schleswig holstein 1:100

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
lukasz835
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2015, 19:26

schleswig holstein 1:100

Post autor: lukasz835 »

Witam
Planuję w niedalekiej przyszłości wykonać model niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein w skali 1:100 na podstawie wycinanki z wydawnictwa GPM. Nigdy nie robiłem modelu kartonowego datej pory były tylko plastikowe :) Po malutku zbieram materiały, wycinanka zakupiona ale mam kilka pytań do doświadczonych profesjonalnych modelarzy :) czy jeśli ową wycinkę zeskanuje i wydrukuje w formacie A3 będzie wszystko ze sobą współgrało (chodzi mi o wręgi, częsci poszycia itp.)? Druga sprawa która nie daje mi spokoju to poszycie a mianowicie chodzi mi o to z czego je wykonać. Pierwsze myśli to blaszka miedziana lub aluminiowa 0,1 mm lub drewniane listewki. Proszę o pomoc w tej kwestii. pokład zamierzam wykonać z deseczek forniru, lufy do uzbrojenia będą załatwione (kolega z pracy wytoczy z pręta ze stali nierdzewnej) Na razie to tyle. Proszę o jakieś wskazówki bo chciałbym się przekonać czy ta gra jest warta w ogóle świeczki :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: schleswig holstein 1:100

Post autor: mirek »

A może tak coś o sobie w przywitalni ja wszyscy to robią
Pozdrawiam Mirek Rybus
lukasz835
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2015, 19:26

Re: schleswig holstein 1:100

Post autor: lukasz835 »

Przepraszam już się robi :)
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: schleswig holstein 1:100

Post autor: PanLipazMiodem »

Witaj.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z przeskanowaniem modelu. Chcesz go powiększyć czy pomniejszyć? Zamierzasz korzystać z wydrukowanych skanów jak z wycinanki a wycinankę zostawić nienaruszoną?
Osobiście uważam, że jeśli ma się zerowe doświadczenie w tej materii to modele kartonowe powinno się robić w standardzie i nie kombinować z ich "upiększaniem". Poza tym, twierdzę, że jeśli nigdy nie dłubałeś w kartonie to model o którym piszesz jest dla Ciebie nieodpowiedni. Polecałbym raczej jakiś mniej skomplikowany okręt podwodny, mały samochód itp. coś z małą ilością elementów. Nie złość się, że tak oschle piszę ale sam posiadam zbyt wiele nieskończonych modeli.

Pozdrawiam
Przemek
lukasz835
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2015, 19:26

Re: schleswig holstein 1:100

Post autor: lukasz835 »

W wycinance jest model w skali 1:200 a chcę go wykonać w skali 1:100
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 917
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: schleswig holstein 1:100

Post autor: Slawek Kromer »

wycinanka jest na formacje A4 i skala 1/200 ,aby otrzymać skale 1/100 trzeba wydrukować na A2 a nie na A3 .powiększenie z A4 na A3 to 1.41 a nie 2
ODPOWIEDZ