożyć. Dużo też zależy od gramatury tkaniny, im cięższa tym będzie się gorzej układała w "zakamarkach". Tak więc wszystko jest względne :mrgreen:
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
grzesiekcichy
Posty: 0
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:23

Re: Laminowanie

Post autor: grzesiekcichy »

futaba powiedz mi jeszcze proszę jak układać tkaninę? Będzie miała gramaturę 160g i 200g. Czodzi mi o to czy jak położę pierwszą warstwę "poziomo" to czy dwie pozostałe też można tak układać czy już muszą iść pod kątem do poprzedniej?
Czy trzy warstwy płótna 160/200/160 dadzą odpowiednią sztywność?
Załączniki
Bez tytułu.jpg
ODPOWIEDZ