Narzedzia Modelarza

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: Budrys »

RomekS napisał:
:)
Uchwyt jest uniwersalny na wszelkiego rodzaju brzeszczoty do wyrzynarek.
Adres sklepu to http://modelpartner.ig.pl/indeks.html
Obrazek

Mam taką sama wyrzynarkę i z tego samego sklepu. Spisuje się bardzo dobrze a to już ok. 2 lata i jestem bardzo zadowolony z niej. Tyle, że modelpartner nie sprzedaje brzeszczotów, ale na szczęście inne też pasują. Ostatnio spotkałem oferty mniejszych i lżejszych wyrzynarek ale niestety i droższych.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Herne
Posty: 44
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: Herne »

A propos kupna wyrzynarki - ja wmówiłem żonie że jeśli chce pięknie przystroić pokój córek kwiatami wyciętymi z drewna i później pomalowanymi na różne kolory, to ja jej chętnie to zrobię tylko potrzebuję wyrzynarki do tego celu.

I proszę, to nie ja, ale żona prosiła o jej zakup (co gorsza mam wyrzynarkę od pół roku a nie mogę się zebrać do tych kwiatków).
Awatar użytkownika
wieskolek
Posty: 113
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: wieskolek »

Witam

Mam pytanie czy ktoś używa wyrzynarki dremela model 1800? Chciałbym się dowiedzieć czy jest to rzeczywiście porządny sprzęt jak piszą w recenzjach. Przymierzam sie do kupna wyrzynarki a ten model wydaje się być w porządku, zamierzam go kupic w USA, będzie tylko napiecie 110v ale to naszczeście mały problem.

Pozdr
Wes
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: Sebastian »

Witam

Rok temu kupiłem tę wyrzynarkę ze znanego wszystkim kogowego sklepiku, nie będąc jeszcze zalogowanym na kodze, ale do rzeczy,

Maszyna sprawuje się naprawdę znakomicie, w komplecie jest 6 piłek włosowych różnej grubości, najgrubszą piłką udało mi się pociąć deskę sosnową o grubości 2,5 cm, grubszych desek nie piłowałem.

Jednak mam małą uwagę.

W ofercie podano jedynie wymiary samego blatu czyli szer. 38cm, dł. 52cm, jednak długość całej wyrzynarki razem z ramieniem ma 74 cm, szerokość przy rozłożonej ścierarce tarczowej to 55c, w najwyższym miejscu ramienia ma 45 cm. Widać po wymiarach, że to duże ustrojstwo.

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem warsztatu modelarskiego gdzieś w domu, to rozmiar maszyny nie ma znaczenia, ale jeżeli masz do dyspozycji kuchenny blat, no to może być problem ze schowaniem wyrzynarki.

Mimo wszystko osobiście polecam zakup.
w porcie:
Korweta Elisabeth
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: arthx »

no to do kompletu jeszcze ta wyzynareczka - prawie polowe tansza od tej od dremela (ok 250 eur)

PROXXON DSH/E
Obrazek

wlasnie probuje na ta maszynke zebrac pieniazki (ok 160 eur) :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: mirek »

Wyrzynarkę Proxxon posiadam od kilku lat i nie narzekam.
Teraz patrząc z perspektywy lat i prób pracy na Dremelu to osobiście polecałbym jednak Dremela z kilku powodów :
1. Jest maszynką bardziej uniwersalną
2. Ciszej pracuje
3. Ma znacznie mniejsze drgania niż Proxxon
Różnica w cenie jest nie zbyt wielka a praca o wiele przyjemniejsza
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: Kon_Bar »

Dodatkowo Dremel ma ścierarkę, które Proxxon chyba nie posiada. Szybkie google i wychodzi, że koszt zakupu Dremel'a do 2 urządzeń Proxxona (wyrzynarka i ścierarka) jest w proporcji około 3 do 4 (czyli Dremel w sumie wychodzi taniej). Żeby nie było - do tej pory kupowałem Proxxony :)
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: grzesiek »

Witam
Ja w zasadzie nie zabieram głosu w dyskusjach, ale tym razem postanowiłem zabrać głos. Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem wyrzynarki Dremela i mieszkam w malutkim mieszkanku w bloku. Ale zanim zostałem właścicielem tej wyrzynarki miałem wyrzynarkę typu no name taka za jak to mówią psie pieniądze. Żeby można było na nie pracować trzeba było ja przykręcać do stołu bo inaczej wędrowała po stole i nie dało sie na niej pracować. Poza tym miała tak kiepskie mocowanie brzeszczotów, że ja skręcałem materiałem a brzeszczot nadal szedł prosto. Tak mnie to denerwowało (jestem w zasadzie bez doświadczenia modelarskiego osobą), że postanowiłem kupić nie patrząc się na koszty porządną maszynkę i po rozmowach wybór padł na Dremela i był to strzał w 10. Ta cała sytuacja nauczyła mnie jednej rzeczy, że jeśli już kupować narzędzia to tylko dobre i markowe rozwiązania. Nie warto przy zakupie narzędzi nadmiernie oszczędzać. Lepiej kupić jedno dobre narzędzie niż 10 kiepskich. Teraz porównywając pracę na Dremelu i na wyrzynarko podobnym wyrobie to naprawę nie ma co porównywać. Teraz praca to czysta przyjemność i dla mało doświadczonego modelarza ta maszynka pozwoli na naprawdę precyzyjna prace i jeśli pojawia sie jakieś błędy to będą one wynikiem nie dokładności modelarza a nie narzędzia. Naprawdę gorąco polecam każdemu wyrzynarkę Dremela. A koszt jej zakupu? to może być pewien problem ale jak mawiają: oszczędnością i pracą narody sie bogacą wiec zawsze można zaoszczędzić lub wziąć kredyt na jej zakup, naprawdę warto.
Pozdrawiam
Grzesiek R
Awatar użytkownika
wieskolek
Posty: 113
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: wieskolek »

Witam
No to przekonaliście mnie, spróbuję to upolować na ebayu. Jak zakup dojdzie do skutku na pewno się pochwalę, a co....

Pozdr
Wes
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: Tomek Aleksinski »

Tak sobie czytam te Wasze wpisy odnosnie najlepszych wyrzynarek (scroll saws) i sie zastanawiam. Co rzeczywiscie jest najlepsze w tej kategorii?

W USA Dremel wcale nie ma opinii Rolls-Royce'a wsrod narzedzi dla modelarzy. Owszem, sa one OK dla przygodnego majsterkowicza - ja mam swoja starenka pilke Dremela i mi wystarcza do okazyjnego ciecia wreg czy innych elementow...

Kiedys jednakze widzialem demonstracje niemieckiej pilki Hegnera - oczy mi wylazily na wierzch, widzac te cudenka ktore wyczynial facet z ta maszynka! Cichusienka, bez zadnych wibracji, katy skretu bardzo ciasne...
W miedzynarodowym swiatku modelarzy, Hegner ma zdecydowanie opinie nr. 1 dla miniaturowych wyrzynarek!
http://www.advmachinery.com/default.asp?pg=products&grp=24
(Dobre sa tez japonskie Sakury).

Moj (i nie tylko moj) entuzjazm zostal nieco schlodzony tylko cena tego cudactwa: Hegner byl okolo 8 razy drozszy od Dremela! Bagatelka!!! W tej sytuacji, lokalny dealer Hegnera szybko splajtowal. :S

To tak, dla ciekawosci...
ODPOWIEDZ