Plany

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Plany

Post autor: Michał »

Szperając w internecie znalazłem stronkę z planami żaglowców:
http://www.armada15001900.net
Może się komuś przydadzą
Szczególnie zainteresowała mnie Nina lecz nie posiada rysunku olinowania i ożaglowania :(
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Plany

Post autor: banderas »

Jak ogół wilków morskich wie jestem majtkiem pokładowym i model który mam na warsztacie K&M to mój pierwszy drewniany model (kleiłem też z papieru) Ale mam pytanko skąd Wy bierzecie plany tych wszystkich przepięknych modeli które zrobiliście lub robicie.Jeżeli ktoś ma takowe to bardzo bym prosił o udostępnienie.Wyczyszcze za to każdy pokład nawet jeśli musiałbym to robić szczoteczką do zębów.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: Marecki »

Jakie konkretnie plany Ciebie interesują ?
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: vegelus »

Głównym źródłem jest internet :-)
Ja mam kolekcje kilku płyt. Problem jednak z jakością tych planów. Nie wiadomo jak były skanowane więc ciężko się na nich opierać. Natomiast dają pogląd jak jednostka wyglądała i jakie wogóle plany istnieją.

Inne źródło to znajomi tacy jak na tym forum którzy mają jakieś plany.

Tak jak napisał KID jakie pływadełka cię interesują to coś się poszuka.

ps. dobra rada to skończ (lub zrób 80%) K&M a dopiero potem zacznij sie rozglądać za czymś nowym bo można dostać schizofremi modelarskiej i robić kilka na raz modeli ;-)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: banderas »

Nie chcę zaczynać drugiego modelu zanim skończę K&M ale chciałbym mieć coś w zanadrzu ponieważ jak jadę do stolarza coś mu zlecić np listewki na poszycie to mógłbym zlecić na dwie jednostki wtedy by mnie to taniej kosztowało.a co do pływadełek jakie mnie interesują to nie wiem coś nie trudnego ale i coś nie za łatwego jak macie coś to powiedzcie co ? i może jakieś zdięcie bym prosił to napewno się na coś zdecyduje Z góry dziękuję.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: vegelus »

To ja ci powiem, że jako modelarz pownienieś stosować metodę "PRZYDA SIĘ" ;)
U mnie w piwnicy półki się uginają a jak przychodzi co do czego to i tak nie mam tego co trzeba. Listewek nigdy dość, ale zamiast listewek to raczej zbieraj deski wysezonowane do pocięcia. Lepiej iść do stolarza z drewnem wlasnym niż liczyć na to, że on będzie miał. Jak składować drewno to już niech inni się wypowiedzą.

Ja osobiście mam do pocięcia dwie 30 letnie drewniane futryny :-) drewna na listewni będzie, że ho ho :)

co do planów to twoje wymagania jak nic pasyją do Victory tyle, że w skali 1:200 :)
poszperaj na http://www.shipmodeling.ru/ może coś znajdziesz ciekawego
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: banderas »

Już kiedyś stronkę widziałem ,ale jakbyś mógł to powiedz dokładnie gdzie tego szukać bo ni jak nie mogę się tam połapać
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: grzesiek »

Witam szanownych kolegów
Ja poszukuje planów i w ogóle na temat okretu z hispanskiej armady o nazwie San Francisko II mam taki model w zestawie i chcialbym zobaczyć coś wiecej niż mam w instrukcji montażowej. Może ktos coś ma na ten temat.
Dziekuję za wszelkie informacje
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: banderas »

No jak będzie z tymi planami ludzie podrzućcie coś albo powiedzcie skąd ściągnąć !!!
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Plany

Post autor: maciejza »

ODPOWIEDZ