Ciekawy pomysł...

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Ciekawy pomysł...

Post autor: Rychu »

Witam wszystkich wpadłem dzisiaj na ciekawy pomysł, robiłem dzisiaj w drewnie i metalu jakieś tam otwory o bliżej nieokreślonych średnicach i zastanawiałem się czym można te otwory bardzo dokładnie wygładzić, oczywiście najlepiej papierem ściernym, ale powstaje pytanie jak tam palucha wsadzić jak otwór jest mniejszy od palca.
Więc wziąłem puszkę piwa frez piłkowy 0,4 i poszedłem do tokarza aby mi przeciął troszkę pręt żeby papierek ścierny wszedł tam w to nacięcie.
Wróciłem do domu założyłem papier ścierny który lekko był za luźny ale młotek poradził se z tym, założyłem na wiertarkę i o dziwo otwory wychodzą idealnie jak po szlifowaniu frezarką z kamieniem.
Pozdrawiam wszystkich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ciekawy pomysł...

Post autor: RomekS »

Rychu !!!!
Jak zwykle prosty, niezawodny, niesamowity pomysl na otworki.
Super. W poniedzialek ide do tokarza (tylko czy bedzie mial taki frezik ?)

Skad u Ciebie tyle pomyslow ?
Tak na marginesie to czekam na krecenie linek. Jakbys wymyslil cos prostego do wykonania .......
to praca z Wodnikiem ruszylaby z kopyta .... :laugh::
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ciekawy pomysł...

Post autor: Rychu »

Witam panie Romku
Skąd u mnie tyle pomysłów ? hihi szczerze sam nie wiem, po prostu same przychodzą :rolleyes: .
Co do kręcenia linek to tu jest niestety problem :blink: , próbowałem różnych sposobów i żaden mi się nie podoba, bo liny są albo za mocno skręcone i trochę dziwnie wyglądają, albo za mało skręcone i wygląda to jak hehe :ohmy: sam nie wiem, więc czas na budowę ropewalka.
Ogólnie jest to proste urządzenie w konstrukcji, jedna ważna sprawa to te tryby lub przekładnie kto jak woli, ja miałem problem ze zdobyciem tych trybów ale udało się i tylko trzy boczne, szkoda że nie cztery ale i tak dobrze no i główny środkowy trybik większy.
Trzy mniejsze mają średnice z zębami 20mm. Środkowy większy ma 40mm grubość moim zdaniem nie jest istotna, będę chciał to zrobić na silniczek ale jest tu znowu mały problem bo ciężko jest dostać taki silniczek z wolnymi obrotami chociaż można je regulować napięciem.
Co do samych lin powiedzmy że liny wychodzą nam ok. itp. Ale zauważyłem te małe kosmate niteczki i nie za bardzo to ładnie wygląda, próbowałem to nawoskować ale stwierdziłem że lina wygląda jak knot od świeczki hehe, moim zdaniem niema sensu nasączać tych lin w ogóle niczym no ale mogę się mylić, najlepszym sposobem wydaje mi się po prostu je opalić małym płomieniem, fakt wychodzą fajnie ale trzeba bardzo uważać na nie przepalenie liny, no ale co z białymi linami przecież nie opalimy ich płomieniem bo będzie widać nadpalone te włoski, tutaj przychodzi z pomocą opalarka do farby, ok. starczy tego pisania temperatura w cieniu 31 stopni szok :x
Może macie jakieś fajne pomysły na temat tych kosmatych niteczek jak się ich pozbyć.
Wogóle piszcie jak macie fajne pomysły bo sam dopiero się ucze :)
Serdecznie pozdrawiam wszystkich.
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ciekawy pomysł...

Post autor: krzysztof »

pogmeraj w PWM tam ten temat szczegółowo przerobili zwłaszcza Tomek Aleksiński
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ciekawy pomysł...

Post autor: RomekS »

.... będę chciał to zrobić na silniczek ale jest tu znowu mały problem bo ciężko jest dostać taki silniczek z wolnymi obrotami chociaż można je regulować napięciem.


Wpadl mi taki pomysl dzisiaj jak mielilem miesko na kotlety....
Maszynka do miesa (elektryczna) ma chyba dobre obroty do tego celu , a ze robota jest czysta to mozy by toto zastosowac ....
Jest tylko kwestia sprzegu na wielowypuscie, ale to raczej dla modelarza nie bedzie przedstawialo problemu.

..... tak sobie mysle ..... nie wiem moze to glupi pomysl......
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ciekawy pomysł...

Post autor: Rychu »

:lol: jakbym rozebrał maszynke od mięsa, to w domu by mnie chyba ....
hehe Panie Romku a nielepiej silniczek od wycieraczek np. z malucha :) chociaż też go niemożna zdobyć trzeba by było pojechać na jakiś szrocik.
a moze jednak sie uda :)
ODPOWIEDZ