piłeczka stołowa z dremela

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bendi
Posty: 0
Rejestracja: 10 lut 2015, 21:01

piłeczka stołowa z dremela

Post autor: Bendi »

powolutku nasycam warsztat domowy narzędziami i taki oto pomysł wpadł mi do głowy dremel oferuje gotową piłę czyli przekładnie hermetycznie zamkniętą z piłą tarczową podłączaną do multiszlifierki reszta niby prosta dorobić blat no i na szybko chcąc dowiedzieć się czy zadziała zrobiłem takie coś przepraszam za odwrócenie kolejności zdjęć
Załączniki
osprzęt podpięty do dremela, przymocowany do plastikowego  blatu na opaski wszystko w osi zero bić.
osprzęt podpięty do dremela, przymocowany do plastikowego blatu na opaski wszystko w osi zero bić.
1.jpg (208.04 KiB) Przejrzano 2145 razy
tak wygląda od spodu zestaw oferowany przez Dremela w zestawie jest tarcza.
tak wygląda od spodu zestaw oferowany przez Dremela w zestawie jest tarcza.
2.jpg (190.13 KiB) Przejrzano 2145 razy
co prawda chciałem na szybko zobaczyć czy tnie i nie szarpie krawędzi więc na razie i zderzak i blat z plastyku no i cięcie okazało się być zadowalające
co prawda chciałem na szybko zobaczyć czy tnie i nie szarpie krawędzi więc na razie i zderzak i blat z plastyku no i cięcie okazało się być zadowalające
3.jpg (211.66 KiB) Przejrzano 2145 razy
z deseczki brzozy grubości 4mm postanowiłem naciąć mniejsze na szerokość 3mm jak widać na zdjęciu deska dość długa
z deseczki brzozy grubości 4mm postanowiłem naciąć mniejsze na szerokość 3mm jak widać na zdjęciu deska dość długa
4.jpg (184.84 KiB) Przejrzano 2145 razy
a tu już po rozcięciu i tak powiem, że sprzęt nie zepsuł krawędzi nie poszarpał jej, sam zestaw nie stawał cięło aż miło. Nie blokowało przekładni, nie zagrzało sprzętu nic ponad normę. Sama tarcza oraz przekładnia działała bez problemu zero luzów nie musiałem dokręcać tarczy jestem zadowolony.
a tu już po rozcięciu i tak powiem, że sprzęt nie zepsuł krawędzi nie poszarpał jej, sam zestaw nie stawał cięło aż miło. Nie blokowało przekładni, nie zagrzało sprzętu nic ponad normę. Sama tarcza oraz przekładnia działała bez problemu zero luzów nie musiałem dokręcać tarczy jestem zadowolony.
5.jpg (267.53 KiB) Przejrzano 2145 razy
ODPOWIEDZ